Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen országúti kerékpárt...

Milyen országúti kerékpárt tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Úgymond szempont, hogy valami strapabíróbb fajtából legyen, mert van egy kis súlyfeleslegem. Nem kell akármilyen carbon vázas kerékpár...


Kezdő vagyok országutizásban. Eddig csak 1 évet montiztam, azt is csak hobbi szinten, hétvégéken. Ezzel másképp lenne.


Ja, és 19 éves vagyok. 196cm magas. Vázméretből milyet ajánlanátok?


2011. dec. 26. 09:26
 1/10 anonim válasza:
A HAUSER az szerintem nem rossz, nekem is ilyen van, elég strapabíró, 3 éve megvan, még nem volt baja defekten kívűl. Több fajtában van, keress rá google-ben. :D
2011. dec. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 z o l i ***** válasza:
100%

A helyedben használtak közt nézelődnék.

A magasságodnak megfelelő a 62-63-as vázak közé lőhető be, de az ideális méretről minden esetben próbaúttal győződj meg (sok múlik a test-végtag arányokon, az egyedi adottságokon)! Ebben a méret kategóriában jellemző, hogy általában olcsóbbak a gépek (ugyan olyan felszereltség mellett, mint egy pl. 54/56 közötti, de ugyanakkor ritkábbak is az efféle méretű vázak)

bikemag aprón érdemes nézelődni. Használtakkal foglalkozik, pl.: Bp-n a Török utcába (blue cet) Gyapi boltja, vagy a maxi-bike Érden.

2011. dec. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék használtat venni. Egy Specialized Allez Elitet néztem ki. 45% árlevonás van most és e mellé még kapnék 8% kedvezményt is a törzsvásárói kártyám miatt. Szóval erről a kerékpárról mi a véleményetek?
2011. dec. 30. 02:26
 4/10 z o l i ***** válasza:
100%

Olyan 330e környékén mozog a listaára, ami azt jelenti, hogy kb. 160e-ért jutnál hozzá. Kezdőknek több mint tökéletes a gép, ennyi pénzért pedig ajándék. Azt hiszem nincs min gondolkodnod. (a váz geo nagyon jó, a Tarmac-hoz nagyon hasonló, majdnem u.a. (a Tarmac a csúcs modellje a specinek), a Tiagra szett nem profi versenyszériás holmi, de nem is rekreációs, alkalmi outisoknak készült, abban sem lesz hiba - ha meg beleszerelmesedsz ebbe a sportba, adott a fejlesztés, mert az alapanyag - vázszett - jó alapot biztosít).

Hajrá! (:

2012. jan. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nem gondolod, hogy életveszélyes az országúton való kerékpározás?
2012. jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Miért lenne életveszélyes?
2012. jan. 15. 18:23
 7/10 anonim válasza:
ha 90-el elmegyek melletted kapaszkodhatsz a bugyidba
2012. jan. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kamion előzőtt már 10cmre. Akkor sem volt semmi probléma...Azon kívül, hogy mire beértünk a városba a pirosnál bekopogtattam neki.
2012. jan. 16. 20:51
 9/10 z o l i ***** válasza:

Akkor ne menj el mellette 90km/h-val!

Az országúti kerékpár (road bike) azért nem önkényből viseli ezt a megnevezést, hanem mert azt országúti használatra tervezték.

2012. febr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Trek...:)
2012. máj. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!