Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Túrákra érdemes országúti...

Túrákra érdemes országúti biciklit venni?

Figyelt kérdés

Természetesen nem tereptúrákra gondoltam.

Csak azért kérdeztem, mert ismerjük az magyar utakat... és véleményekre lennék kíváncsi.


2013. jan. 5. 10:58
1 2 3
 21/25 Linkoln ***** válasza:

Van az MTB geometria, meg az országúti, és a kettő közép esik a cyclocross. Egész outis ránézésre, de igazából mountain bikos is.

A szett amivel szerelik általában sima országúti szett, csak szeretik a kompakt áttétellel, meg a csapágyakat duplán tömítik, így ellenállóbb a sárnak.


Az a merida, sorával, nagyon drága majdnem 200 ezerért, bikemagon ugyanazt megkapod 120ért, csak mert valaki elhozta, aztán ráeszmélt hogy nem való az neki.

Ha már 150 felett járunk, én egy középkategóriás outit javaslok. Bírják a terepet.

2013. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
én amúgy fixizem, a bicóm alapjáraton egy bianchi outi vázra épített fixi, de haverjaimmal sokat szoktunk nyáron túrázni velencei hegységben, kényelmetlennek kényelmetlen, de a megfelelő áttétellel, 42/18 al pl simán ki lehet bírni... jah és a bicikli is bírja, csak finom homokba nem kell menni a vékony kerekekkel...
2013. jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nem durva terepen (földút, murva) elmegy az országúti. Ha már gyakorlott vagy vele, akkor rosszabbon is. A fő nehézséget nekem nem a keskeny gumi, hanem a keskeny kormány okozta pontatlanabb irányítás okozza.


Egyébként én 28-622 méretű gumival járok (28 mm széles), ez simán jó hosszabb aszfaltos túrára (100km+), és nem ijed meg egy erdészeti úttól sem.

2013. jan. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Linkoln ***** válasza:
A keskeny kormány nem jelent problémát. A modern outi bringákat még a beszálló kategóriásokat is rendes, 40-44cm széles kormánnyal szerelik. Ha ráadásul a fékváltókart fogod, nagyon stabil a fogás.
2013. jan. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Alex Fly ***** válasza:

Hogymennyire bírja:

[link]

:D

2013. jan. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!