Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpárra tárcsafék?

Kerékpárra tárcsafék?

Figyelt kérdés

Kerékpár vásárlás előtt állok, és tanácsot kérnék a fékekkel kapcsolatban.

Egyszer a Balatonparton egy német turistánál láttam egy olyan biciklit, amelyen tárcsafék volt és olajjal (!) volt működtetve. Arról elhiszem hogy jó.

DE ! Rengeteg MTB-on van tárcsafék, még a Tesco, Auchan bicikliken is. A minap egy kerékpárboltban megnéztem egy tárcsafékes kerékpárt amelyen a a fékrendszer BOWDENNEL volt működtetve !? Ahogy láttam, az egésznek az az értelme, hogy a bovden húzásának hatására a féktárcsa EGYIK oldalához hozzányomódik egy fékpofa. DE csak az EGYIK oldalához ! Ezt hogy gondolták? A féktárcsa deformálódik, elhajlik. A tárcsaféknek alap feltétele hogy a féktárcsára mindkét oldalról egyenlő erő hasson, különben károsodik.

A bovdenes tárcsafékes biciklik tényleg olyan sz*rok mint ahogy én levezettem, vagy használhatóak ?

Köszönöm



2013. márc. 27. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az olcsó tárcsafékek nagyjából ennyire jók, inkább egy jó V-fék (vagy igényes tárcsa.)
2013. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kétkeréknél hogyan gondolod a kétoldalas szorítást?
2013. márc. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a tecsóban, meg a madaras tecsóban levő bringák sz*rok, nem a bovdenes tárcsa

rendes helyen nézegess igazi bicót, ne ilyen "vegyeskereskedésbe"

2013. márc. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
bovdenes tárcsafékkel nincs semmi baj, ameddig megbízható márkákból építkezünk, amúgy önmagában utcai használatra a tárcsafék egyszerű parasztvakítás, a hegyi bringázásnál van egyedül értelme, mégpedig annyi, hogy jobban lehet adagolni vele a fékerőt, az, hogy hidraulikus, vagy bowdenes, az a minőségi alkatrészek között, már csak hitvallás kérdése:)
2013. márc. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En most vettem egy trekkinget es tarcsafekes verzio, olajos. En p.rasztvakitasnak gondoltam egy ilyen bicora, sik terep stb.. De vmi elkepesztoen k. kenyelmes! Az okosok azt mondjak, hogy a bowdenest el kell felejteni, mert akkor inkabb egy jo V-fek. az olajos viszont barmilyen hasznalatra sokkal jobb, ha az ember meg tudja fizetni es nem gramm vadasz. En egy plusz kenyelemnek gondolom, de allitolag esoben lenyegesen jobb a hatasfoka. Es mivel napi szinten hasznalom, ezert esoben is:) Majd tesztelem.
2013. márc. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

120ezer alatti tárcsafékes bringát nem szabad megvenni,mert annyi pénzből nem lehet minőségi fékkel ellátni.Valamilyen rendkívüli akció okán ez az ár lemehet 100 ezer környékére,de ami ennél olcsóbb az biztosan bóvli tárcsafékkel van szerelve.

Az olajos és a bowdenes tárcsaféknek egyaránt megvan a karbantartási igénye,egyik sem működik jól ha el van hanyagolva.

2013. márc. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mint leírtam a szidalmazott kerékpárt NEM a szupermaketben elemeztem, hanem agy jó hírű kerékpárboltban.

Végül, maradhatunk abban, hogy 100ezer alatt, normál használatra jobb egy jól beállított V fék?

2013. márc. 28. 13:22
 8/11 anonim ***** válasza:
igen hacsak nem, 1-2 éves modelről és kisöprő akcióról van szó, ilyen esetben már láttam 150e-ről 80e -r akciózást is, és mégsem bóvliról volt szó, hanem merida ról:)
2013. márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem olajos tárcsafék van a bringámon, de a hegyre elkél az, és nagyon f@szán fog. Olcsót nem érdemes megvenni, akkor inkább tényleg V ahogy mondják.
2013. márc. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

1. "bowdenes tárcsafék"??? Nem inkább mechanikus???

2. Hidraulikus tárcsafékből is van gagyi! Pl.: Tektro Auriga Sub

3. A mechanikus tárcsafék egyáltalán nem olyan rossz, mint ahogy itt egyesek beállítják. Pl.: Az Avid BB7 sok "olajos" tárcsafék fékerejét megszégyeníti.

4. A tárcsafékeknek nem csak az az előnyük, hogy jobban adagolhatók, hanem a v-fékkel ellentétben a sártűrése is sokkal jobb, mivel nem a felnit súrolja, hanem egy külön féktárcsát.

2013. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!