Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi kötelező az esti kerékpároz...

Mi kötelező az esti kerékpározáshoz a hátúl piros és elől fehér villogón kívül?

Figyelt kérdés
Láthatósági mellény? Macskaszem vagy prizma (nem tudom a pontos nevét, amit a küllőkre raknak) ilyenekre gondolok. Mik kellenek?
2012. dec. 13. 10:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
19:07 es, A folyamatos világításról szóló válaszod nagy hülyeség, 10 éve fuvarozóként dolgozom, a folyamatos piros fényt, éjszaka az út szélén, ha picit is fáradtabb az ember, akkor simán benézi, ilyen útszél jelző oszlopocskának, és általában az utolsó pillanatban fogja fel, hogy az egy biciklis...
2012. dec. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

"hát ha ez epilepsziás rohamot vált ki akkor nem is lehetne jogsid mert van egy ismerősöm akinek emiatt nincs jogosítványa. "


Egy szóval sem írtam, hogy lenne jogosítványom, de attól még szoktam kocsiban ülni, sőt még biciklizek is.

2012. dec. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Alex Fly ***** válasza:
100%

Az érvényes KÖHÉM-rendelet szerint folyamatos fény kötelező.

Szóval a válasz:

- előre fehér, hátra vörös fényű lámpa

- hátul vörös fényű fényvisszaverő (prizma)

- legalább az első keréken, legalább egy darab, mindkét irányból látható borostyánsárga fényvisszaverő (küllőprizma)

- lakott területen kívül éjjel v. rossz látási viszonyok esetén láthatósági mellény

- ezenkívül a szokásos: 2, egymástól üggetlen fék, csengő...

És még egy: NEM CSAK ESTI KERÉKPÁROZÁSHOZ! A felsoroltak a közúti közlekedés feltételei, napszaktól függetlenül! (nappal is kötelező a lámpa megléte)

2012. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

KÖHÉM rendelet, blabla lerágott csont...

a villogó vagy folyamatos fénynél azt kell eldöntened, hogy egy villogó, igen csak figyelemfelkeltő dologgal sokkal jobban tudatod a szerencsétlen 8 órája volán mögött ülő álmos fuvarozóval, hogy ott vagy, vagy betartod a KÖHÉM rendeletet, és kockáztatod, hogy benéznek útszéli kis piros oszlopocskának és átmennek rajtad mint a huzat...

Amúgy szabadidőmben bringázom sokat, a községünkben lévő rendőr pedig eléggé problémázós alkat, ezért a biciklimen folyamatos fényű lámpa van, de a jobb lábamon villogó.

2012. dec. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Alex Fly ***** válasza:
30%

Nem célom minősíteni a KÖHÉM rendeletet. Csak leírtam, hogy jelenleg miket tartalmaz. És 1-2 kivétellel tiltja a villogást.

Mellesleg személy szerint én is a villogó fényt favorizálom hátul, főleg városi környezetben...

2012. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
46%

kresz szerint ezek kellenek:

előre fehér, hátra piros folyamatosan világító vagy villogó fény (enyém mindig világít), fényvisszaverők (nekem pl a pedálomon és az ülésemen is van) és persze a jó öreg mellény (én apumtól "loptam el" egy igazán jó minőségű Volvo-s mellényt:)).

2012. dec. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy valamikor most nyáron csendben megváltoztatták a KRESZ-t. Ezelőtt úgy volt, hogy a KRESZ-ben semmi nem volt erről, és a KöHÉM rendelet szabályozta, hogy mivel kell felszerelni a biciklit. Ebben a rendeletben benne van a lámpa, a hátsó,exit.

piros prizma, küllőprizma, csengő. Ez éjjel-nappal.


Most nyáron az történt, hogy beleírták a KRESZ-be, hogy sötétben és rossz látási viszonyok között csak olyan biciklivel szabad közlekedni, amin van első-hátsó lámpa vagy villogó, meg prizma.


Szóval elég vicces lett a szabályozás. Ráadásul a KRESZ nem is fogalmaz egyértelműen (hogy kell-e első prizma).


Úgyhogy ha mindkettőt betartod, akkor csak folyamatos fénnyel világíthat, de valószínűleg nem fog semmilyen rendőrt zavarni, ha villog.

2012. dec. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Alex Fly ***** válasza:

A szabályozás első blikkre tényleg eléggé "érdekes"...

A lényeg: az ominózus KÖHÉM rendelet azt szabályozza, hogy milyen feltételeknek kell megfelelnie a járműnek, ha a forgalomban szeretnéd használni; a KRESZ pedig azt, hogy a rendeletnek megfelelő járművel hogyan szabad közlekedni. Nem írja felül a rendeletet, hanem kiegészíti azt. (konyhanyelven kb. annyi a lényege, hogy a KÖHÉM szerint ahhoz, hogy a kerékpár részt vehessen a forgalomban, ahhoz fel kell szerelni a lámpákkal, prizmákkal, stb., a KRESZ pedig azt írja, hogy sötétben/rossz látási viszonyok között közlekedve ezeket -az eleve felszerelt- berendezéseket kötelező használni)

Csak hát ugye a KRESZ egy évek (évtizedek?) óta toldozott-foldozott szabálygyűjtemény, ami nem mentes a belső ellentmondásoktól sem; azt már igazán nem várhatjuk el, hogy más, kapcsolódó szabályozással is koherens egységet alkosson, ahogyan az Európában szokás...

2012. dec. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Én igyekszem biztosra menni: fehér lámpa elöl, piros hátul(többnyire villogtatom őket), fehér prizma elöl, piros hátul, sárgák mindkét keréken; sisakomon fejlámpa, hátizsákomon piros lámpa prizmával; a vázon egy-egy fényvisszaverő pánt elöl és hátul is, valamint ugyanilyenek a bokámon és a csuklómon. És természetesen a láthatósági mellény.

Rosszat nem tesz...

Egyszer egy sötét, gyér közvilágítású részen kerekeztem át, előttem ment egy biciklis világító piros hátsó lámpával, meg egy másik lámpa nélkül, csak prizmával. Látványos volt a különbség.

Néha azonban nappal is felkapcsolom a hátsó villogót: pl. alkonyatkor, ha alacsonyan áll a Nap, és én mondjuk már árnyékos részen gördülök, de a mögöttem jövő autóst még éri a napfény, és főleg ha szemből vagy oldalról (vagy átlósan), a szélvédőn keresztül másként nem venne engem észre. Tapasztalat. Volt már, hogy nem bántam ezt meg. (Még ha hülyeségnek tűnik is nappal használni a lámpát.)

De ködben, hóesésben, esőben is felkapcsolom a lámpákat nappal is, legfeljebb a fejlámpát nem.

A környezetem persze hülyének néz ezek miatt, de ez a legkevésbé sem érdekel.

2013. márc. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Engem a sisak miatt is sokan körbe röhögnek. Ha meg közlöm velük, hogy inkább legyek "nevetséges", mint egy esés után agy hallottan feküdni, valahogy elhallgatnak.
2013. márc. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!