Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen sisakot ajánlotok?

Milyen sisakot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Alapvetően MTB bringám van, ehhez kéne sisakot választanom. Nem mondanám, hogy DH-zom, vagy DH terepen szoktam jönni, 12 kerben lakom, szal elég hegyes-völgyes a környék, elég kemény tempóval szoktunk azért gurulni, csak annyi, hogy nem minden esetben földúton (de van olyan is).


Na most én úgy vagyok vele, hogy az országúti sisak abszolút nem jön be, tudom, hogy a funkcionalitás az elsődleges szempont, de nem, totál nem tetszik, se a dirt. Fulface-re gondoltam még, csak ugye nyáron nemtom, mennyire durva azért 30 fokban, valamint... Biztos jön majd sok rosszindulatú megjegyzés, hogy fulface sisakot mertem felvenni, pedig nincs is a seg*em alatt 250.000 forintos verda. :(

Mi a véleményetek?


2011. jún. 5. 23:12
1 2
 1/13 anonim válasza:
Vegyél Fox Flux sisakot. Az egy köztes megoldás, hátul jobban védi a fejedet, mint egy országúti vagy xc sisak, de mégsem fullface.
2011. jún. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Félreérted, nekem nincs bajom a fulface-szel, az, hogy most meleg, sztem bármelyik másik sisak az... Egyszerűen csak sokat hallom, hogy minek fulface mtb-re (hiába mondom, hogy nem 10-el tekerek felfele...), meg hogy gáz lenne nekem, mert hogy nem fél milliós dh bringa van alattam...
2011. jún. 6. 16:41
 3/13 anonim ***** válasza:

Te mindent úgy vásárolsz, hogy "jaj, mások mit szólnak majd hozzá?" Ki nem sz@rja le, hogy más mit gondol? Fullface-t akarsz, vegyél azt. Ennyi!

Annyit azért mondok, hogy már egy XC és egy dirt sisak között is óriási a különbség nagy melegben. A dirt nagyjából semmit nem szellőzik, úgyhogy ne gondold, hogy a fullface majd nem lesz annyira meleg.

2011. jún. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Első vagyok:


Azt kifelejtettem, hogy nem mindegy, hogy pontosan mire használod a bringát, ha felviszed valamivel a bringát a hegyre és lejtőzöl, akkor jó a fullface, ha nem számít milyen meleg. De ha szeretnél csak úgy bringázni, nem feltétlen lejtmenetben, akkor nyűg lesz a nagy sisak, mivel hosszútávon nehéz.

2011. jún. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Főleg arra használnám, amit most említettél. Hegyen lefele, rendes tempóval, hol sima aszfalt, hogy földút, mint mondtam, hegyes vidéken lakunk, nehéz nem lefele jönni itt. :D


Második válaszoló: sajnos én ilyen vagyok, eléggé adok más véleményére, ha nem hülyeség, amit beszélnek. És én azért "parázom" most, mert nem vagy DH-s. Max, kis túlzással mondhatjuk azt...

2011. jún. 7. 21:09
 6/13 anonim válasza:

Első vagyok:

A végső döntés a tiéd, és nem is kell feltétlenül több indok, mint hogy "azt akarod mert csak". Azért jó lenne tudni hogy milyen bringád van. Nekem pl egy Caprine Epik 50-em van, egy kezdő xc bringa, de egy ilyen bringával nem is lehet olyan durva vadulást csinálni, ami szükségessé tenné a fullface sisakot, bután is nézne ki hozzá. De ismétlem, ha a többi nem tetszik, akkor nyugodtan. Hozzá teszem elég nagy fejem van, és féltem hogy mi lesz ha sisakot akarok, mert rajtam minden ami nagyítja a fejemet bután áll. :D De verseny miatt muszáj volt és egy-két sisak felpróbálása után megtetszettek. Lehet te is így lennél.

2011. jún. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pont ilyesmi, mint a tied... Áh, na pont ezaz, hogy "hülyén állna ehhez a bicóhoz". Ez az, amit nem akarok
2011. jún. 9. 00:34
 8/13 WhiteLabel ***** válasza:

661full comp anno amikor dhztam az volt, mondjuk már cseréltem mocira...:D

De egyébként nem egy szituba megvédte a hülye búrámat.

2011. jún. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt elhiszem, és ha nem épp DH bringával használják, az már rögtön gázos?
2011. jún. 11. 11:26
 10/13 WhiteLabel ***** válasza:

Egyáltalán nem gázos, nem írtam ilyesmit, csak írtam hogy ez a legjobb magyarországon ár/érték arányban is.

Ennél csak az uvex jobb de az meg baromi drága.

Vedd meg, és használd egészséggel:)

2011. jún. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!