Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Túrákra érdemes országúti...

Túrákra érdemes országúti biciklit venni?

Figyelt kérdés

Természetesen nem tereptúrákra gondoltam.

Csak azért kérdeztem, mert ismerjük az magyar utakat... és véleményekre lennék kíváncsi.


2013. jan. 5. 10:58
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Még gondolkozok rajta. Bár az országúti felé hajlok, de kinéztem egy 29es montit lock out-os telóval.


Még át kell gondolnom, hogy tuti nem akarok-e terepen biciklizni. Nehogy ez legyen a buktatója :)

2013. jan. 5. 20:10
 12/25 anonim ***** válasza:
Belinkeled hogy melyiket találtad?
2013. jan. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

ezt néztem ki:


[link]


országútiba pedig:

[link]


szerintetek?


most gyorsan összeszedem az emlékeim, hogy mennyit voltam terepen az elmúlt időkben...

2013. jan. 5. 21:33
 14/25 anonim ***** válasza:
Egész jónak tűnnek. A Meridával biztos nem mennék könnyű terepen se, viszont a másikon a 2.25-ös gumi nagyon széles aszfaltra, sok energiát elvesz a hajtástól. Egy 1.9-es gumi is bőven megállja a helyét terepen.
2013. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

29esre nem találtam az ebike-on 2.1-nél kisebb gumiköpenyt...


igazad van, lehet hogy az országútit el kell felejteni, mert egy egy hosszabb túra során kizárt hogy ne találkozzunk könnyebb tereppel.

2013. jan. 6. 07:41
 16/25 anonim ***** válasza:

De miért nem hallod meg amit mondtam? Cyclocross miért nem jöhet szóba? Az lenne a legjobb választás.

Pl.: [link]

Ebben az árkategóriában, a te fejeddel gondolkodva én ezt venném. Sőt, ha lesz pénzem, ez cyclocross lesz az első bringa amit megveszek.

2013. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólóval, ha már 200 as árkategóriáról beszélünk, akkor egy belépő kategóriás cyclocross mindkét igényt kielégítené...
2013. jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:

Nekem ez a Merida országútim van pont, és nem1x voltam terepen vele... semmi baja. A gumi (23-as) ami rajta van nagyon jó minőségű, 6000km alatt 1 defektem nemvolt, se aszfalton, földúton, még terepen sem.

Természetesen ez nem arra való, nem tudom mire akarod használni, de én outit vennék monti helyett... viszont jól mondják, hogy CYCLOCROSS! Az mindenre jó, lecseréled a gumit, akkor meg szuper országúti.

2013. jan. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

az a helyzet hogy a cyclocross már drága nekem... amit belinkeltél az már akciós és lehet hogy már nincs is.


amúgy a cyclocross és az országúti között mi a különbség?

2013. jan. 6. 16:32
 20/25 anonim válasza:
A cyclocross az főleg terepre van, de mivel hasonlóan aerodinamikus, meg stb. azt is meglehet jól hajtani.
2013. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!