Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Túrákra érdemes országúti...

Túrákra érdemes országúti biciklit venni?

Figyelt kérdés

Természetesen nem tereptúrákra gondoltam.

Csak azért kérdeztem, mert ismerjük az magyar utakat... és véleményekre lennék kíváncsi.


2013. jan. 5. 10:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Állítólag az országútival gyorsabban lehet haladni. Ha ez a fő szempont, akkor ilyen biciklit válassz. Ha inkább a kényelem a fontos (kisebb rázkódás, kevésbé görnyedt testtartás), akkor a túrabiciklivel (trekking) jobban jársz.
2013. jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Linkoln ***** válasza:

Én outi párti vagyok. Ilyennel megyek nyaralni is, nagyon jó.

Trekkingel, kényelmetlenebb lenne. Hosszú távokra is nyerő az outi, meg rövidre is... :D Röviden gyors, hosszún is gyors de ott már kényelmes is, nagyon.

Mondjuk aki megszokja, pl én nem találom kényelmetlennek az outit.

2013. jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

aha. csak azért gondolkozom még a montin, mert a magyar utak minősége olyan, amilyen.


nem morzsolódik fel rajta egy országúti?

2013. jan. 5. 13:43
 4/25 anonim ***** válasza:
Ha gyenge a kerék, akkor könnyebben kapsz 8-ast. Ha lenne pénzem, egy cyclocrosst vennék, na azzal lehetne jókat túrázni, még terepen is. :)
2013. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
nem morzsolódik fel, miért morzsolódna fel? a vékonyabb kerék semmiben nem befolyásolja annak tartósságát, attól függetlenül ugyan úgy küllők kötik az agyhoz... mindösszesen kisebb a súrlódás. a váz is vékonyabb általában, de az sem a minőség rovására, azért olyan mocsok drágák az országútik mert azok fejlesztésébe sokkal több pénzt ölnek a részletekbe is. mellesleg egy autóval oké, hogy mindenki parázik a kátyúktól, de egy biciklivel igazán nem nagy kihívás kikerülni őket...
2013. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Van egy-két nagyon ótvar út, de igazából nem olyan vészes a helyzet, mint azt sokan leírják. A kerékpárutak viszont tényleg ótvarok, azt jobb kerülni (de ott gyakrabban van a szűk ívekkel probléma, mint a burkolattal). Meg ugye a kátyút át is lehet ugrani, ha nagyon nem tudod kikerülni (nekem ez kb. 3 év után kezdett menni), outival is.


Egyékbént én az outi előnyét olyan 30-35 km/h utazósebességnél és afölött érzem csak. Ha a meglévő - nem tudom milyen - bicikliddel képes vagy hosszú távon (20-30 percig) folyamatosan 25-30 km/h sebességet tartani, akkor érdemes csak outival próbálkozni (szerintem). Alatta pénzkidobás, mert ha nem biciklizel annyit, hogy ezt tartani tudd, akkor inkább legyen csak 1 géped, és arra költs többet.

2013. jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen egy gépet akarok venni. Csak nem tudom hogy országúti legyen-e vagy monti?
2013. jan. 5. 17:28
 8/25 Linkoln ***** válasza:

Nem morzsolódik fel.

Versenyzek is outival, vagy egy jó kis alu középkategóriás gépem, nagyon birja.

Igaziból tényleg ugrani is lehet vele, ha közel a kátyú, a look pedál hozzáfogja a bringát a lábadhoz, csak ugrassz egyet.

A karbon vázzal nem merek menni béna utakon. Nagyon féltem, 750 gramm... :)

Én továbbra is outit javaslom. Bááár! Igaz hogy nagyon rossz utakon elég kellemetlenné tud válni a bringázás.

De ez nekem olyan 50-100 óránként 1 óra, montival meg nekem minden perc kellemetlen, olyan nehéz hajtani, megszoktam hogy 4-5km/h-val gyorsabban hajtok.

Meg hosszú távon, nekem kényelmetlen kezd lenni a monti, az outim nem.

2013. jan. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Ha van rá 250 körül pénzed, én még mindig a cyclocrosst javaslom, annak a terep kutyafüle az outihoz képest, és alig lassabb nála, attól függ milyen gumit teszel fel.
2013. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
MTB-t ne vegyél országúti túrázásra. Mindenképp legyen 28-as kereke és szerintem az országúti erre pontosan megfelel. Tegyél rá valamivel szélesebb gumikat és akkor nem lesz probléma vele. Még terep versenyen is jobban mentek a nagyobb kerekkel szerelt montik (29 coll).
2013. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!