Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mivel olajozzák a kerékpár...

Linkoln kérdése:

Mivel olajozzák a kerékpár láncot a profik amitől nem korom fekete poros az egész hajtás?

Figyelt kérdés
Látom a képeken hogy nekik fém színű a lánc, nekem meg még a pedál is fekete, gondolom vmi mással olajoznak.
2012. máj. 10. 13:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Értem, kösz a kielégítő választ ma reggel le is tisztítottam, nagyjából.
2012. máj. 13. 10:12
 12/15 anonim ***** válasza:

A versenyzők kerékpárját minden szakasz után letisztítják .

A zsírozás semmiképpen nem ajánlott .

Én a nagyon kevés olaj híve vagyok . Csak egy csepp a lánc 3-4 pontján . Semmivel nem fog elöbb elkopni , mintha a lánc egy olajjal átitatott sárban futna .

2012. máj. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
én WD40-el szoktam nem zsíros de jól megkeni vele a láncot és a fogaskereket is, a váltást nem akadályozza sőt megkönnyíti. Havonta 1x szoktam befújni vele egyébként ez egy ilyen spray és még tisztít is és oldja a rozsdát.
2012. máj. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 claidheamohmor ***** válasza:
Pont ez az: a WD-40-nek elhanyagolható a kenőanyagtartalma, cserébe viszont kimossa a meglévőt. Ezért nem ajánlják.
2012. máj. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 claidheamohmor ***** válasza:
Mármint kerékpárlánc kenésére nem. Fegyvertisztításhoz például kiváló :D (de kenni ott is olajjal érdemes)
2012. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!