Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Baj, ha kerékpározás közben...

Baj, ha kerékpározás közben alkalmanként energiaitalt fogyasztok?

Figyelt kérdés

Kb. három-négy óra után szükségem van némi energiára, de komolyabb étkezést tolni nem nagyon szoktam, legfeljebb ha hosszabb, 200 km feletti utat teszek.


Nagyjából havi 3-4 alkalomról van szó, ilyen mennyiségben lehet bajom az energiaitaltól? Próbáltam az energiazselét, de nekem alig adott valami pluszt.


jan. 14. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Miért lenne baj? 1-2 adag ital egy nap semmilyen gondot nem okoz. Mégis a helyedben inkább a szénhidrát pótlásán gondolkodnék. Ha ugyanis elfogy a szervezetedben a szénhidrát, nincs az az energiaital, ami segítene.
jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Mit értesz energiaital alatt?

Mennyi időnként eszel, iszol tekerés közben?

jan. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

A mai energiaitalok már csak nevükben azok - már ha az ilyen hell meg xixo meg a többi szarra gondolsz.

A régi taurinnal bőven megbuggyantott anyagok jók voltak, abból volt nálam is és amikor kezdtem kókadni akkor jó volt egy löket.

jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne az étkezést toljad, hanem a nőt vagy a biciklijét.
jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
dehogy lesz baj.
jan. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem baj, csak épp placebo.

A koffein nem energiát ad, hanem tágítja az érfalakat, ezzel több oxigén jut ide-oda, de emiatt erősebben kell pumpálni a vért.

A szacharóz és a fruktóz ami van energiaitalokban pedig nem hasznosul azonnal, még a májadnak van egy jó megerőltető köre vele mire abból hasznosítható anyag lesz.

Uh ha attól a szartól azonnal energiát kapsz, azt hívják barátom placebo hatásnak.



Egyébként ha valóban fogytán vagy a glikogénraktáraknak és a kimerülés szélén állsz, akkor vízben oldott szőlőcukor, na azt egyből tudja használni a szervezeted…

Persze az sem a legegészségesebb dolog, de csilliószor több haszna és értelme van, mint egy “energia italnak” csúfolt koffeines függőséget okozó szarnak.

jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Seila válasza:
0%
Semmi bajod nem lesz tőle, csak majd 10-20 év múlva jönnek ki a cucc mellékhatásai.
jan. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Ennyitől nem hiszem, hogy bajod lenne. Ha napi 3, 4-et innál, akkor lehet.
jan. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!