Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan tudnám a bicikli...

Hogyan tudnám a bicikli mosást megoldani?

Figyelt kérdés

Panelban lakok, tehát nincs kertem vagy ilyesmi. A legközelebbi autómosó is elég messze van, mire hazaérnék ugyan úgy koszos lenne a bicikli.

Ez eléggé visszatart, mert nedves körülményekben emiatt szinte soha nem megyek el biciklizni. Trail/enduro stílusban biciklizek leginkább, tehát az erdőkben tényleg tökig sáros lennék, ha nedves időben mennék.

Általában ha csak poros a bicikli, akkor itthon a kádban szoktam lemosni, de a sarat már nem akarnám belemosni a kádba.

Ti mit csinálnátok?


2021. ápr. 30. 08:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Én autómosóban szoktam, de a panelek környékén általában néhány lépcsőházanként van kerti csap... de le is vihetsz egy vödör vizet és szivacsot, aztán kint a fűben lecsutakolod és kész. Napon pár perc alatt megszárad (autómosóra ugyanígy igaz)
2021. ápr. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
De sárosan viszed fel? Szerintem jobb lenne ha még lent ráborítanál valahogy egy vödör vagy locsoló vizet. Egyébként nyugodtan belemoshatod a sarat a kádba is ha marad benne fű vagy kövek vagy bármi azt kézzel kiszeded, kimosod a kádat és kész
2021. ápr. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Azért ha aszfalton hazagurulsz az autómosóból, csak nem lesz olyan retkes. De van más megoldás. Léteznek hordozható mosók, pl. Xiaomi Jimmy/Hecht 3025, Karcher OC3. Arra kell figyelni, hogy legyen víztartálya, vagy képes legyen felszívni vödörből. Egy kis vödörben pedig tudsz vinni mosogatószeres vizet, vagy vehetsz egy pumpás kerékpártisztító szert, így be tudod áztatni a rászáradt koszt, egy kis szivaccsal a makacsabb dolgokat le tudod sikálni.
2021. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Wadmalac ***** válasza:
97%

"az erdőkben tényleg tökig sáros lennék"


"A legközelebbi autómosó is elég messze van"


De gondolom közelebb, mint az erdő és a mosótól hazáig csak kevesebb koszt versz rá, főleg, ha vizes úton nem csapatod neki.

Ami keveset bitumenen feldob a kerék, nedves ronggyal is le lehet takarítani.

2021. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Erdő az itt van kb már 500 méterre is, mosó pedig csak a városban van olyan 8 km-re.
2021. ápr. 30. 10:28
 6/15 Wadmalac ***** válasza:

Na az gáz.

Én is emeletesben lakom, mondjuk én nem túrok gyakran terepen, az orzságúti kosz nem vészes, ház előtt, vödör víz, rongy szokott lenni a takarítás. Néha két vödör. :D

Ahol kell, Brigéciol és utána kenés.

2021. ápr. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 TR75 ***** válasza:
100%
Vannak bringatisztító habok is, akár környezetbarát, lebomló összetevőkből is. Lefújod a brinyót aztán egy kézi permetezővel a koszt lemosod róla. Ezek a szerek tényleg leviszik a szutykot.
2021. ápr. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

36 négyzetméteren 3 kerékpárral 10 éven keresztül meg voltam áldva. Ráadásul egy olyan haverral is akivel ha láttunk egy akármilyen csapást, összenéztünk: csak az első kanyarig menjünk nézzük meg milyen! Aztán 30-50 kanyar lett belőle meg 40 km :D Úgyhogy sokszor vállon hoztuk ki a vasat az erdőből, mert még a kerék sem fordult el annyi sarat összeszedett :DDDDD

Először beraktam a zuhanykabinba - nekem még kádam sem volt - de az orbitális szívás, Lehet, hogy bele lehet mosni a sarat, de azért az nem mindig annyira könnyen oldódik ám fel a vízben! Jó kis Zselici sár az ragaszkodik ám rendesen!

Aztán jött az a megoldás, hogy öntözőkannával vittem le vizet és a nagyja sarat lemostam lent, vagy már hazafelé ahol találtam egy kék csapot, vagy temetőt (ott mindig van csap és kannák is kirakva!) akkor ott a nagy sárcsömböllékeket lemostam (a csapoknál a kulacsot használtam), szinte majdnem tisztán értem haza. Így már azért könnyebb a lakásban mosni!

Vettem egy gyerekfürdető kádat és abba tettem külön az egyik kereket, majd a másikat és a vázat. Abba csöpögött le a víz, plusz mellé régi törölközők amikkel felszitattam ami mellé ment. Rongyot és egy 2-3 literes pumpás permetezőkannát használtam amival a maradék sarat kimostam a kisebb helyekről. A kád tartalmát meg a wc-be le lehet önteni, ott biztos lemegy.

Macera, de hát ez van.

2021. ápr. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Nagynyomasuval az utomosoban csak a barbarok mossak a bixiklit ... sem a csapagyaknak nem tesz jot, sem a teleszkopnak ha olyan a bringa.


Otthon siman letudod takaritani rendesen.

2021. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 TR75 ***** válasza:
Nincs baj a magasnyomásúval, ha ésszel csinálja az ember.
2021. máj. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!