Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen sisak vált be nektek?

Milyen sisak vált be nektek?

Figyelt kérdés

Hogy van-e lényeges különbség női vagy férfi között, nem tudom. Ha igen, akkor a kérdés a férfi sisakokra vonatkozik.


Tudom, hogy határ az csillagos ég, de odáig nem szeretnék elmenni árban, viszont a biztonság elsődleges szempont, így nem is feltétlen a legolcsóbbat keresem.


- Mennyi volt?

- Hol vetted s mikor?

- Milyen szempont alapján vetted?

- Mik a tapasztalataid vele? Estél-e már vele?

- Van benne mosható betét?

- Van benne elől és/vagy hátul beépített lámpa?

- Egyéb, amire nem gondoltam?


Akik esetleg gyakran bicikliznek s már több sisakot elfogyasztottak, hol érdemes venni?


Azt már megértettem, hogy mindenképpen javasolt fel- s kipróbálni, hogy kényelmes legyen, így mindenképpen kell találnom egy fizikai üzletet, ahol van bőven választék. Helyileg Solymár és környéke, III. kerület játszik, de persze kicsit távolabb is oké.



máj. 29. 19:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
20%

Szemüvegesként az válna be aminek van simlis napellenzője ÉS plexiüvege És nem lenne lyukas a teteje + fülvédő is lenne rajta.


Én ugyanis esőben, szélben, télen viselném. A mindenhol beömlesztett lyukas vackok nem kellenek. A beépített lámpa hülyeség, csak szétvakítod vele a többit és nem fogják helyesen felméreni milyen messze vagy. Inkább legyen UVsárga és fényvisszaverős.


Ne kényelmes legyen, mert ez nem sapka, hanem jó.

máj. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
A sisak is olyan, mint a nyereg, mindenkinek más a jó. Nekem a Rudy Project sisakok a jók, mert széles a fejem. Akinek keskeny, annak pl. az Abus sisakok lehetnek jók, nekem azok nyomnak oldalt. Ezért kell mindenképp megpróbálni vagy olyan helyen venni, ahova vissza tudod küldeni, ha mégse jó. Azt hiszem, a Bringalandot szokták ajánlani, ott sok van raktáron. De akár Decathlonban is végigpróbálhatod a kínálatot.
máj. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Abus Aventor. Könnyű, kényelmes, olyan mintha rajtam sem lenne. Sosem estem vele. Itthon 35-40 körül van, de én egy német oldalról rendeltem 26-ért, fél éve. Ilyen kis tépőzáras puha csíkok vannak benne mint betét. Lámpa nincs, de nem is kell. Nekem az volt a szempont hogy biztonságos legyen, és minél kevésbé érezzem hogy rajtam van. Ezelőtt egy Abus Macator volt, azért, az is nagyon kényelmes volt, azért kerestem megint Abust. Maximálisan elégedett vagyok vele.
máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Scott Arx Plus és Fuga Plus. Az Arx Plussal estem, azért kellett cserélni. Egyébként azt jobban szerettem, de csak azért, mert szebb.

Eséskor bizonyított, csúszóra vettem le az aszfaltot, így csavaró erő is volt, amit a MIPS hivatott elnyelni. Sem a fejem, sem a nyakam nem sérült.

Mindkettő típus kényelmes akár egész napos tekerésre is. Van benne kivehető betét, de én mindig hordok alatta vékony sapkát, hogy elvezesse az izzadságot. Az egyik Sportisimoról rendeltem, a másikat talán bike24.com-ról, 32-35000 Ft volt az áruk. Sajnos ennyiért már nem lehet megkapni.


Az általam próbált olcsó sisakok legnagyobb része számomra elviselhetetlenül kényelmetlen volt. A Hervisben kapható Abus tűnt türhetőnek, és a barátnőmnek vett Bell Crest is kiemelkedik szerintem a kategóriájában. Decathlonban talán 18000 Ft volt a legolcsóbb, ami elviselhetőnek tűnt.

máj. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszi.


Nyáron a cannes-i kulában is hordod a vékony sapkát?

Milyet?

máj. 29. 21:36
 6/25 anonim ***** válasza:
82%

Igen, olyankor van rá a legnagyobb szükség, hogy elpárologtassa a nedvességet. Kopasz vagyok, ezért ha nincs rajtam, cseppekben megáll a fejemen a víz, és folyik le mindenhol, köztük a szemembe is.

Nagyon vékony, gyorsan száradó és jól szellőző anyagból vannak. A kedvencem ez a fajta:

[link]

máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%

1:

Ha a plexiüveg alatt visort értesz, akkor nem akarsz te olyat, mert a sísisakok egy részében van, és esőben a legnagyobb szívás.

máj. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%

Volt egy cikk a totalcaron, kerékpáros sisakokat teszteltek. Anekdotikus "nekem ez vált be" szintnél egy kicsit komolyabb megközelítés.


[link]


Na, nekem ezek közül a "középmezőny" élén végzett sisak van. A LIDL-s. Első sisakom, szóval összehasonlítási alapom nincs.


Könnyű (bár magától is elég nagy a fejem, meg judozok is, tehát elég erős a nyakam alapból), fehér (nem melegíti a fejem a nyári nap heve), van rajta pár fényvisszaverő festés is (szürke), mérete állítható (érzésre a nagy fejem ellenére eléggé meg kell húzni). Van benne egy hátsó lámpa, az folyamatosan, lassan, vagy körbefutóan világít hátra pirossal - ezt éjjel-nappal használom. Ezzel csak annyi gond van, hogy CR1620-as gombelem kell bele, azt meg külön kell keresni, mert csak a gyakoribb CR2016-2020-2025-2032 szokott lenni minden sarkon. Idén is lehet kapni, de a hátsó lámpa kicsit más (szemre nagyobb is), lehet, hogy abban már nagyobb elemnek is van hely.


Esni nem estem még úgy, hogy a fejem is lekoppanjon (végülis judozok, szép is lenne fejreesni... :).


Mivel azt tudja 15 euróért, amit egy 90 eurós sisak, illetve a drágább sisakok is értek el rosszabb osztályzatot, és a fejemen jól illeszkedik, így elégedett vagyok vele.


Mondjuk ha úgy lenne pénzem 50-60-ezer Ft-os sisakra, mint ahogy erre a 6000 Ft-osra volt, akkor én is UVEX-et venném...

máj. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%
Ja, a betétjei kivehetők (tán tartalék is van), bár a homlokpánton lévőt kicsit hajtogatós visszatenni. Mindegyik tépőzáras (homlokpánt, koponyaboltozat elöl, koponyaboltozat hátul, oldalt párnázás nincs). Tavalyi vásárlás.
máj. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

7-es mi az a visor???


Mennyivel nagyobb szívás egy vizes plexi amit le lehet törölni, mint egy vizes szemüveg amit olyankor képtelenség és semennyire se látni.

máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!