Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Forró, piros térd sportolás...

Forró, piros térd sportolás után pár óráig! Mitől?

Figyelt kérdés
18/L
2013. jan. 9. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet nem arra találták ki a térdedet, hogy biciklit hajts vele.


Nem csak divatsportokkal lehet edzeni, léteznek az emberi test természetes mozgását és igényeit is figyelembe vevő edzésmódok.

2013. jan. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aha, a bringa az divatsport, úgyhogy fel ne ülj rá, mert valaki szerint a nem-divatos a divatos. :]

Ha hidegben bicajozol, akkor hordj térdmelegítőt, mert a hidegre fokozottan érékeny a térdízület.

2013. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem hidegben bicajoztam, hanem szobában, és nem csak a bicajtól szokott, hanem bármitől ami folyamatos mozgás 30-40 percig akár rubint réka, schobert norbi.. :/ mondjuk lehet a túlsúly miatt.. én már azon gondolkoztam..
2013. jan. 15. 21:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt mondja, divat sport a kerékpározás. Sajnos azon szavakat, amik rólad eszembe jutottak nem tudom leírni, mert moderálnák. Divat sport max a foci...
2013. jan. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tekerés is divat. Nem sok értelme van. Bár nyilván jobb mint a kocogás, sokkal kisebb terhelést okoz a térdnek. Meg szép, ha az ember szép tájakon teker.. de akkor a szépségről szól, nem az edzésről.


Edzésnek megfelelően végzett erősítést, harcművészeteket gyakorol az ember.


Kérdező, a túlsúly, a túlsúlyhoz vezető táplálkozás mind-mind az ízületeidet károsítják. Zsíros valaki, mert sok gabonát eszik -> a plusz súly eleve fölösleges terhelés az ízületeinknek. A gabonákban lektinek vannak, amik az ízületeinket károsítják. Autoimmun gyulladásokat okozó fehérjéket tartalmaznak, amelyek szintén ízületi (és akármelyik más szervi) gyulladásokat eredményeznek.


Tehát egy rosszul megválasztott életmód (étkezés+edzés) egy érzékenyebb embernek már 18 éves korában panaszokat okoz. Nekem anno már jóval fiatalabb korban voltak problémáim..

Szerencsésebbeknek csak 30-50 éves korukban kezd el látványos problémáik lenni, bár lehet addigra már rosszabb állapotban van a térdük mint a tiéd.


Ha elkezdesz normálisan enni (erről majd később, mert nem könnyű megtalálni mi normális) odafigyelsz hogy értelmes edzéseket csinálj (egyszerű tekerni, norbizni meg rékázni csak nem okos) akkor a térded is rendben lesz, és az edzésednek is valóban lesz értelme.

2013. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hú basszus,de sok az ostoba ember :D
2016. febr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!