Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt vegyek?...

Milyen kerékpárt vegyek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Egy olyan gépet szeretnék, ami turista és dűlőutakon is jól teljesít.

Erdőbe nem mennék tekerni...


és sportosabb modellt szeretnék. Országútit, ha bírja az ilyen típusú utakat is, ha nem akkor valamilyen mtb.


2013. jan. 11. 11:12
1 2 3
 1/22 Dogmatix91 ***** válasza:
Mennyit szánsz rá?
2013. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
max. 200e-ret
2013. jan. 11. 11:54
 3/22 Dogmatix91 ***** válasza:
Merida Crossway 100, Merida Crossway 300 , GT Karakoram 2.0 (lehet találni akciósan 200alatt), GT Transeo 3.0 , KTM Life Motion (2012es) , Scottok között is érdemes körülnézni. Cube bringák is jók, de szerintem kissé túlárazottak (ha kifogsz egy akciósat akkor azzal jól járhatsz). Dűlőutakra az országútit felejtsd el. Nekem egy Merida S-Presso Single 100am van és ezzel is szétrázza a valagam a szarabb út (cserébe gyönyörű és gyors :D ). Igazából ki kell próbálni minél több bringát és amelyik a legjobban bejön azt kell megvenni. 200 ezerért kompromisszumokat kell sajnos kötni, de szerintem ha nem akarsz száguldozni meg versenyezni, akkor azért ennyi pénzért igazán jó biciklit kapsz.
2013. jan. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

és tényleg csak a kormány a különbség a fittness és az országúti bringák között? :P


megnéztem a merida espressot. szép kis gép!


az igazság az, hogy 98%ban aszfalton tekerek. de ugye az aszfalt minősége változó...


a 29es montikról mit gondolsz? erre a célra nem felelnek meg?


igazából hosszútávú túrákra kéne. meg szeretem a sebességet is ;)

2013. jan. 11. 13:18
 5/22 Dogmatix91 ***** válasza:

A fitnessnek nem olyan vékony a kereke, meg nem annyira "ráfekvős". Hosszútávú túrára a váltó kötelező, meg azért jó ha rugózik is valamit :) A 29es montik most kezdenek elterjedni. Városba talán egy picivel rosszabb lehet, de túrára sokkal jobb. itt egy cikk az előnyökről és hátrányokról:

[link]


Én a Meridámmal mentem már töltésen meg kisebb erdei utakon, hát nem a legjobb élmény, de kibírható a cél érdekében :D

Az országúti bírja a szarabb aszfaltot is, azzal nincs gond, de tapasztalataim szerint hajlamosabb a defektre + dűlőre én már nem mennék vele, de mindig látni 1-2 elszánt embert :)

2013. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Dogmatix91 ***** válasza:
még annyit, hogy a testbike.hu-n fent van kb az összes bringa, elég sokhoz vannak vélemények, érdemes őket átolvasni ha kinéztél egy-két típust. Azt nem árt tudni, hogy a véleményezők általában nem csak a sarki közértbe járnak bringával :D
2013. jan. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
van teló a meridádon?
2013. jan. 11. 13:46
 8/22 Linkoln ***** válasza:

Szia!

Én outit javaslok, az sportos, kényelmes hosszú távon is, gyors, és nagyon, nagyon jó érzés ahogy hangtalanul suhan alattad.

fitness meg ilyen bringákat nem javaslok.

Szinte minden pénzt az outik fejlesztésébe ölnek. Utána a montik. Értelem szerűen akkor vagy egy jó monti vagy egy jó outi. De outi jobb, montit csak hegyekben lenne jó használni, de alföldi vagyok... :)

2013. jan. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Linkoln ***** válasza:

Lefelejtettem.

Nézd meg bikemagot.

A legnagyobb bringahirdető oldal. Biztos találsz szépet. Egész véletlen van is bringám, de inkább nem kínálom fel.. Olyan, bunda lenne..

Bikemag, BIKEMAG, bikemag keress rá.

Most egy kormánynak mindegy hogy tkeertek e 1000kilómétert. Szinte minden alkatrész így van. Sokan fellángolnak hogy hú birnga bringa, megvezsik, mennek kicist és eladják... féláron. Nem éri meg újonnan vanni ha nem tervezel belölni évi 15ezer kilómétert. De igaziból, még akkor is használtat vennék... :D

Egy beszálló kategóriás új bringa 120-150ezer ft, míg egy középkategóriás masszív, szaftos, könnyű szép bringa kicsit használtan is ugyan abban a kategóriában van.

JObb a picit használt masszív bringa mint az új de trágyább.

2013. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Dogmatix91 ***** válasza:
Nekem full merev a meridám. Az outisok, fixisek külön világban élnek :D Sokuk elmebeteg módon teker, nincs tekintettel a körülöttük közlekedőkre és ha valami probléma van akkor ők vannak felháborodva (tisztelet a kivételnek, mert akad normális fixis is). Neked kell eldöntened végső soron, Te tudod, hogy milyen utakon mennél. Dűlőútból is van többféle :) Az biztos, hogy az országúti az szeli az aszfaltot. Nekem elől 48as lánctányérom van, hátul 16os, ezzel kb 50-55tel tudok menni egyenes úton, nekem ez elég. Ha teheted próbálj ki mindenféle bringát. Ha nem akarsz országútit akkor a Cross-trekking kategória lesz a nyerő.
2013. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!