Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen defektálló gumit...

Milyen defektálló gumit ajánlotok kerékpározáshoz?

Figyelt kérdés
Belső vagy külső éri meg inkább?
2023. dec. 2. 17:15
 1/7 MGéza ***** válasza:
78%

Külső. A legdefektbiztosabbak a leggyakoribb szúrásos defektek ellen az extra gumiréteggel ellátottak, de ezek nehezek is. Pár ismertebb, jobb darab: Schwalbe marathon, Continental ride tour, Mitas stop thor/ultimate.

A belsőbe töltött löttyi a nagyobb sérülésektől nem mindig képes megvédeni, de a kis tűsék szúrásait szépen eltömíti. Szóval nem olcsóbb és nem is biztosabb megoldás, viszont könnyebb súlyt eredményez.

Na persze, nem igazán árultad el hogy milyen kerékpározáshoz kell, van ahová nem is igazán gyártanak defektálló külsőt mint például mtb gumik, ott csak a löttyi vagy egy másik megoldás, a gumi alá integrálható defektvédő szalag marad.

2023. dec. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Külső.

Nekem van CST, Continental city contact, Shwalbe Big Apple és Smart sam. Mindegyikből az elérhető legjobb defektállóságot biztosítót vettem. Érdemes végignézni a gyártók oldalani a defektvédelem szintjeit, hogy melyik elnevezés miat takar. Ugyanis ugyanazt a gumit gyártják többféle szintű védelemmel is és védelem nélkül is. Nameg általában az árakon is látszik hogy mennyire védett.


A majomtakonnyal töltött belsők nagyot mennek manapság, sokan ajánlgatják, és csomó videó van a youtubeon róluk, hogy mennyire jók. De azt tudni kell hogy a lötty ami bennük van egy ideig oké csak. Mondjuk egy 3 éves belső már nem biztos, hogy meg tudja javítani magát.

2023. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg Rockrider 340 mtb-m van, de mivel egyre gyakrabban inkább a városban tekerek, szeretnék trekkingre váltani majd.


Végignézem a leírtakat, köszönöm.

2023. dec. 2. 20:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Montin Smart Sam Plust használok, trekkingen és gravelen Schwalbe Marathon Greenguard volt. Egyikkel se kaptam sose defektet.
2023. dec. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem az egyik gépemen Continental Ride Tour volt. 4500 km-en keresztül hajtottam, és nem volt vele defektem egyszer sem. Még csak el sem kopott, azért lett csak lecserélve, mert át lett építve a bicó és ahhoz vastagabb gumi dukált. Nem is tudom amúgy meddig bírta volna az a gumi, tényleg még csak nyoma sem volt rajta a kopásnak.

Most egy Vittoria Randonneur került fel, remélem az is ilyen jól fogja bírni. :)

2023. dec. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a belsőkben Slime van, a külső pedig Mitas Stop Thorn. A régi, múzeális, könnyű Schwalbe után kicsit érezni lehetett a plusz súlyt, de megszoktam és defektem még nem volt.
2023. dec. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
Annyit hozzátennék az előzőekhez, hogy a jó külső mellett egy plusz védelmi vonalat jelent egy vastagabb anyagú belső. Ha bevált kombót keresel, akkor csak a saját tapasztalatommal szolgálhatok: 12 éve nem volt defektem, pedig megyek tökön-babon, télen-nyáron -városi-trekking géppel. A gumijaimat azóta a kerékpár átépítése illetve az elhasználódás miatt cseréltem. A setupok sorrendben: Continental SportContact 28-622, Continental Contact 37-622 illetve jelenleg Continental Ride Tour 37-622; minden esetben Continental Hermetic Plus belsőkkel.
2023. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!