Kezdő kerékpárosként mennyi idő alatt lehet eljutni addig, hogy 120-130 km-t le tudjak tekerni egy nap alatt?
Mostanában többet mozgok, gyaloglok, futok, fogytam is egy csomót, most szeretnék bringázni is.
Eddig keveset tekerterm, alkalmanként kb 10 km-t, azt is ritkán.
Most kezdenék többet, mondjuk heti 3x, hétköznap 15-20 km-t, hétvégén ha úgy alakul, akkor többet. Egy trekking gép áll rendelkezésre.
Szerintetek mennyi idő alatt lehet eljutni oda, hogy egy 120-130 km-es, kb sík (Duna-parti vagy Fertő-tavi) utat le meg lehessen csinálni egy nap alatt?
Ha magamat veszem alapul, akkor kb 30nap, napi 40 km után
(én belecsaptam a lecsóba, bringával kezdtem járni a középsuliba).
De fontos a jó étrend sok hússal, mert ha túledzed magad, megáll a fejlődés.
Én futni 2 km-t nem bírok (komolyan), de tekerni napi 160-200 km a max. amit bírnék. Most volt egy 60 km-es verseny, 2:15 alatt tekertem le, jókora szintkülönbséggel, 26-os montival.
Plusz még a helyszínre mentem, meg onnan haza ez még 40 km.
futni 5-10 km között szoktam, úszni egy-másfelet.
Akkor ha most kezdem, akkor mondjuk egy szeptember-októberi hosszú túra nem esélytelen? :)
Abszolút nem. Mondom, én ha lefutnám 5-10 km-t (valahogyan), akkor kb. halálomon lennék, de tekerni kényelmes tempóban 100 km még nem megerőltető (ha dombok is vannak).
Ha egyenes arányosságot keresnénk, akkor sokkal többet kellene bírnod tekerni, mint nekem, aki néha teker (idén 4-500 km-nél járhatok), de azért nem vagyok olyan edzett és kitartó. Főleg nem futásban, bár ott a motíváció teljes hiánya jelen van, míg tekerni baromi élvezetes.
120 kilométert letekerni egy nap alatt egy átlagosan edzet embernek nem nagy dolog. Persze aki életében soha semmilyen sport tevékenységet nem űzött annak egy kilométer is fárasztó lehet.
12 éves koromtól 25 éves koromig szinte napi rendszerességgel kerékpároztam országútival átlagban 30-40 kilométert alkalmanként. Most 39 éves vagyok 25 éves koromtól alig ültem kerékpáron viszont nemrég az egyik ismerősöm elcsábított magával egy 75 kilométeres túrára - ha hiszed ha nem szinte meglepődtem, hogy ennyi év kihagyás után az első pár kilométert leszámítva szinte meg sem "kotyant" 75 kilométer a bükkben. Az első 5-10 kilométer után (ennyi kellet a "rozsdás" izmaimnak) nagyon élveztem a túrát.
nagyon jól hangzik.
én az utóbbi 10 évben szinte semmit nem sportoltam, kivéve az utolsó 1 év, amikor elkezdtem futni, úszni.
Remélem ebben is lelkes leszek, köszi :)
Első vagyok
Lehet, de írtam hogy magamat veszem alapul. Igazából a magamfajta gyors anyagcseréjűekre vonatkozik ez, meg akiknek több a fehér izomrostja (én ugyanis erőemelő vagyok). A fehér rostok zabálják a tápanyagokat. A súlyzózáshoz nekem simán kell 3g/tskg fehérje.
Akinek a bicikli a fő, annak egy idő után sokkal inkább vörös túlsúlya lesz. A vörös rostok gazdaságosabbak, csak nem tudsz velük 450 kilóval guggolni. Nekem menet közben is kell fehérje, különben hamar lefulladok. De ha van, akkor formán kívül is megvolt a 40-es utazó, pedig akkor még kezdő voltam a súlyzózásban (most nincs bringám már régóta).
Ez ilyen, nekem a súlyok fontosabbak.
De azért senkinek sem árt a 2g/tskg fehérje, jobb formát lehet hozni vele mindenképp. Lehet ezt növényekből is, nem kell hús feltétlen. Csak a növényi források közül soknak alacsony a biológiai értéke.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!