Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpáros edzés után hány...

Kerékpáros edzés után hány gramm fehérjét fogyasszak?

Figyelt kérdés
82Kg vagyok, az elégetett kalóriák az edzés alatt: 600 kcal
aug. 7. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Izomépítéshez testtömegkilogrammonként 1,5 grammot. 120-150 közé ha belövöd, akkor lesz elég.
aug. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ez az egész napi fehérjebevitel nem? Edzés után porból pl 30-40g kell?
aug. 7. 15:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész napi. Ha a napi kajádban ennyi megvan, akkor nem kell fehérjepor.
aug. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jaa, köszönöm ! A mai nap 70g-nál tartok.
aug. 7. 16:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idő alatt jött össze ez a 600 kcal?
aug. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én edzés után 1 adag proteinturmixot szoktam, amiben van 20-25g fehérje. Amúgy meg igyekszem egészségesen és változatosan étkezni. Nyilván a rendes étkezésekben is van még fehérje, de nem számolgatom, nincs mindenre időm.
aug. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig a kalóriát vezetni nem rossz dolog! Nagyon nagy visszatartó ereje van annak, ha mindent be kell írnod!


Az adagomat akkorára veszem, ami jól esik, azt mérem meg, tehát nem fogok egy evőkanál rizst levenni, mert kicsúsztam az "ebédkeretből".


Viszont az ilyen bekapok egy kis valamit a hűtőből, megeszem a gyerek maradékát dolgok minden nap akár több száz kcal többletet is jelentenek.


Így is durva mínuszban vagyok most nyáron (értsd, 1500 kcal csak a deficit, igaz, 3000 a keret 100 kilós aktív férfiként), de 1500-ból úgy lakok jó, hogy este egy kiló dinnyét (héj nélkül egy kilót) is betolok. És hogy a kérdéshez is kapcsolódjak, igen, elég bajos ebbe belesűríteni a fehérjét (ugyebár 150 grammig kéne felmennem), ez csak úgy jön ki, hogy no sör, no kenyér, csomó túró, tojás, tonhal, füstölt sonka. Így viszont 150-180 g fehérje is összejön.

aug. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem esti edzéssel 1100 kalória volt a deficit. Muszáj vezetni legalább az elején amíg az ember hozzászokik. :))
aug. 8. 19:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!