Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy montin a slick vagy...

Egy montin a slick vagy semi-slick gumi mennyire jelent érzékelhető jelentős változást egy szokásos rücskös félterep gumihoz képest?

Figyelt kérdés
Természetesen száraz aszfalton, városban használva. Érzékelhetően könnyebb hajtani? Mennyire jelentős a változás?
2011. ápr. 26. 22:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hát, a számozást eléggé össze-vissza csinálják. Én az xx-yyy alakú számoknak hiszek a leginkább (ahol az első szám a szélesség, a második az átmérő), mert az a rendszer legalább tisztességesen specifikálva van.


De eleve a gyártók gyakran kisebbet gyártanak egy kicsivel, mint az elvi méret (mert minél kisebb a tömege, annál drágábban lehet eladni, és ha egy kicsit levesznek a méretből, azzal is kisebb lesz a tömeg), ezen kívül az se mindegy, hogy milyen széles felnire rakod.


Ehhez képest már ezek az apró számozásbeli különbségek nem sokat számítanak.

2011. ápr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ja, pont ma olvastam egy cikket a gumik méretjelöléséről, bár még mindig nem teljesen világos: [link]

Van pont a régi bringámról egy megmaradt kerekem. Az is elvileg 26"-os (26x1,75-ös), de ha mellé rakom a másiknak, szemmel látható, hogy jóval kisebb. NEm csak a szélessége, az átmérője is!

Egyébként pont a felni szélessége miatt kérdeztem, hogy a gyárilag 1,95-ös gumival szerelt felnire még elmegy-e, az 1,90-es (ha az átmérő azonos.)

Talán még a közeli mértekkel nem lenne probléma. Legalábbis ez az elgondolásom és máshol is érdeklődtem, ott is valami ilyesmit mondtak. De kerek perec sehol nem mondtak igent vagy nemet.

Amit kinéztem már, az egy Rubena V58-as külső: [link]

A másik szisztéma szerinti jelöléssel ez is pont 50-559-es, mint a mostani rücskös gumim.

2011. ápr. 28. 21:54
 13/16 anonim ***** válasza:
szerintem túlspilázod, én 15 éve bringázom, ezalatt kb. 7-8x vettem külsőgumit és 3-4x felnit. Eddig minden felnivel kompatibilis volt minden (26-os) gumi, igaz némi eltérés volt némelyiknél a belső átmérőben, de ha kicsit nehezebben, azért fel lehetett tenni. Ha magasabb profilú a felnid, várhatóan nehezebb lesz felküzdeni a gumit.
2011. ápr. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Közben megnéztem a felnit. Ez van ráírva: [link]

Ezek szerint 1,75"-tól 2,125"-ig bármilyen 26-os gumit rátehetek?! :O

2011. máj. 2. 14:59
 15/16 anonim válasza:
Vegyél bátran full slicket, bár egy minimális esőelvezető barázda nem árt rá. Aszfalton óriásit dob a csúcssebességen, én meg is lepődtem magamon, mikor átcseréltem a gumit. Csak úgy hasít. Terepre is rá lehet vele merészkedni - persze csak ha biztos vagy abban, hogy nem fogsz sáros résszel találkozni, de akkor már úgyis mindegy :D
2011. máj. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
26-os, 1.75ös continental cityride-ot vegyél. nem a legolcsóbb, de nagyszerű gumi.
2011. máj. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!