Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Túrázás célra 27.5 vagy 29-es...

Túrázás célra 27.5 vagy 29-es kerékméret a jobb választás?

Figyelt kérdés

Jelenlegi 26-os montim szeretném már újabbra cserélni. De nem tudok dönteni melyik kerékmérettel lenne az ideális. Természetesen erdei körülmények között lenne használva. Technikásabb lejtőkön ritkán szoktam menni, inkább a turista útvonalakon, ösvényen járok.

Illetve összeteleszkópos bringa jó választás lehet ilyen felhasználásra vagy felesleges?


2021. okt. 27. 15:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Én 29-est vennék túrázni, mert jobban gördül.

Összteleszkóp felesleges. Drágább megvenni, drágább fenntartani, nehezebb, rontja a hajtás hatékonyságát. Technikás terepen van igazán haszna. Inkább költenék a jobb felszereltségre, kisebb súlyra.

2021. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%
Hát a kerék méret az ha nem tévedek magasságfüggő is. Az enyémen 27.5 van amit így utólag bánok, hogy nem vettem nagyobbat, mert az én magasságomhoz 183 cm kicsi. De igen az első jól írja ideálisabb a nagyobb kerék
2021. okt. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
27,5 175 cm kisebb és 29 nagyobb embernek . Terep és túra kombaniciora felterep vagy fél városi jó . Hátsó rugó sík utakon elzárva terepen megnyitva , nekem ez vált be . Kíméli a gépet .
2021. okt. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze a kerékméretnek a magassághoz. Legfeljebb annyi, hogy limitet jelent. Bőven lehet kapni 170 centi alatti magassághoz is 29-es montit és 190 centi felettiek tudtak menni 26-ossal.


Ha nem szoktál technikásabb részeken menni és nem is tervezed, akkor jó a 26-os is. A nagyobb kerék mindened átmegy, a kisebb viszont fordulékonyabb, finomabban irányítható. Nekem van 26-os és 29-es is. Mindegyiket már miatt szeretem. (De versenyezni már csak a 29-essel járok.)

2021. okt. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 tothp ***** válasza:
74%

Kérdező: A te igényeidhez valóban a 29-es a legmegfelelőbb. Annál is inkább, mivel a felni átmérő ETRTO622mm. Tehát elvileg minden trekking és outi külső feltehető rá. ELVILEG!! Mert azért a felniszélesség meghatározza, hogy melyik a legkeskenyebb gumi, ami még használható. De így is lényegesen nagyobb a választék.

Szerény véleményem szerint a 27,5 méret hagyományos napi használatban (tehát nem kiélezett versenykörülmények közt és a kerékpáros testi adottságaihoz pontosan épített bicikli esetében) a legkevésbé jó megoldás.

Én a mai napig 26-ossal tekerek. De tudomásul kell venni, hogy az MTB kategóriáből szép lassan kikopik ez a méret. Szerintem egyébként a 27,5 is.

2021. okt. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Túl keskeny gumit azért nem akarok használni, legalább egy 2.25 széles gyors mintázatút.
2021. okt. 28. 09:36
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
Az 1,9 - 1,75 méret is tapad keményen .
2021. okt. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Nekem 29-es van és tökéletes. A helyedben azt választanám
2021. okt. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én 29-eset vennék
2021. nov. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

#5 én számos érvet olvastam a 27,5 mellett, nemhogy kikopik, inkább most kezd el elterjedni.


Én egyébként 29-es mellett döntöttem, az tök jó benne szerintem hogy nem igazán kell belőle női váz (bár van), az alacsonyan elhelyezkedő váz miatt simán átléphető, barátnőmnek is kényelmes magasságban van, csak az ülést kell lejjebb venni és tud vele menni.

2021. nov. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!