Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi kötelező az esti kerékpároz...

Mi kötelező az esti kerékpározáshoz a hátúl piros és elől fehér villogón kívül?

Figyelt kérdés
Láthatósági mellény? Macskaszem vagy prizma (nem tudom a pontos nevét, amit a küllőkre raknak) ilyenekre gondolok. Mik kellenek?
2012. dec. 13. 10:11
1 2
 1/20 dirtboy ***** válasza:
nem tudom mik a kötelezők de amit minden kép vigyél esti bringázáshoz az egy jóféle zseblámpa hogy lásd mindig hogy mi van előtted.
2012. dec. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Láthatósági mellény, macskaszem az nappal és éjjel is kötelező!
2012. dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

NEM VILLOGÓ, hanem folyamatosan világító lámpa a kötelező!

1. autósoknak qrvára zavaró, ha valami villogó fény jön szembe, vagy megy előttük;

2. nálam speciel epilepsziás rohamot is kiválthat.

2012. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 dirtboy ***** válasza:
63%
én spec jobban szeretem ha villog mert akkor tudom hogy az biciklis,múltkor nem villogott egy bicajos aztán én meg csak néztem hogy mi a p icsa lehet az a fény,nem tudtam hogy az most a faluban látok egy autónak a fél hátsó lámpáját vagy egy cangás az.
2012. dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
4%
Bezzeg amikor az autós szembe világítja a biciklist a saját lámpájával, az nem zavaró... Én mindig felrakom villogóra, azt feltűnőbb, aki meg attól epilepsziás rohamot kap, az gyakorlatilag nem tud létezni a szobáján kívül...
2012. dec. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
hát ha ez epilepsziás rohamot vált ki akkor nem is lehetne jogsid mert van egy ismerősöm akinek emiatt nincs jogosítványa. Amúgy szerintem a hátsó lámpa villgojon az első meg világítson folyamatosan! mert ha nem villog a hátsó és egy autós hátúlról megtol az nem olyan jó!
2012. dec. 13. 11:35
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Aztán a piros világításnak miért menne neki?
2012. dec. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 kovpet ***** válasza:
100%

"(6)338 A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson

a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és

b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot)"

2012. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 x-2 válasza:
95%
Én a folyamatos pirosat preferálom. Nem vagyok epilepsziás de akkor is idegesít a villogófény... ez csak egyéni hülyeségem. De logikusabb magyarázatom a folyamatosra: jobban vigyáznak az autósok mert azt hiszik motor vagy félkamion :D stb. és így nagyobb ívbe kerülnek ki.
2012. dec. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

ez kötelező:

[link]


de a villogó pirosat jobban észre lehet venni oldalt, mondom ezt úgy, hogy kocsit is vezetek, és bringázok is

pár fényvisszaverő csík pluszba amúgy nem árt a bringára, és a ruházatra sem, némelyik jobb bringás táskának az alja fel is van ezzel "szerelve", a bringás ruhák szintén

2012. dec. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!