Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez jó választás az igényeimhez?

Ez jó választás az igényeimhez?

Figyelt kérdés

Üdv!


Az alábbi kerékpárt néztem ki magamnak:

[link]


Hobbi szinten űzöm a kerékpározást, napi szinten tekerek. Nem csak aszfalton. Úgy gondolom óvatos vagyok, vigyázok a biciklimre viszont ugyanakkor szeretem nyomni is neki, akár terepen, ahol fontos lenne a strapabíróság is, ott nem annyira szoktam finomkodni, persze csak módjával.

Hosszú túrákhoz is fontos lenne, jelen esetben 100+ km-ről beszélek.


Nem tudom mennyi értelme lenne az eggyel fejjebb lévő kategóriára költeni az Addict Gravel 20-ra, ami szintén tetszik, de nem biztos, hogy ki tudom használni:

[link]


Szóval érdekelne a véleményetek, illetve tapasztalataitok, a scott hasonló felszereltségű és típusú bringáival kapcsolatban.



2022. szept. 13. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi az ára? Azt vhogy nem látom mobilon...
2022. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TR75 ***** válasza:

#1

Egymillió fölött.


Szerintem ez a Scott nem jó hosszú túrákra. Egy árva csomagtartó szemet nem látok rajta, gyakorlatilag speckó táskákat tudsz csak rátenni, vagy mókolni kell. Nem is értem ezt a fajta gyártói hozzáállást. Másrészt ha az elektronika egy túrán meghal, az nagy szívás. Sok túrázó szerint a legjobb a hagyományos bovdenes rendszer, egy jó V-fékkel. Minél egyszerűbb, annál könnyebb az út szélén használhatóra vagy legalább nem akadályoztatóra buherálni.

Amúgy az alkatrészei jók. Igazából te tudod, hogy neked megéri-e megvenni, ha szereted és használod, és nem kenyéren és vízen élsz emiatt 10 évig, akkor valójában megérte akkor is, ha történetesen 10 millióba kerül.

2022. szept. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valójában nem szeretem a bringára szerelhető táskákat. Épp ezért hátizsákot használok.
2022. szept. 13. 19:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen terepen? Mert azért egy gravel bringa nem MTB-s terepre való.
2022. szept. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TR75 ***** válasza:
Na igen, én is hátizsákos vagyok, de azért egy több napos túrára egy hátizsák már kevés (persze az kérdés, hogy tervezel-e ilyet).
2022. szept. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha már belefér, miért ne legyen karbon? 1 kg azért nem kis különbség, és valószínűleg a komfort is jobb lesz. A karbon vázak jellemzően jobban csillapítják a rezgéseket. Ezt pl. kifejezetten előnyös egy egész napos tekerés esetén.
2022. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha tehetem aszfalton megyek, perssze nem zárkózom el a földes úttól sem, sőt! Mindenhol mennék, persze, ami nem MTB-s terep azt mellőzném.


A karbonon és is gondolkoztam, de feltettem magamnak a kérdést, hogy megéri-e? Nem versenyszerűen nyomom, persze megvannak az előnyei, de nem hiszem hogy számomra megéri a felárat. Mellesleg sajnos a kiszemelt karbonvázas bringa nem kapható a méretemben itthon.

2022. szept. 13. 20:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!