Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tescoba lehet venni kerékpárt?

Tescoba lehet venni kerékpárt?

Figyelt kérdés

évekkel ezelőtt voltam utolján akkor még lehetett.


Ja és érdemes ott venni vagy inkább ne?


2012. máj. 30. 22:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

22:43 A kerékpár egy tök bonyolult szerkezet, még a legegyszerűbb kontrás egysebis is. Ilyet össze lehet rakni 10 ezerért, hogy úgy-ahogy használható legyen, meg 5 ezerért úgy, hogy 1000 km-t ne bírjon ki egyben, de a teszkóban szerinted melyiket árulják 15-ért? Legközelebb ha teszkóban járok, ránézek, milyen bringákat árulnak manapság, de amikor legutoljára voltam, elég elkeserítő látványt nyújtottak az egyszerűbb darabok is.


A kérdező napi 20-40 km-t akar menni a bringával, tehát szerintem alap, hogy minőségi alkatrészekből álló, strapabíró bringát vegyen. Nyilván merevvázas lesz, de azért abból is lehet venni olyat, ami mögött ismert gyártók sora áll, meg olyat, ami saját márkás és noname alkatrészekből van összetákolva.

2012. máj. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 claidheamohmor ***** válasza:

A két utolsó hozzászólónak igaza van. Főleg az utolsónak. Az utolsó előttinek csak részben van igaza, és neki mondanám, hogy láttam én a tescóban olyan merev, hegesztett acél vázas bringát, amit azonnal kitiltottam volna az országból. Mert nem az a baj, hogy a kis csíkszemű sárga nem veri le a cundert festés előtt, ez csak esztétikai probléma. De hogy a varrat itt-ott a vázcsövek találkozása MELLETT fut (bakker, belátni a vázba a réseken :D), az viszont igen nagy műszaki és közlekedésbiztonsági probléma. Na ezt kapod a tescóban, meg nyilván a szakértelem hiányát, a noname és beállíthatatlan, meg könnyen töredező gagyi műanyag alkatrészek mellé. És ha azt még hozzátesszük, hogy el kell vinni egy szerződött szakszervizbe üzembe helyeztetni és garanciát érvényesíteni plusz pár ezer (5-7) forintért, akkor ennyi erővel már egyből mehetnél szakboltba is vásárolni, nem?

És egyetértek: egy kerékpár igenis bonyolult gépezet, rengeteg fejlesztés és mérnöki munka áll mögötte, míg eljutott idáig. Az, hogy ilyen-olyan sufnicégek lemásolnak egy geometriát, összehegesztetik a napi egy kiló rizsért geccsoló kis sárga kölykökkel, és felszerelik gyenge anyagból készült koppintott alkatrészekkel, csak látszólag teszi egyszerűvé. A gond ott van, hogy az embereknek itthon minden kell, mindenből a csúcs, a legjobb, a legtöbb, de fizetni meg sajnál érte. Ezt használja ki a tesco, igen jól.

2012. máj. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Nem veszek a tescoba.megértettem hogy nem szabad


Veszek a Praktikerbe:D pl ezt.bár kicsit több 40 ezernél.


[link]

2012. jún. 1. 00:07
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Kerékpárbolt-iszonyod van? Gyerekkorodban molesztáltak egy kerékpárboltban, vagy mi? Utánajártál egyáltalán, mi van ezen a bringán? Tárcsafék meg rugós villa, de miféle? Az interneten semmit nem találtam erről a bringáról, szóval sajátmárkás ez is. A Praktikerben van kerékpárhoz értő eladó, vagy csak olyan, aki előző héten még a fűnyírókhoz értett?
2012. jún. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Ha 70 ezret rászánsz, akkor inkább ilyen kategóriában keress.

[link]

2012. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 claidheamohmor ***** válasza:

!!!

70-ért már viszonylag normálisat lehet venni, ez a praktikeres szerintem túl van árazva...

Az előző hsz. által linkelt már inkább jó.

2012. jún. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
Ne vegyél. Felejtsd el
2012. jún. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Jövő héten elmegyek egy biciklis boltba.Úgyhogy normális helyen fogom megvenni;)Ha persze ajánlanak MAXIMUM 70 ezerig valami jót.
2012. jún. 1. 22:53
 29/31 anonim válasza:

A szomszed csavo vett egy biciklit (kb.6-7 eve) a Tescoban, meg mindig jol müködik, eddig csak defektje volt, semmi mäs baja, pedig Ö meg az erdöben is biciklizett es nem kimelte.

Az unokatestveremek a Praktikerben vettek biciklit jo par eve, de csak egy nyarig tartott.Ezzel csak meg akartam cafolni egy-ket valaszt. :)

2012. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 MacCore válasza:
Egyszer benéztem egy kerékpár boltba. Mondtam az eladónak hogy valami normális pedált tudna e ajánlani, erre elém tette a 400 Ft-os műanyag pedált. Megfordultam és kimentem. Azóta Webshpból rendelek ami kell. ;)Szóval kerékpár boltban is jó odafigyelni. :D
2014. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!