Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ugyan úgy megdolgozza a törzs...

Ugyan úgy megdolgozza a törzs izmokat egy szobakerékpár (háttámlás vízszintes / normális) mint egy rendes kerékpár?

Figyelt kérdés

Vagy van különbség a háttámlás szobakerékpár, álló szobakerékpár és rendes kerékpár között ilyen szempontból?


Azért lenne fontos tudni, mert első sorban kardiovaszkuláris fitnessz elérésére vennék egy szobakerékpárt, de a mivel a rendes kerékpáromnál problémát okoz a nyereg hosszú használata, ezért abban reménykedek, hogy egy háttámlás vízszintes / fekvő (nem tudom, hogy pontosan hogyan nevezzem) szobabicikli jobb lenne nekem ilyen szempontból.


Ugye nincsen lényeges különbség közöttük?


2020. nov. 5. 18:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
A kerékpár nem arról híres, hogy megdolgozná a törzs izomzatát. Annak mi köze a kardiovaszkuláris fittséghez?
2020. nov. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Én sem értem, hogy mégis mit dolgozol meg a törzseden biciklizéskor...
2020. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Javitsatok ki, de akkor hogyan forditanatok a core musclest, ha nem torzs izmoknak? Nem kell nagy szakertonek lenni ahhoz, hogy tudja az ember, hogy a biciklizesnel nem csak a labak dgoznak, hanem egy tobb izomcsoportot egyuttesen megmozhato mozgasformarol beszelunk.


#1-es, a kapcsolat a ketto kozott pedig az, hogy a kardiovaszkularis fittseg az aerob kapacitas novekedesevel kezdodik, a biciklizes pedig (hangos doboperges) aerob mozgasforma.


Ha nincs igazam, akkor cafoljatok meg, de konkret tenyekkel, kulonben meg ne offoljatok mar a kerdes alatt.

2020. nov. 6. 06:18
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

A megfogalmazásból úgy tűnt, mintha üsszefüggést látnál a törzs izmai és a kardio fittség közt. A kerékpározás nem igazán edzi a törzs izmait, mivel leginkább annyi a feladatuk, hogy megtartsanak pozícióban. Bár hosszabb távú, sportosabb pozícióban töltött tekeréshez szükség van a szívós core izmokra, de nem igazán a tekeréstől lesznek ezek erősek. Ezeket javasolják is külön edzeni a bringásoknak.

A háttámlás szobakerékpár nyilván még ekkora terhelést sem jelent a törzs izmainak, mivel egyenes ülsz. Cserébe kénylesmesebb, és könnyebb az uncsi szobakerékpározás közben lekötni magad mással, pl. filmet nézni, stb. Kalóriát égetni, kardio edzést csinálni ettől függetlenül alkalmas.

Egyébként a legtöbb szobakerékpárból ruhaszárító lesz, mert annyira unalmas bent tekerni, hogy az embernek hamar elmegy tőle a kedve. Én inkább téli ruhákra költöttem pénzt.

Kitérve a nyereg témára is. Ha nem bírsz rajta sokat ülni, akkor a következők lehetnek:

-Nem voltál kitartó, nem szoktad meg. Első pár alkalommal senkinek sem kényelmes, de minél többet ülsz rajta, annál jobban megszokod.

-Rosszul van beállítva a nyereg, pl. hátrafelé lejt, túl magasan van, túl hátra van tolva.

-Rossz a nyereg, legalábbis a te felépítésedhez, túl keskeny, túl széles, nincs mélyítve/kivágva a lágy részeknél...

Ezek közül a legnehezebb talán a megfelelő nyereg megtalálása, de vannak típusok, amik sok embernek beválnak megfelelő méret esetén. Érdemes a webshopok véleményeit elolvasni, amiről szinte csak pozitív vélemények vannak, az jó eséllyel lehet kényelmes. Ezen kívül érdemes bringázásra fejlesztett ruhákat használni, vagy legalább egy ülőbetéttel ellátott aláöltözőt venni.

2020. nov. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A szobakerékpár a létező legrosszabb fitneszgép. Unalmas, nem dolgoztat meg a lábadon kívül semmit. Vegyél elliptikus trénert bentre, a bicikliden meg állítsd be rendesen a nyerget vagy cseréld le egy kényelmesebbre.
2020. nov. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Wadmalac ***** válasza:

A spinning hozza a legközelebbi mozgás a valódi bringáshoz.

De a törzsizmok szerintem istenigazából rendes bringán is inkább csak emelkedő hegymenetben meg kiállva tekeréskor dolgoznak, kis fordulat, nagy terhelés mellett.

2020. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha csak ülsz a nyeregben és kényelmesen pörgetsz, akkor nem dolgzod meg a törzsizmokat. Ha sokat mész és ébben van felfelé és lefelé is, akkor már komolyan meg kell tartanod magad, tehát dolgozik ott minden.

Viszont szobakerékpárt csak akkor ajánlanák, ha lenne egy eladó darabom.


Be kell állítani a jól a bringát és 5-6 órát is kényelmesen lehet tekerni.

Ha nem vízszintes a nyereg, a súly 90% a nyergen van, akkor hamar kényelmetlenné válik.

2020. nov. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Wadmalac ***** válasza:

"a rendes kerékpáromnál problémát okoz a nyereg hosszú használata"

Ezzel sokan így vannak. Helyes kerékpár-méretek, beállítás és bizony akár több nyeregcsere kell, mire megvan a tökéletes.


Szobai edzésre tényleg nem a szobakerékpár a legjobb módszer.

Főleg több izomcsoport mozgatására.


Amúgy ha az utcai bringázással nem akarsz leállni és a hiba nem a beállításokban van, hanem alkati vagy gerincproblémák miatt sehogy sem kényelmes, javaslom szétnézni a rekumbens bringák közt.

2020. nov. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A szobai biciklizés azért lenne fontos nekem, mert egy kisebb konditermet készülök a szobámban összedobni, ez persze egy több hónapos mutatvány lesz, mire sikerül ár/érték arányban megfelelő eszközöket beszereznem, illetve ésszel akarok rá költeni, mert nem a pénz a hátráltató tényező, de nem akarom 1 hónap alatt kinullázni a számlámat.


Szóval a szobámban szeretnék egy kisebb konditermet, ahol reggelente tudnék kardiózni, illetve súlyzós edzést végezni még munka előtt. Reggel sötétben (+ télen hidegben) valószínűleg nem sok kedvem lenne kint tekerni az utcán, főleg úgy, hogy még a hazafele utat is bele kéne számolnom az időbe és útközben bármi történhet bármilyen dolog, ami miatt borulhatna a reggeli napi rutinom.


Szóval úgy gondolom, hogy kezdésként ezzel jól tudnám kezelni a kardióra szánt időmet, csak a rendes biciklizéshez képest meg nyilván sokkal monotonabb, de ha már itt van egy kisebb kondi terem, akkor nem fogok csak ruha fogasként tekinteni rá, zene hallgatással nagyon fel lehet dobni a monotonitást.

2020. nov. 6. 15:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha már nagy kegyesen lepontoztatok, áruljátok már el, hogy mégis hol dolgoztatja meg a törzsizmokat a biciklizés? Sprinteken pl. Gondolom

a kérdező marha gyakran kerül ilyen helyzetbe. Hogy nem tud ülni a nyergen, az nem a törzsizmainak a hibája.

Pofám leszakad...

2020. nov. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!