Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit csináltál mikor defekted...

Mit csináltál mikor defekted volt?

Figyelt kérdés

Nekem ma volt. Egyszer csak valami susogást hallottam. Azt hittem, hogy valamire rámentem, valami hosszabb drótra vagy zsinórra, ami föltekeredett a kerékre és az susog ennyire. Megálltam, megnéztem. A hátsó kerekem gyakorlatilag 2 másodperc alatt felnin volt. Kb 0,5-1 cm-es hasadás lett a futófelületen. Ami nem csoda mert már olyan kopott, hogy kis darabkák hiányoznak a futófelületből és ott ahol ilyen "lyukak" vannak, ott már kilátszik a szövet. Egy ilyen részen vágta ki valami.

Így kénytelen voltam haza tolni a biciklit. Még az a szerencsém, hogy épp akkor indultam, így csak kb 3km-re voltam otthonról, így fél óra alatt nagyjából hazaértem. Bár így sem volt kellemes a 35 fokban gyalogolni.

Most már tényleg akarok venni egy gumit. Csak már kétszer is az volt, hogy az orrom előtt vitték el azt, amit kinéztem és pénzem is lett volna rá. Nagyon bosszant. Már hetek óta járom a boltokat, mert mindig mondják, hogy akkor nézzek be ha kapnak árut. De olyat soha nem kapnak, ami nekem kellene. Még a végén kénytelen leszek valami gagyi gumit megvenni méreg drágán.


2011. júl. 7. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira kopott már a gumi felülete, mindenképpen érdemes kicserélni...volt, hogy már biciklivel is megállítottak a rendőrök...szonda fújás, és még a gumikat is megnézték, szóval mindenképpen szerezz be egy újat. Az sem árt ha jó a tapadása :)
2011. júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Persze, be fogok.

Egyébként 2 éves gumi, nincs benne több 1500 km-nél. Nagyon hamar elkopott a hátsó, míg az első teljesen jó állapotú.

2011. júl. 7. 17:08
 3/12 anonim ***** válasza:
Előzö. A gumi kopása attól is függ, hogy nem e fékezed állóra a kereket, vagy ha gyári gumik, akkor nem mindig ugyan olyan muinőségűek. Legalábbis velem ez is előfordult már, igaz kb. 5-6 éve volt, most már nem hiszem, hogy előfordulna. Nekem átlagosan 2 évet bírnak ki, úgy 2000km van bennük átlagosan. Az pedig elég érdekes, hogy az elsőnek nincs semmi baja. Lehet azért mert hátsóra nagyobb a terhelés.
2011. júl. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Milyen gumit akarsz?
2011. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Az pedig elég érdekes, hogy az elsőnek nincs semmi baja. Lehet azért mert hátsóra nagyobb a terhelés."


Ja, valószínű. Cikkekben is azt olvastam, hogy általában a hátsó gumik jobban kopnak.

2011. júl. 8. 07:38
 6/12 A kérdező kommentje:

"Hol laksz?"

Pécs


"Milyen gumit akarsz?"

Elsősorban Contit, valami semi slicket. Ezt ajánlották több helyen is, tetszik is a mintázata, tapintása. 3e/db körüli áron. A boltban ahol szoktam vásárolni, szokott is lenni nekik, még olcsóbban is, de már hetek óta megyek zaklatni őket, soha nincs nekik. Illetve múlt héten volt egy City Contact nevű 2,1-es szélességben. Annál egy kicsit keskenyebbet keresnék, na meg csak egyetlen darab volt belőle. Ha cserélek, akkor párba tenném, hogy egyforma legyen a két gumi.

Nézelődtem másik boltban is. Ott tutira mondták, hogy tudnak hozni, de valami dupla áron az előzőhöz képest.

Az egyik licitálós oldalon is árultak ilyen gumikat hetekig fix áron. Mikor elhatároztam, hogy leütöm, szó szerint másodpercekkel előztek meg.

De most már szerintem megveszek akármilyen no-name gumit, ami olcsón lesz a boltban. A belsőt megfoltoztam, de a külső miatt örülök, ha addig kitart, ameddig odáig elmegyek vele.


Valaki említette, igen, ez még a gyári legelső gumim, ami fent van. Tapadása sem nagyon van már. Kanyarokban szépen szokott csúszkálni a hátulja, főleg ha még fékezek is.

2011. júl. 8. 07:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben már nem foglalkoznék olyan bolttal, ahol már többször ígérgetek fűt-fát aztán nem lett belőle semmi.

Nézd meg ezt a boltot, megrendeleld tőlük a gumit és pár nap múlva már tekerhetsz is. Igaz Contijuk nincs, de a CST nem rossz gumi és olcsó is, valamint van semi slick is belőle:


[link]

2011. júl. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem ígérgettek fűt-fát, csak azt mondták, hogy akkor esélyes hogy lesz olyanjuk ha kapnak árut És akkor érdemes benézni. Nem azt mondták, hogy X napon menjek, mert akkor tuti 100% hogy adnak nekem olyat.


Ismerem az oldalt, amit belinkeltél, csak épp az nem szimpatikus, hogy a postaköltség majdnem ugyan annyi lenne, mint az áru, amit vennék.

CST-t itt is kapok bárhol ennyiért és akkor nem fizetek egy vagyont a postára.

Úgyhogy szerintem ezt fogom tenni.

2011. júl. 8. 12:16
 9/12 anonim válasza:
Egyszer nekem 1 hónapban kb 5-ször volt defektem a hátsó gumimnak, én is megjártam ugyanezt a hűhót. Én vettem 6 ezer forintért egy lyukadásbiztos külső gumit. Kb 2 cm vastag. Azóta semmi problémám és pár évig még biztosan nem is lesz. És még hozzáteszem, a folytonos defektek miatt vásárolt belső gumikra többet költöttem mint 6000 Ft, és ha nem veszem meg biztosan még többet költöttem volna, ez egy jó befektetés volt. Ezt kifejezetten bicikliboltokban vagy bicikliszervizekben találhatod meg.
2011. júl. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én is ezért szerettem volna Continentalt, mert az defektvédős, reflexiós, meg minden. És 6000 alatt kijött volna a 2 db!

De mivel az nincs, ezért teszek egy kísérletet és veszek valami olcsóbbat, aztán meglátjuk.

Nekem eddig ezen kívül egy defektem volt, most tavasszal. Egy kis üvegszilánk belefúródott az első kerekembe. De ez csak lassú defektet okozott. Kb másnapra eresztett le. Közvetlenül felpumpálás után még el tudtam menni erre-arra. Csak minden reggel pumpálással kellett kezdeni a napot. A belsőt befoltoztam, azóta jó.

Ez előtt, viszont még évek óta soha nem volt defektem.

2011. júl. 8. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!