Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Régi falyta országútihoz (10...

Régi falyta országútihoz (10 sebességes) lehet MTB-hez való láncot rakni?

Figyelt kérdés
Vettem egy olyan láncot, amire az van írva hogy 18, és 21 sebességes MTB-hez való. Van egy régifalyta 10 sebességes országúti kerékpárom, amire ráraktam ezt a láncot, de amikor tekerem, ugrál a fogaskeréken a lánc. Most vagy a racsnin a fogaskerekek kopottak, vagy rosz láncot vettem?

2012. máj. 31. 17:15
 1/4 claidheamohmor ***** válasza:

Fajta :D

Lehet használni, amennyiben a tíz sebességet úgy érted, hogy elöl két tányér, hátul meg egy ötös racsni van :)


Amiért ugrik a lánc (az új), az valóban inkább

attól lehet, hogy elkopott a fogaskeréksorod, és talán a lánctányérod fogazata is. Ez szemrevételezéssel ellenőrizhető. A fogaskeréksor általában hamarabb kopik, ha kopott, venned kell egy újat. Ha cseréled, akkor láncot is kell (de ha az újat, amit vettél, még nem gyilkoltad meg nagyon, jó lesz az is). Feltehetően a tied menetes racsnis, nem biztos, hogy kapsz 5-öst, de általában befér a 6-os (esetleg kihézagolod, a tengelyen hajtásoldalon egy vékony alátétet beteszel a kónusz után). Nekem a régi túrabiciklimen (valószínűleg a tied is az) a hosszú láncvilla miatt nem elég a 116 szem, 118 kell, de mivel a régi országútimra meg elég 114, és mindkettőre ugyanolyan láncot veszek, ez nem annyira gond nálam :P

2012. máj. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 claidheamohmor ***** válasza:
Ja, egy hatos shimano racsni olyan 2-3000, egy shimano UG-s lánc kb ugyanennyi, A HG-s lánc kicsit drágább. Sunrace talán olcsóbb. A KMC lánc is olcsóbb.
2012. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor feszek egy racsnit, de lehetőleg a legolcsóbbat. 1500 Ft körül szerintem találok a helyi kerékpárboltban.
2012. máj. 31. 21:32
 4/4 claidheamohmor ***** válasza:
Hát ja. Azért nézd meg a lánctányért is, hátha az is el van kopva. Ha igen, akkor nagyobb terhelésnél akkor is ugrani fog lánc, ha a racsnit kicseréled. (bár nekem a régi csepel marathon sztárom acél tányérja nem nagyon kopott el, 14 éves volt, amikor ellopták, sosem cseréltem rajta, csak a racsnit meg a láncot-ezeket viszont tényleg kellett időnként)
2012. máj. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!