Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 9 sebességes összeállításnak...

9 sebességes összeállításnak jó ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


7 sebességes rendszerről most váltanék 9 sebességes rendszerre.

Kinéztem pár terméket és csináltam egy összeállítást.


- Shimano Acera (rd-m390) 9 seb. hátsó váltó.

- Shimano Alivio SL-M430 váltókar. 9 seb.

- Shimano cs-hg20 fogaskoszorú.

- Shimano Deora CN-HG53lánc.

- Shimano Deore FHM525 fekete, 6 csavaros.

- Shimano Alivio FDM431 első váltó.



2012. jún. 29. 01:23
 1/3 claidheamohmor ***** válasza:
Elsőre szimpatikus. Nem tudom, mennyi a keret rá, de az acera váltó helyett legalább aliviot tennék fel. 1578 Forinttal kerül többe :) (a deore váltó meg 6095-tel)
2012. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
30.e a limit, de +10.e az esetlegi jobb dolgok eléréséért.
2012. jún. 30. 02:09
 3/3 claidheamohmor ***** válasza:

Értem. Én pont a hátsó váltón nem spórolnék, és az Alivio, talán a Deore is belefér a keretbe (ha csak ezekre akarsz költeni, másra nem (ha pl. a meglévő felnidet fűzöd fel az agyra, és a meglévő meg az új agy paraméterei - küllőkör, lyukszám, villasarutávolság, peremtávolságok - ugyanolyanok, akkor spórolsz a küllőkön és a nipliken :D, ha te fűzöd, akkor a munkadíjon is). Na mindegy, nem akarok okoskodni. Szerintem nem nagyon van benne buktató.

Amúgy ha nagyon bele akarsz bújni, itt egy link (google docs, be kell jelentkezni): [link] ; a 295. oldaltól kezdődnek a montis kompatibilitási táblázatok, de egyébként nekem tetszik az összeállítás (a hátsó váltót kivéve).

2012. jún. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!