Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikli féktárcsa- hogy lehet...

Bicikli féktárcsa- hogy lehet tökéletesen beállítani?

Figyelt kérdés

Tegnap vásárolt vadonatúj biciklimnek az első féktárcsája surrog. ( videon hallható látható ) . Tudom hogy van két csavarka, azzal lehet állítani, de nem sikerült. Illetve nem tudom mennyit kell/lehet engedni - húzni rajta, abszolút laikus vagyok. Mi a trükkje?

Illetve a hátsó futás közben nem surrog hanem fékezés közben adja ezt a hangot.

Légyszi ne írjátok hogy vigyem szervízbe! 🙏 Magamtól is eszembe jutott, de fullon van a környék összes szervíze nem tudják most vállalni. Én meg addig nem nagyon merek menni vele.


[link]



júl. 25. 12:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Én várnék vele egy kicsit, valószínűleg bekopik a betét és megszűnik a hang. Ha nem, akkor amivel otthon érdemes megpróbálkozni, hogy meglazítod egy kicsit a féknyereg csavarjait (anniyra, hogy lötyögjön a féknyereg), majd behúzod a féket és ebben az állapotban meghúzod a féknyereg csavarjait. Ezt még lehet úgy is, hogy előtte beteszel egy-egy vékony papírlapot a betétek és a tárcsa közé és úgy húzod meg.


Ha ez sem oldja meg, akkor megpróbálkozhatsz azzal, hogy kiveszed a betéteket és a dugattyűkat ÓVATOSAN, MŰANYAG SZERSZÁMMAL visszatolod. Lehet, hogy kivett keréknél kicsit meghúzták a fékkart és így beljebb került a dugattyú.


Ha a fent leírtak nem oldják meg és még pár száz km után is fennáll a probléma, akkor viszont mindenképpen vissza, ne te kezdjed el kendácsolni, mert ha elbarmolsz valamit, akkor már a szerviz sem lesz garanciális.

júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat, ezeket megpróbálom. 👍
júl. 25. 12:50
 3/16 A kérdező kommentje:
És akkor ezt úgy érted , hogy ezekkel a jelenségekkel simán lehet használni a bicajt?
júl. 25. 12:51
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Kezdjük azzal hogy a kerék rendesen a helyén van-e?


Igen, lehet kosztató fékkel menni. Mosz az enyém is ilyen, lusta vagyok állítani rajta :D

júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A helyén kell hogy legyen mert az alátétnek van kialakított fészek a villa végén, szóval nem lehet másképp rakni.
júl. 25. 13:34
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet használni, semmi baja nem lesz, nyugi!

Akkor is csinálhat ilyet, ha elkoptak a betétek (ilyenkor nagyon kijön a dugattyú fékezéskor és nem tud rendesen visszamenni. Ilyenkor jön a betétcsere és az alkoholos dugattyútisztítás). Illetve lehet nyolcas is a féktárcsában (deformálódik), de egy új bringánál ezek elég valószínűtlenek.

júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Zöld kéz! 👍
júl. 25. 15:21
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Milyen bringa ez és milyen fék?

Nem tudom elképzelni, hogy melyik villába rögzítik ilyen anyával a kereket.

júl. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne vigyed, hanem tekerj el vele szervizbe.
júl. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Inkább szervíz lesz, kivárom míg lesz szabad időpont.

Másik kérdés, akinek E-bike - ja van. Amikor hosszabb időre nem hasznalod a gépet, mondjuk egy hétre, az akksit le szoktátok venni, vagy rajta hagyjátok a vázon? Melyik a jobb megoldás?

júl. 27. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!