Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyikkel tudnék könnyebben...

Melyikkel tudnék könnyebben és kényelmesebben letekerni 20-25 km-t betonúton?

Figyelt kérdés

Kb 30 km/h_s átlag sebességgel szeretném megtenni a távot, de a mostani tescos össztelósnak már eléggé kivan a lelke és nehéz tekerni meg minden.Ezért akarok egy másikat.


Magellan polarx table top: [link]


Scott voltage yz3:

[link]



vagy ezzel:

[link]


A polarx-ben szerintetek elég előre egy fogaskerék?


2012. jún. 24. 17:04
 1/7 anonim válasza:
Ha tényleg betonúton akarsz tekerni, akkor az elsőt kizárnám és inkább a másik kettőn gondolkodnék. A Scott ránézésre egyben van és nekem eddig csak jó tapasztalatom van a Scottal. A hátrányai, hogy az első villa ránézésre Suntour, ami valljuk be, valószínűleg közel van a korábbi Tescos bringád színvonalához. A hajtóműve sem lesz egy erőgyár, keményebb terepen meggyűlhet vele a bajod, kis odafigyeléssel azért ezt rendben tarthatod. Ezeken kívül egy jó és hűséges bringa lehet. A Monoceros viszont tényleg össze van rakva. Igényes lehetett a gazdája, a hajtást a váltókkal rendbe rakta és legalább a villa is már a második szinten van, ezeken túl pedig nagy plusz pont lehet az a tárcsafék, még ha nem is legjobb fajtából való. Egy V féknék mindenképpen többet ér. A felszereltségben egyértelműen a Monoceros a jobb, márkában a Scott. És mivel márkára nem mindig kell adni, így azt mondom, hogy ebből a hármasból a Monoceros a befutó. Viszont ha tényleg csak betonúton és maximum enyhe terepen akarod használni és ennyire fontos a 30-as átlagtempó is, akkor én a te helyedben szétnéznék a Fitness/Cross (sokféle módon hívják ezt az 'új' irányzatot) bringák között. Ezek vékonyabb gumival vannak felszerelve, de egyébként megtalálható bennünk a MTB-kok minden előnyös tulajdonsága. Ezekkel már tartható a 30 km/h, míg a felsorolt kerékpárokkal hidd el, hogy megszenvednél ugyan ezért az átlagsebességért.
2012. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
polarx et én is kizárnám, az nagyon nem erre való... a harmadik lenne ezek közül szerintem a legjobb a célra, de vékonyabb gumikkal, vagy mint az imént is mondta az előző felszólaló, egy cross fitness vagy egy xc kerékpár jobb lenne... Ha viszont tényleg csak aszfalton használnád én inkább keresnék egy régebbi olcsó országutit vaterán...
2012. jún. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A scottal a szélesebb gumik miatt menne nehezebben ez a tempó?


Haveromnak egy Capriolo Komodo-ja van, igaz, az jobban össze van rakva, mint ezek, és tudja tartani vele.Pedig azon is széles gumik vannak.

2012. jún. 24. 17:32
 4/7 A kérdező kommentje:

Amikor még vagy 2 hónapja elmentünk egy 40 km-es túrára, akkor odaadta a tesója sctooját, mondván a tescoson meghalnék a 40 km végére.Ezzel tudtam tartani.


[link]

2012. jún. 24. 17:34
 5/7 anonim ***** válasza:
A 3 közül az utolsót választanám arra amire kell de szerintem vannak jobbak is ahogy az előzőek említették. Keresgélj még máshol is.
2012. jún. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Viszont itt a sebességgel kicsit el vagy tévedve szerintem, ilyen biciklivel nem fogsz 30 km/h-s átlagot menni (síkon, szélcsendben). Haladni lehet annyival, de a forgalmi helyzetek, lámpák miatt meg kell néha állni, és ez sokat levesz. 25 km/h még reális, de ahhoz is keményen kell hajtani. Országúti biciklivel, lakott területen kívül már reális ez a sebesség közönséges földi halandó számára is.
2012. jún. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 vinczem válasza:

Betonútra MTB-t úgy, hogy a sebesség fontos? :-O


Egyiket se vedd meg, vegyél inkább trekking vagy cross biciklit, keskenyebbek a kerekek, gyorsabban tudsz haladni vele, kényelmesebb és amennyire kell, a murvás/földutat is bírja. A vatera.hu, a bringapiac.hu, és az expressz.hu teli van trekking és cross hirdetésekkel.

2012. jún. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!