Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy montin a slick vagy...

Egy montin a slick vagy semi-slick gumi mennyire jelent érzékelhető jelentős változást egy szokásos rücskös félterep gumihoz képest?

Figyelt kérdés
Természetesen száraz aszfalton, városban használva. Érzékelhetően könnyebb hajtani? Mennyire jelentős a változás?
2011. ápr. 26. 22:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem rengeteget változott a bicaj irányíthatósága. Sokkal könnyebben, jobban tudtam manőverezni, és kevésbé éreztem azt, hogy tapad és lassít, és még gyorsabb is volt. Nincs teleszkóp biciklimen, így ami a rücskössel jobb volt, az a rosszabb utakon, néha füves parkokon való közlekedés, mert ott a sima nekem nagyon rossz. De összességébe mióta lecseréltem a fél terepet, azóta nem veszek rücskös gumit :)
2011. ápr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nekem sűrűmintás terep volt eddig, ahhoz képest a semi-slick ég és föld. Nekem 3-5km/h-t dobott az átlagsebességemen, azonos erőfeszítés mellett. Ha nagyrészt aszfalton mész, mindenképp érdemes.
2011. ápr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A semi-slick még elmegy száraz, kemény földúton? (Alapvetően persze aszfalton használnám, városban.)
2011. ápr. 27. 14:21
 4/16 anonim ***** válasza:
Száraz földúton a teljesen slick is elmegy. Legalábbis én elmegyek vele :)
2011. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Elmegy bőven :)
2011. ápr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Óriási változás, ugyan azzal az erőkifejtéssel akár 10km/h-val is gyorsabb lehet a bringád.
2011. ápr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kösz még egyszer a válaszokat! Akkor azt hiszem veszek két ilyen gumit és kipróbálom. :)
2011. ápr. 27. 18:20
 8/16 A kérdező kommentje:

Ja még annyit had kérdezzek, hogy a mostani gumim 26x1,95 50-559 méretű. A két jelzés úgy tudom ugyan azt jelenti. Kerékátmérő és szélesség.

De láttam olyan gumit, amit 50-559-esnek írnak, de a másik jelöléssel meg 26x2,00-snak írják. Illetve olyat, ami 26x1,90-es, 51-559-es.

Melyik fajta jelölést kell inkább figyelembe venni? Kis eltérés lehet szélességben? Tehát mondjuk 1,95-ös helyett 1,90-es?

2011. ápr. 27. 18:27
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem minél vékonyabbat érdemes venni aszfaltra.. én 1.90-es semi slicket vettem, de így utólag ez is túl vastag, habár még elmegy. Ezzel mentem már erdei terepen is, szóval kemény földút lazán belefér.
2011. ápr. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Persze, vékonyabb (keskenyebb) jobb gördülés ellenállás szempontjából, csak ugye a felni miatt nem mindegy milyet veszek, mert azt egyelőre nem szeretném cserélni.
2011. ápr. 28. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!