Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit adnátok oda, ha tervezn...

Ti mit adnátok oda, ha terveznétek még gyereket?

Figyelt kérdés

Babánk 5 hónapos!

Tesómék is rajta vannak a babatémán. Kérdés,hogy mit illik ilyenkor odaadni és megtartani, ha mi is akarunk még egy babát 3 éven belül.

Úgy vettem észre,hogy sógornőm szeretné a babakocsinkat. Őszintén megmondom bármennyi ruhát adok nekik, de a babakocsit nem szívesen.

Használtan vettük, de még így sem volt olcsó, mert az új ára 130 ezer. Szóval a fiammal együtt már két gyerek "használta", most ha még ők is, akkor nem tudom mennyire bírná és milyen állapotban lenne a mi 2. gyerekünknél!

Vagy mindenképpen illene odaadni?


2012. máj. 7. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ha nem akarod, akkor nem adod oda neki és kész, nem hinném, hogy el kéne várnia ilyen nagy dolgot. persze ha kap az ember, akkor örül neki, de elvárni én se vártam el senkitől semmit.


ha most leírom, hogy én, hogy csinálom, akkor nem hinném, hogy előrébb lennél, hiszen minden szituáció más és más. Azért kérted, úgyhogy megteszem: mi pár ruhát tartottunk meg a következő babának, ami nagyon közel állt a szívünkhöz. (játékokkal is így fogunk tenni) Ezen kívül viszont semmi mást, mert mi van ha addigra valami más tetszik meg, meg tárolni se tudjuk, mert kicsi a lakás. Babakocsinál pl.: az is lehet, hogy legközelebb ugyanilyen típusú babakocsink lesz, mert nagyon szeretem, de ettől még el fogom adni a mienket és később, amikor aktuális megint veszek egy másikat. (valószínűáleg használtat)

2012. máj. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen esetben semmit nem "kell" vagy illik odaadni. Pláne a babakocsit. Nem is értem, hogy lehet ilyesmit elvárni.

De ha nem képesek ezt felfogni maguktól, mondd meg, hogy azért nem adod oda, mert mi van, ha nektek is akkor lesz rá szükségetek, amikor még ők is bőven használják... Mert lehet, hogy mondjuk nálatok 2 év múlva jön a kistesó, az ő gyerekük meg akkor még csak 1 éves...


Ugyanezen okok miatt kiságyat, pelenkázót sem kéne kölcsön adni.


Áhh, de nekem még mindig nem fér a fejembe az, hogy valaki ELVÁRJA, hogy kölcsönadjanak neki valamit.

2012. máj. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, Kati, de mi is szeretnénk még egy babát hamarosan, ezért a babakocsit azt nem tudom odaadni.
2012. máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Te döntöd el mit akarsz odaadni.

Én mindent odaadtam sógornőméknek (1 év van a babáink között), de mondtam nekik, hogy még tervezünk babát, így vigyázzanak rá és majd adják vissza.

Mondjuk mi nagyon jóban vagyunk, tudom, hogy megbízhatóak és nem fogják tönkretenni a babaholmikat. Meg valahogy én jobban is bírom, hogy használatban van addig, és nem dohosodik mondjuk a pincében. :)

De te tudod, mit akarsz odaadni. Ha a babakocsit nem, akkor nem. Örüljenek, hogy mást megkapnak tőletek. Én legalábbis baromira örültem volna, ha kaptam volna bármit is, de nálunk nem volt más baba, akitől örökölhettünk volna. (De ha lett volna sem sértődtem volna meg, ha mondjuk a babakocsit nem adták volna oda.)

