Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Manapság a montisok kb hány...

Manapság a montisok kb hány százaléka használ még 26-os kerékméretűt?

Figyelt kérdés
Nagyon kifutott már ez a kategória?
2021. szept. 8. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én jelenleg 0%-ban, mert az egyik 26-os bringámat kölcsön adtam, a másikat meg rendbe kell hozni. De amúgy hétköznap csak a 26-os használnám. A hétvégi terep-only tekerésekre használnom a 29-est és versenyekre.

De pl. az UnderWorld Kupára a 26-ossal mennék.

2021. szept. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4%
Aki sikon bohockodik, azok szeretik a 29-est ... de akik erobol masszak a hegyet, azok a normal kereket hasznaljak (nyomatekosabb).
2021. szept. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

#2!


Ez úgy hülyeség, hogy vagy.

Síkon, enyhe terepen kiválóan elvagyok a 26-ossal, de hegyen, köves, gyökeres terepen a 29-es sokkal jobb.

2021. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3%
2-es vagyok, en nem kerdeztelek ... de az biztos, hogy nem voltal osztaly-elso :)
2021. szept. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

versenyen szerintem már senki


amúgy városban én is azzal járok

2021. szept. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#4!


Akkor én kérdezlek téged! :D

Miért jobb hegyen a 26-os? Mitől nyomatékosabb a kisebb kerék?

Mit jelent az, hogy erőből másszák a hegyet?

2021. szept. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Én 26-ost használok, mégpedig roppant praktikus okból

Egy jól működő, jó geometriájú kényelmes bringát nem cserélek le csak ezért, mert most más a divat.


Mondjuk nekem nem versenyzésre van, hanem csak szórakozásra és közlekedésre.

2021. szept. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez a "most más a divat" több, mint 15 éve tart.

Én is addig értetlenkedtem, ameddig csak 26-osom volt.


Az egyik srác, akivel meccselni szoktam versenyeken, 2 évvel korábban váltott 29-re, mint én. Ebben a két évben ugyanúgy meccseltünk. Amatőr szinten sokkal nagyobb a formaingadozás, mint a két kerékméret közötti előnyök ill. hátrányok.


Ma már többen használnak 29-est, mert 26-osból már évek óta nem gyártanak középkategóriát sem. Van olyan nap, amikor szinte csak 29-es e-bike-okkal találkozom az erdőben.

2021. szept. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

#8


"Ez a "most más a divat" több, mint 15 éve tart"


Barokkos túlzásnak gondolom a 15 évet, mert kb akkor vettem a bringámat és 29" még a kanyarban sem volt errefelé.

2021. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9!


Valószínűleg nem vagy benne annyira a montizásban, mint én, ezért később jutott el hozzád. 2007-ben vettem az utolsó 26-os montimat egy vagyonért és akkor kezdtem észrevenni, hogy egyre többen mennek 29-essel, tehát rossz döntés volt maradni a 26-osnál. (Már korábban is volt 29-es, de kevesen használták.)

2021. szept. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!