Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Téli bicajozáshoz milyen...

Téli bicajozáshoz milyen kesztyűt használtok? (Ti is szenvedtek? )

Figyelt kérdés

Üdv!

Nekem egy thermo kesztyűm van. Fleece anyagú, ami szerintem gyapjút jelent, bár leginkább valami szintetikus anyag. Már próbáltam neoprén anyagú kesztyűt is, ami a búvárruhák anyagából van.


Mindig fájdalmasra fagynak az ujjaim; leginkább a mutató- és hüvelyk ujjak. Egyszer meg kellett állnom, levenni a kesztyűt és lehelni a kezemet, mert annyira fájt.

Van, hogy bedagad, és érzéketlenné válik. Nem merek venni másik kesztyűt, mert minek, ha az sem ér semmit?


Ti is ennyire szenvedtek? Nektek van jól működő kesztyűtök? :S

Reggel meg este tolom a bicajt kb. 30-30 percet munkába, meg vissza.


2010. dec. 16. 15:15
 1/8 anonim válasza:
Hasonló problémám nekem is van. Én arra gondoltam, hogy úgy lehetne megoldást eszközölni, ha veszel a vastag kesztyű alá egy vékony textil, szteccs kesztyűt. Bár nem próbáltam még, de talán lehet benne vmi.
2010. dec. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem szenvedek ilyentől, egyszerű kötött kesztyűm van. Létezik markolat fűtés (gondolom dinamóról) próbálkozz meg vele.
2010. dec. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem crane sport márkájú kesztyűm van. Ami direkt ilyen téli sport kesztyű. Amúgy tök vékony ha így megfogod, viszont egyáltalán nem fázik benne a kezem, van hogy több órán át tekerek minusz fokokban és a kezem egyáltalán nem fázik.
2010. dec. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
én síkesztyűt használok és tökjól bevált.
2010. dec. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi Mindannyiótoknak!
2010. dec. 17. 22:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem tavalyelőttig nagyon fázott a kezem télen, pedig szélálló síkesztyű volt rajtam. Tavaly ősszel állítottam a fékkarokon, és figyelek, hogy ne törjön meg a csuklóm a kormányon, ahogy fogom. Így sokkal kevésbé fázik a kezem, de azért -5-10 fokban még így is lefagy a hosszú egyeneseken. A kezeim felváltva a hátam mögé szoktam tenni, ott nem éri a szél, olvad kicsit. Egyszer -2-3 fokban próbáltam egy kétujjas kesztyűt is, az akkor túl meleg volt, beleizzadtam, de ki fogom próbálni hidegebb időben is.
2010. dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
síkesztyű (5 ujjas) oszt csá :D -10 be se fázik vele a kezem
2011. jan. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! én idén télen egy netes military shopból rendelt "lövész" kesztyűt használok. A tenyerén bőr van, amúgy kötött, thinsulate bélésű, és hátrahajtatóak az ujjai, ami alatt kofakesztyű fazonú. nekem bevállt, nem fázik a kezem, és ha szabaddá akarom tenni az ujjaimat, akkor se kell levennem. Ja, jól ellenáll a víznek is.
2011. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!