Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mire kell figyelnie egy kezdő...

Mire kell figyelnie egy kezdő kerékpárosnak a budapesti forgalomban?

Figyelt kérdés

Most tervezek biciklit venni, és ha már itt tartunk, szeretnék segítséget kérni, hogy milyen bicajt ajánlotok sima városi közlekedéshez. Terepen nagyon ritkán mennék vele, de előfordulhat.

Mire kell vigyázni a forgalomban? Hogy tudom elkerülni a vérparaszt autósokkal a konfliktust (nem vagyok egy harcikakas jellem)?

Ahol nincs kerékpár út, ott hol érdemes tekerni?


2022. máj. 16. 10:32
1 2
 11/15 Alex Fly ***** válasza:

Alapvető a KRESZ ismerete (és betartása). Ezen kívül van még néhány jótanács, amelyek egyik legjobb összefoglalóját itt találod:

[link]

És ami mindenképpen ajánlott és többet ér akárhány kommentnél, az a Magyar Kerékpárosklub által rendszeresen szervezett Bebiciklizés nevű esemény, ahol tapasztalt kerékpárosok kísérnek végig egy, többféle forgalmi helyzetet felvonultató útvonalon és minden fontosabb helyen magyarázattal kiegészítve, a gyakorlatban tanulhatod meg, hogyan célazerű az adott helyzetben közlekedni.

Bővebben: [link]

2022. máj. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát igen...

Én már az #1-ben is megkérdeztem, hogy van-e KRESZ vizsgája - ez fontos lenne..

2022. máj. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs jogsim. :(
2022. máj. 22. 16:30
 14/15 Fc.kenyér válasza:

Egy-két ötlet, ami nem hangzott még el:


- Ennyi pénzért sokkal jobb minőségű használt bringát kapsz, ha kicsit értesz hozzá, vagy van, aki igen. Ha nincs, vegyél újat.

- Kezdő biciklisként a defekt fogja elvenni a kedvedet leghamarabb. Ezért vegyél defektálló külsőt. Drága, de nagyon megéri, simán behozza az árát (pl.: Schwalbe marathon plus) vagy slime defektgátló folyadékot. Én mindkettőbe beruháztam, kb 3 éve nem volt defektem Budapesten kb évi 3500-4000 km tekerés mellett. És ennyi ideje nem vettem új belsőt, külsőt.

- Szokd meg csendes utcákon az új bicaj menettulajdonságait. Ne te akarj a leggyorsabb lenni azonnal. Nagy zakó lesz a vége (saját tapasztalat).

- Sima városba a legjobb a cross bicaj. A trekkingeken számomra egy csomó felesleges dolog van alapból, amit akkor is megkapsz, ha nem kellenek. Esetleg un. fitness bicaj, vagy kényelmesebb országúti. Mindenképp ülj fel rá mielőtt megveszed. A legfontosabb, hogy jó méretű legyen, mert kb. mindenen tudsz változtatni, de azon nem nagyon. Vannak mérettáblázatok, ha az eladót nem érzed elég megbízhatónak.

- Nem felt. a legdrágább bicaj a legjobb. Pl.: azért mert a vázra az van pingálva, hogy Merida, attól még gagyi cuccokkal lesz felszerelve 250 e Ft-ért is. Simán jó lehet egy Kellys, vagy akár Gepida is. Persze azon múlik, mennyit akarsz menni vele. Ha rendszeresen használod, akkor nem az a lényeg, mi van a vázra írva, hanem az, hogy az egyes alkatrészek milyenek. Meridákat még ennyiért is simán összeraknak elöl/hátul Tourney váltókkal, stb. Óriási különbségek lehetnek.

- Ha forgalomba mész, otthon mindig előre gondold át, merre fogsz menni, milyen helyzetek lehetnek. A net, kerékpáros tervezők sokat segítenek ebben.

- Ha forgalomban mész, vége a kerékpáros andalgásnak. Folyamatosan figyeld az autók, kerékpárosok, gyalogosok mozgását. Az autók a legjobban kiszámíthatóak, sajnos a legveszélyesebbek a bringatársak (balról/jobbról előz, mobilozik, ittas, azt hiszi a parkba van vagy épp a versenypályán, kiszámíthatatlan). Ne bízz senkiben, és vedd fel a szemkontaktust, hátha az segít! (: Ne hagyd, hogy bármi felidegesítsen, és ne félj, inkább állj meg, szusszanj egyet.

- alaposan tanulmányozd át a Kerékpáros Klub honlapját, minden hasznos tipp ott van.

2022. máj. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
14-es, köszi a hasznos tanácsokat. :)
2022. jún. 1. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!