Szerintetek milyen biciklit vegyek?
Sziasztok!
Elszeretnék kezdeni sportolni, és a kerékpározásra esett a választásom. Jelenleg van egy noname áruházi mtb biciklim amit szeretek és egész jó így faluban ide-oda elmászkálni vele de én hosszabb távokra szeretnék menni, túrázni amire meg már nem lenne túl kényelmes szerintem. A gondom csak az, hogy abszolúte nem értek a biciklikhez ezért nem tudom, hogy milyet vegyek. Mint már írtam egy kicsi faluban lakom amit viszonylag hosszú utak vesznek körül. Városok is távol vannak és az utak meg hát.. igazán magyarosak :D. Két fajta kerékpárt néztem, az egyik az országúti a másik a cross trekking. Egy kicsit talán a cross trekking felé húzok mert ahogy olvastam az olyan mint a mtb és az országúti keveréke. Alkalmas túrákra és enyhébb terepekre,ösvényekre. Viszont én örülnék neki ha jó gyorsan is tudnék menni amire meg ügye az országúzi lenne a jobb. Szerintetek melyikre érdemes beruházni? A keret 180000Ft lenne, maximum 200000Ft.Tudom, hogy ez kissé szűkös keret de én amúgy sem versenyszerűen szeretnék tekerni úgyhogy nem kell versenygép. Ezek a bringák közül szerintetek melyikek azok amik jók?
Országúti: Csepel Rapid 3 [link]
Csepel Torpedo 3 [link]
Cross Trekking:
Csepel Woodlands [link]
Kellys Cliff 70 [link]
Kellys Cliff 90 [link]
Kellys Cliff 30 [link]
Ezeket néztem ki eddig de nem tudom, érdemes lenne e ezek közül valamelyiket megvenni.(Nem ragaszkodom a Kellys-hez csak ha jól olvastam ez egész jó márka). Ötleteket,tanácsokat szívesen elfogadok!
hA mész terepre is akkor a cyclecross ha nem akkor az országúti.
Szerintem amúgy inkább használtat vegyél.
A cyclocross/gravel tényleg jó ilyen célra, DE én kezdő bringásnak nem javasolnám. Nem mindenkinek való, ahogy országúti sem. Én előtte mindenképp javasolnék egy tesztkört koskormányos, merev bringával, mert kényelemben és stabilitásban sok embernek akkor kompromisszum, hogy nem tud együtt élni vele. Ráadásul iszonyat drágák, 200-ért még használtan is szegényes a kínálat. Saját véleményem, de a magyar utakon nem tudnék együtt élni egy országútival, különösen igaz ez az olcsóbb, belépő kategóriás, alu vázasokra. Nem szeretem, ha kirázza a tömést a fogamból a bringa.
A cross trekking az igazi mindenes bringa. Semmire sem ideális, de szinte mindenre alkalmas. Kellys Cliff még nem volt a kezeim közt, még a korábbi Neos volt, én azt szerettem. Nem tudom, mi lehet benne a gagyi, standard taiwani alu váz, mint az összes többinél, a felszereltség meg csak ár kérdése.
A két vonal közt még ott vannak a fitness bringák, amik egyenes kormánnyal rendelkeznek, de merev villával, könnyű felépítéssel, jól gördülő kerekekkel, gumikkal. Ezek közt vannak olyanok, amik csak aszfaltra ajánlottak, de némelyikben elfér a szélesebb gumi is, ha enyhénn terepre tévednél.
Amit javasolnék még, hogy új bringa esetén mindenképp maxold ki a 200-as keretet. Ez alatt én nem vennék semmit. Ha használt is szóba jöhet, abból kaphatsz jobbat is ennyiért, de nem árt kicsit érteni hozzá, hogy mit veszel.
Rockrider 540 vagy ha belefér 900. Ezek a trekkingek a 80mm acélrugóval vicc kategóriásak!
Most rohadt divatos a gravel, mert izom nélkül is viszonylag jól gurul, de én pl. egy métert nem mennék vele falusi kátyúkon. Volt alattam, ráadásul ebike, halál félelmem volt! Munkatársam már a 8. féle gumi veszi idén, mert megvette a legolcsóbb de márkás országútit, a másik egy drága gravelt. Mindkettőnek kivagdossa a sörösüveg a húszezres Continentalt is, az outis a héten horzsolta le a fél arcát a nedves leveleken! 5-6 baros virsli gumikkal, koskormánnyal vagy valami keskeny sz.al vannak szerelve.. nem kezdőnek valók! A hideg kiráz, én még a boltba is az össztelóssal megyek 1,6 baron 2,4" gumikkal! Züm-züm-züm.. :D
"kivagdossa a sörösüveg a húszezres Continentalt is"
Tubeless vagy Tannus Armour. Nekem az utóbbi van a gravelben, megúsztam vele egy krisztustövises kalandot is (és nem utolsósorban belsővel sem kell keményre fújni, mert a felütéses defekttől is véd). Ráadásul, ha mégis leereszt a gumi, haza lehet tekeregni vele (persze akkor száguldani nem fogsz).
Városi bicajon sima Deestone D1006 APS-t vagy CST Salvót használok, szúrt defektem csak akkor volt, amikor elkopott a gumi, hasadás meg egyszer hibás termékkel. Igaz, dög nehéz gumik, de cserébe nem drágák és tényleg defektállók (pedig az összes védelem bennük +5-7mm gumiréteg).
A Csepel értelemszerűen magyar, a Kelly's szlovák.
Nagyjából ugyanazokból a távolkeleti katalógus vázakból, low budget Sountour teleszkópokból, és ártól függő kategóriájú shimano hajtásrendszereekkel dolgoznak.
Amin mindenképpen elgondolkoznék a helyedben, az a sárvédő, illetve hogy biztosan szükséged van-e első teleszkópra. Opcionálisan, a tárcsaféken. Szerencsére nem kell kapkodnod, mert most pár hónap nem igazán a bringás túrák szezonja.
Egy trekkingre szavaznék.
minnél butabb felszerelés-vfék ilyesmi merevvilla annál kevésbé tudnak és kisebb a lehetőség elromlásra és az ebből adóddó átverés-lehúzás-gondolkodj el rajta
merida speedter
trekking
crosstrekking
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!