Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 53 cm-es országúti vázméret...

53 cm-es országúti vázméret 167 cm-es magassághoz nagyon nagy lenne?

Figyelt kérdés

jún. 5. 15:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy az országúti méretezés más, nekem egy régi városim van 53-as vázmérettel, és én 165 cm vagyok. Nekem pont jó, úgy, hogy a nyereg teljesen le van engedve.
jún. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha nem ver tökön akkor jó. Ha tökönver akkor nem. Ennyike.
jún. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Valószínűleg túl hosszú lenne, kényelmetlenül nyújtózkodnod kellene, hogy elérd a kormányt. De ki kell próbálni, minden gyártónak kicsit más a váza, lehet, hogy még épp jó lenne.
jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%
A kormány-üléstáv hajtókarhossz változtatható. Egyedül a váz magasságán nem lehet alakítani. Ha tökönveri magát akkor az nagy. Ha nem, vagy ez az apróság nem érdekli, de tökéletesen tud vele pedálozni, akkor nem nagy.
jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
4: Az ülésmagasságot a lábhosszhoz kell állítani. Az ülést nem lehet csak úgy előre-hátra tolni, a hajtókar vízszintes helyzetében a térdnek a lábfej felett kell lennie, különben hosszú távon tönkremegy a térde. Egyedül a kormány távolság állítható bizonyos határokon belül, de az is max 2 centi, a gyárilag általában 100mm-es stucnit le lehet cserélni 80-asra. 80-as alá nem lehet menni, mert ideges lesz a kormányzás és veszélyes lesz a bicikli. A mai ejtett endurance vázaknál a tökönverés pedig már nem lesz probléma.
jún. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én egy 52 centis férfi trecking vázat használok 180 centis férfiként, az ülés viszonylag magas, így áll a pedál jó helyzetben és a kormány is kényelmes távolságban van.


Te ennél alacsonyabb vagy, az ülést ugyan le lehet engedni, meg lehet rövidebb hajtókart is feltenni, de nem biztos, hogy a karodnak kényelmes távolságban lesz a kormány.

jún. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 MGéza ***** válasza:

#1: Ez nagyon nem releván infó, a városi kormány feléd hajlik, míg az országútira rá kell dőlni, mindha a barack ízét a citromhoz hasonlítanád kb...

A felső cső vagy a nyeregvázcső az 53? Ha a nyeregcső annyi akkor meg se próbálnám, mert a felső még hosszabb ebben az esetben. Nyerget teljesen előre tolva, stucnit rövidebbre cserélve talán elmegy kategória lenne, de a kényelmestől igen messze állna.

jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem 165 cenithez az 51-es jó. Itt az 51-et a felőcső hosszára értem. Az 53-as már nagyon nyújtózkodós volt, bár kisebb stucni azt is megoldhatja. De ez múlik a testarányaidon is hogy meliyk méret lesz a megfelelő, szóval mindenképp ki kell próbálni, lehet hogy pont jó lesz :)
jún. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De annyit számítana az a 2 centi 51 és 53 között?
jún. 6. 19:41
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Nekem nagyon sokat számított, igen. Egyenes kormányosmál nem, de outinál igen.
jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!