2012. máj. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha még csak 5 hós a babád akkor elég sokára tudjátok végleg elhagyni a babakocsit, az is lehet hogy nekik már rég megszületik a babájuk mire ti már nem babakocsiztok. Legalábbis a kislányom 1 éves és tuti még legalább 1 évig ugyanezt a babakocsit fogjuk használni, ugyanis 3 funkciós és most már csak a sport részt használjuk, a többit pedig eltettem a 2. babának. Én csak akkor adnám oda KÖLCSÖN a babakocsit, ha amúgy benne van a pakliban hogy újat vennék a 2. babánál és/vagy ha nagyon rossz anyagiak közé érkezik a baba és tudom, hogy nagy megterhelés lenne nekik babakocsit venni. A ruhákat és játékokat , esetleg 1-2 olyan bútort ami nem alapvető de jó ha van (pl hinta, pihenőszék, stb) odaadnék szívesen, van amit örökbe is.
2012. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Háááát épp aktuális a kérdésed. Sok mindentől függ ez, nekünk a harmadik babánk van most, új babakocsit vettünk neki. Tesóméknak viszont jön a baba majd őszre-télre. De egyrészt úgy is adnánk nekik valamit másrészt a kisfiam már nagyobb lesz sokkal (most 9 hónapos) úgyhogy egyébként is beszereznék vmi kisebb sportkocsit.

És mi is tervezünk 4.et olyan 3 év múlvára.

Nagyon örülünk hogy végre babájuk lesz, amit lehet szívesen odaadunk.és nagyon szeretem is tesómékat:)szívesen adom.

de nincs ilyen kategória szerintem hogy mit illik odaadni...az is érthető ha nem adjátok hiszen nektek is kell még.

2012. máj. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor megmondod neki, hogy hamarosan ti is terveztek tesót, és még a ti babátok is használja a kocsit, szóval nem tudod kölcsönadni. Dehogy illene mindenképpen odaadni! Ha nem tudnak megvenni egy kocsit, akkor minek a gyerek? Lehet kapni már 20-30e ft-ért is remek babakocsikat!

Én nem adnám kölcsön senkinek a babakocsinkat, pedig nem egy drága kategóriás kocsi. Babaruhákat szívesen adnék, de az ilyen dolgokat (babakocsi, kiságy, stb) nem.

2012. máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mire megszületnie a baba, a tiéd másfél éves lenne. Én oda adnám a kádat, ruhákat, kiságyat ( akkor már nagy ágyat kapna a 1,5 éves) nagy babakocsit is oda adnám, mert olyan tájt már egy sima sportkocsit vettünk. Nem sajnálnék semmit a testvéremtől, most hozott egy szandit, vászon cipőt, soort cipőt lányomnak 20.000ft-ért, előtte a téli csizmát is ő vette 14.000- ért, mindig ha jön hoz neki játékot, úgy szereti a lanyom, mintha a sajátja lenne.Hogy oda adod-e, ez függ attól is milyen viszonyban vagytok, mennyire vagytok önzetlen testvérek, bármin megosztoztok-e?! 150.000-ért vettem használtan a babakocsit, de még 2 gyereket simán kiszolgál.
2012. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, Én oda adtam sok mindent és csak egy negyede került vissza, most nekem kell új kis ruhákat vennem.
2012. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én mindet körbeadtam, a babakocsit4 gyerek használta én vadi újan vettem majdnem 200e. Volt mutlifunkciós. 6 év van a gyerekeim között, és most a masodikra szinte mindet visszakaptam, sőt ruhákat meg 4szeresen mert azóta annyi fiúcsak született a családban. Nekem egy két kedvencem van pl első kiscipők kissapkák amik emlékbe maradnak a többit továbbadom. Nálunk jól működik egy egyezményes jel: barátnőm kezte mi meg megtartottuk, hogy alkoholos filccel vagytextilfilccel megejoltuk a címkéket így mindig tudjuk mi honnan jött, az enyém pl a kék szín a kék csíkocska a címkéken azt jelenti azt meg visszavárom, ami nincs jelölve az örökre maradhat. Persze ehhez kell az is hogy bízni tudj abban hogy a másik vigyáz majd a tőled kapott dolokra. Nekünk így nagyon jó volt 4-5 kisfiú használta ugyanazt a babakádat, triciklit, gyerekülést, babakocsit és minden megkímélve visszakerült a gazdájához. Még a kiságyunkban is aludt 2 másik baba mire mivisszakaptuk. Persze szerncsénk volt hogy nálunk csak fiúk vannak, és pont jó korkülömbségekkel
2012. máj. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!