Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Most mi változott a világításs...

Linkoln kérdése:

Most mi változott a világítással szeptemberben?

Figyelt kérdés
Ugy tudom nem kell a bringán lennie a lámpának jó ha a hátadon van is, de addig vihetjük "a táskában" amíg nincs sötét?
2012. szept. 24. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ,hogy nappal is számon kérheti a rendőr a lámpát,nem lehet a táskában,gyakorlatilag az olyan,mintha nem lenne. Arról hallottam mostanában (ami nekem új dolog) ,hogy nem lehet a lámpát villogtatva használni csak úgy ,hogy folyamatosan világít. Viszont ami a sisakon vagy a táskán van az villoghat.
2012. szept. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Kreszt nézzétek:


(6)339 A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson


a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és


b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot) visel.



Vagyis törvényalkotók méltóztattak tudomást venni végre a bringásokat elárasztó feltűzhető villogókról.

2012. szept. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Viszont eddig is történt olyan, hogy nappal megbüntették a palit, mert nem volt a bringáján lámpa. Nálam pont ezért mindig van a hátizsákban 1-2 villogó, hátha kifogok én is egy ilyen emberbarát járőrt...
2012. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 -a- ***** válasza:

Itt az eddigi(még nem hallottam , hogy változott):


Miért bünteti a rendőr a biciklistát?:


[link]

2012. szept. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 -a- ***** válasza:

jól mondja a zoligyerek . az új:


[link]

2012. szept. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehá akkor nappal nem kell a bringán lennie? Mert a törvénycikkből úgy jön le hogy csak rossz látási körülmények között kell lennie.
2012. szept. 24. 19:50
 7/9 claidheamohmor ***** válasza:
hát igen, a kresz már változott, a köhém rendelet még nem annyira :)
2012. szept. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A helyzet a következő. Eddig a KRESZ-ben nem volt szó a világításról, hanem egy másik rendelet (nevezzük Köhém-rendeletnek) szabályozta, amire a KRESZ hivatkozott. Ebben a Köhém-rendeletben vannak az ilyen vicces előírások, hogy folyamatos fénnyel kell világítania, nappal is fel kell szerelni, csak a biciklin jó, a ruhádon nem, legfeljebb x cm-re lehet a talajtól stb.


Most valamelyik változtatáskor beírták a KRESZ-be, hogy lehet a ruhádon is és villoghat, és hogy az első fehér prizma is kötelező (ez utóbbit sem tartalmazza a Köhém-rendelet). Ugyanakkor a Köhém-rendelet nem változott, az továbbra is előírja, hogy a kerékpárt fel kell szerelni folyamatos fényű lámpával.


Mivel a két jogszabály nem írja egymást felül, elvileg mindkettőt be kell tartani. Tehát továbbra is kötelező, hogy legyen a bicikliden folyamatos fényű első-hátsó lámpa, más lámpa nem (ezt expliciten tartalmazza a Köhém rendelet, hogy mást tilos), első-hátsó prizma stb. A ruhádon lehet villogó vagy amit akarsz, arról a köhém rendelet nem rendelkezik és a Kresz se tiltja meg, hogy más legyen rajta.


Gyakorlatilag az a lényeg, hogy sötétben legyen lámpád és ne húzd fel semmilyen idiótasággal a rendőrt, akkor valószínűleg nem fognak megbüntetni. Persze ha a rendőrnek rossz napja van és neked mondjuk villog a lámpád vagy nappal nincs fönt, akkor így jártál - joga van megbüntetni. De azért ez utóbbinak nagyon kicsi az esélye (szvsz a rendőrök nem is tudják, hogy mit ír elő a Köhém-rendelet és hogy még érvényben van).

2012. szept. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nah az marha jó -.-

AKkor már előre is kell fehér prizmát szerkesztenem..

Hát még sosem húztam fel a rendőröket, elismerem hogy be kell tartanom a szabályokat, és tisztelem a rendőröket, csak a fullkarbon versenybringámra olyan nehézkes felpakolni mindent...

Vettem titánium és karbon gyorszárakat, a legkönnyebbet, 30gramm a pár.

Most felteszem a fehér prizmát, jó csúnya lesz és a kb 14 gramm spórolásom is odavész -.-

2012. szept. 25. 18:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!