Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi felkészültséget igényel...

Mennyi felkészültséget igényel az 1 napos Balaton kör?

Figyelt kérdés

A konditermi edzés nem áll tőlem távol, évek óta járok heti 4 alkalommal, idén elhatároztam, hogy felkészülök az 1 napos Balaton körre.


Elkezdtem hétvégente tekerni és mivel nincs messze a Balaton Északi része ezért ott szoktam tekerni hétvégente, 40km volt az első távom, majd 60km, ezek után megcsináltam a kis kört ami az órám szerint 82km lett, majd 100km, 127km és múlthétvégén 73km-ig jutottam, aztán szerencsétlen módon defektet kaptam.


Ezen a héten akartam nekimenni ennyi felkészüléssel, de az időjárás miatt halasztottam jövő hétre.


Tavaly már megcsináltam a nagy kört egy sima városi biciklivel, idén egy kölcsön országúti kerékpárral fogok nekiindulni, ezt hajtottam hétvégente, célidőm nincsen, csak szeretném teljesíteni 1 nap alatt lehetőleg vállalható idővel.


Nem fog ez az 1 hét kihagyás gondot okozni jövő héten? Egyáltalán készen állok?


jún. 1. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét még nem okoz gondot.Valószínű menni fog, lehet beiktatni szünetet is
jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki 100-at le tud gond nélkül tekerni, az már 200-at is, csak kitartás kérdése. Ráadásul te már tavaly is megcsináltad, szóval szerintem most is menni fog.
jún. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokan tized ennyi felkészültséggel mennek neki, vagy még annyival sem.

A Balaton kör inkább unalmas mint megerőltető.

Ha 100+km megy, akkor a Balaton kör is fog, erőlködés nélkül!

Pótbelső, folt, pumpa, pénz legyen nálad (ha baj van haza tudj vonatozni) és hajrá!

Csak arra figyelj hogy mindig ugyanazon az oldaladon legyen a nagy víz!

jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MGéza ***** válasza:
Simán menni fog. Milyen külsőt használsz? Kopottat, gyengén defektállót nem árt cserélni, legalább egy ekkora kör erejéig. Persze ettől függetlenül nem árt a pótbelső+puma, de én például 100km+ edzésekre enélkül megyek, nem szokott gondom lenni, igaz kerülöm is a kérdéses útszakaszokat, ahol gödrös-rossz az út ott inkább lassítok, gondosan elkerülök minden úthibát. A felütés a legnagyobb ellenség, az egy pillanat alatt kivégez. Sima szúrás ellen jó a lötyi belső helyett, szétterül, megfújod, mehetsz is.
jún. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

mennyi idő alatt tekerted le 100 km-t?

és 100km full fáradt voltál?

jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100km után*
jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!