Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hagyományos középcsapágyat...

Hagyományos középcsapágyat lehet cserélni monoblokkra?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 22. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem lehet.
2012. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 claidheamohmor ***** válasza:
100%

Igen. Kivéve abban az esetben, ha a hagyományos alatt arra a nagyon-nagyon régi fajtára gondolsz, ahol a középcsapágyház nem menetes, hanem abba kellett beütni a csészéket, és kívülről ment be a kónusz. A kompatibilitást majd a boltban elmondják neked. (a legtöbb mostani olcsó montiban, (trekking, holland, vagy akármilyen stílusú gépben)többnyire shimano-kompatibilis négyszögtengelyes 68mm-es angol menetes középrész van, ilyenekhez pár ezer forintért lehet venni. A tengelyhosszra is figyelj.

Lényeg a lényeg: lehet, a szervizben kicserélik neked, és akkor jó lesz.

2012. ápr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi
2012. ápr. 24. 19:23
 4/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

Én eddig az összes kerómban monoblokkra cseréltem a kónuszosakat.

Ebből már tudod a választ...

2012. ápr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
thx
2012. ápr. 25. 12:03
 6/10 A kérdező kommentje:
Mennyivel másabb a monoblokk, mármint a hajtásban érezni vmi különbséget?
2012. ápr. 25. 14:23
 7/10 claidheamohmor ***** válasza:
100%
Attól függ, milyet veszel, de az olcsó hagyományos középcsapágyakétól finomabb a futása, és nem annyira hajlamos az elkoszolódásra. Kicsi a karbantartásigénye, vagy éppen nincs neki, mert nem arra tervezték, hanem arra, hogy ha elromlik, kidobd :) Ez nem jelenti azt, hogy havonta kéne újat venned, én pl. az alsó kategóriás shimano bb-un26-osomat nagyjából 4 éve használom szinte minden nap utcai közlekedésre, és még mindig hibátlan.
2012. ápr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 claidheamohmor ***** válasza:

ui.: ennél a modellnél a gyenge láncszem a bal oldali csésze, ami műanyagból van, és szereléskor esetleg el lehet repeszteni, vagy ledarálni a fogazatát, ha nem vigyázol. Ilyen esetre lehet külön is kapni, de egy ezressel drágábban olyat kapsz, amelynél ez az alkatrész fémből van. Ilyen négyszögtengelyes monoblokkokat 2-5000 forint között lehet kapni, tömített ipari csapágyakkal. Én ezért szeretem jobban, mert esőben is tekerek, és a hagyományos kónuszos-csészésbe befolyt a víz, a sár, kimosódott a kenőanyag, és pár hét után hülye hangja lett, ahogy a homokszemeket őrölte :P

Ha otthon akarod szerelni, szerezz be egy hajtókar-lehúzót, egy nagymértékben megkönnyíti az életedet, és egy monoblokk behajtót, mindkét szerszám darabja olyan 1500-2000 forint. Csak egyszer kell megvenni. Főtengely-csavarból imbuszosat javasolnék, bár tökmindegy, csak a hatlapfejűhöz 14-es dugókulcs kell, ha van otthon olyan, akkor mindegy (bár útközben, ha észreveszed, hogy kilazult-ha jól van szerelve ez nem fordul elő de ki tudja-, akkor könnyebb magaddal hurcolni egy zseb-imbuszkészletet,mint egy krovát - ízlés dolga.)

2012. ápr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én is azért gondolkozok rajta, hogy kicseréljem, mert nagyon sűrűn kell cserélni. Meg ugye szinte mindig poros úton megyek és az nem tesz jót neki. Egy pár ezer km után mindig szanaszét megy az egész, a golyók széttöredeznek, meg ilyenek. Meg azért is gondolkozok rajta, mert szinte nem is drágább, meg egyik haveromnak is már több éve monoblokkja van és semmi baj nem volt még vele.
2012. ápr. 26. 10:07
 10/10 claidheamohmor ***** válasza:
Így van. Érdemes cserélni. (Bár golyótörésem sosem volt, csak a kosarak mentek tönkre - igaz kosár nélkül is vissza lehet tenni a golyókat, de ez nem tartozik ide. A jó monoblokkoknak egyértelműen egyszerűbb a fenntartása, és kisebb a karbantartásigénye)
2012. ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!