Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ti elindulnátok Szegedről a...

Ti elindulnátok Szegedről a Balatonra biciklivel? Ha igen, akkor hogy terveznétek meg?

Figyelt kérdés

2012. júl. 8. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elindulnék, de azért ehhez nem árt némi felkészülés :)

Tervezést meg a Google Maps gyalogos útvonaltervezőjével oldanám meg, ez kiadja a legrövidebb utat (pl. Szeged-Siófok 202 km).

2012. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
persze jó lenne tudni, honnan akarsz elindulni, de nekem nem szokott más kelleni, mint naptej, rengeteg víz, + legalább 2 pót gumi a biztonság kedvéért...
2012. júl. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok bocs már nincs reggel nem láttam valahogy a szegedet... amúgy igen googli az egy jó kiindulási pont az útvonaltervezéshez...
2012. júl. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Brain Storming ***** válasza:
100%

Az útvonaltervezéshez van egy régi, praktikus módszer - beszerzel egy nagyobb M.o.-térképet. Szegedről húzol a Balaton keleti sarkához egy egyenes vonalat, majd vagy azon a térképen, vagy egy részletesebben megnézed az ehhez az egyenes vonalhoz legközelebbi településeket. Ha MTB-vel mégy, akkor a másodrendű, 2 v 3 számjegyű utak is tökéletesen jó útat jelentenek, és akkor tuti h elkerülöd azokat az utakat, ahol tilos a kerékpáros forgalom.

Ha nem rohansz, akkor pl túl sok kaját meg vizet nem érdemes felhalmoznod magadra, mert amúgy is egy rakat településen mégy keresztül.

Országútival problémásabb, mert ahhoz a lehető legsimább útfelület kell, és hát a magyar bicikliutak erre általában még nem alkalmasak, ahol meg az autóút alkalmas, ott sajnos sok helyen tilos a kerékpáros forgalom.


Kérdés az is, h hídon akarsz átmenni a dunán, v kompon - ezeknek kell elsősorban utánanézni. Hídon ugye Baja v Dunaföldvár, komp sztem elég sok van a part menti településeknél - de itt is egy link:

[link]


Első nekifutásra ennyi.


Ja, az út kb 300 km, de ügyes tervezéssel, sztem akár 250-re is levihető... csak akkor vágj bele, ha olyan edzett vagy és olyan biciklivel mégy, amin képes vagy eltölteni 15-20 órát.


Én, amikor MTB-vel mentem HMVH-ról Szársomlyóra (Villány), a 200 km-t reggel 4-5 körül indulva este 7-tájra tettem meg, igaz elől-hátul nehéz csomaggal. A barátnőmmel egyszer Orrfűről jöttünk HMVH-ra hajnaltól napnyugtáig, nyár közepén (kb 5-től 9-ig). Amikor országútival, cucc nélkül mentem HMVH-ról a Márta túloldalán lévő Mátramindszentre, akkor éjfélkor indultam, 12-kor értem Gyöngyösre és kb 3ra értem a Mátra túloldalára.


Csak akkor vágj neki a 250-300 km-nek, ha elég felkészült és őrült vagy hozzá... ):o)

2012. júl. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Pláne, az utolsó részleteset!


Elég sokat szoktam biciklizni, de ekkora utat még nem tettem meg, így még egy kicsit ódzkodom... :)

2012. júl. 9. 09:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Meg sem fordulna a fejemben, még vasutassztrájk idején sem!

Nekem egy nap alatt nem menne az a kétszáz-egynéhány km. Mire a Balatonra érnék egy hétig kenegethetném a hátsómat valami bőrpuhítóval!

2012. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

én 17 vagyok...és nem a legvékonyabb darab..XD újságot hordok melóként.. így eléggé megszoktam a teherrel való bicajozást és idén nyárra én meg pár cimborám is le akartunk menni balcsira bicajjal.. XD pont Szegedről..XD és ezek a tanácsok nekem is jól jöttek..XD mondjuk mi viszünk sátrat és ezt a kb 300 km-ert nem egy nap alatt akartuk megtenni hanem kb 3 nap..XD


szerintem jó lenne még így is.. mivel kánikula van ezért jobb is ha nem egy nap alatt tennéd meg az utat..XD

sok sikert neked is meg nekünk is.. hajráá

2012. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam arra is, hogy akár 2 nap alatt odaérni -szintúgy sátorral- , de sajnos én a barátaimat nem tudtam rábeszélni. Egymagam meg csak nem kezdek el tekerni...így hát marad a szokásos kocsi.

Nektek viszont jó utat! :)

2012. júl. 11. 18:08
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es, nem te vagy az, aki egy másik Szegedes kérdésre, arra,hogy milyen környékeket érdemes elkerülni, is írt választ? megismerlek erről a minden 2 szó után XD-zésről:D XD


Én amúgy simán elindulnék, ha nem lenne ilyen tragacs a bicóm, meg ha lenne kivel, de az én bnőimnek még az is problémás, ha egy tányért el kell mosni, vagy 5 méternél többet sétálni kell vhova, nemhogy kilométereket bicózni:)

2012. júl. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!