Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 26os kerekű mtb-nak mennyire...

26os kerekű mtb-nak mennyire fújjam 1.9vastagságú kerekeit?

Figyelt kérdés

50 psi van ráírva, de elől mennyivel kevesebbet, hátul mennyit(én 60kg vagyok)


Azért fontos,mert slime van benne, és azt feltételezem,h kijön ha túl keményre fújom és mégse jó,ezért eresztenék belőle, de nem akarom,h felütéses legyen



2020. máj. 8. 11:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Feltételezhető, hogy a kérdező közönséges hobbibringás, de én is az voltam, és max nyomáson jártam, amíg fel nem nyitották a szemem. Talán valaki az én hozzászólásomat értelmezte úgy, hogy lapos gumit ajánlok, de az ideális nyomás és a lapos nem ugyanazt jelenti.

105-110 kg közt mozgok, a montimban 27,5 2.4-es gumit 2-2,5 bar fölé nem szoktam fújni, a gravel 42-622-esében pedig 3-3,5 bart (max. 4.1 a javasolt) használok aszfalton, terepen kicsit alacsonyabbat. Még nem volt felütéses defektem. Igaz, a gravellal nem zúzok át a sziklakerten. :) Viszont magas guminyomás miatt már szívtam, ugyanis drasztikusan romlik a tapadás.

Ennek fényében egy 1.9-es MTB gumiba 3,5 bar rengeteg 60 kg-hoz. Nem csak pattogni fog hanem, hanem kanyarokban könnyenbben kisodródik, amiből jó nagy esés is lehet. Meg kell találni azt a nyomást, ahol jó a tapadás, de nem ütődik fel a gumi, és nem fordul le a felniről.

Még aszfaltra sem lehet azt mondani, hogy ideális az max nyomás, mert a komfortot nagy mértékben rontja, és az állandó rezgés, rázkódás fárasztja az embert.

2020. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Alex Fly ***** válasza:

@8: ha akarod, akkor higgy ebben. De ami ténykérdés, hogy a már említett SportContact oldalán az általad maximálisnak nevezett 6 bar a legkisebb használható nyomásértélet jelenti (ez alatt pillanatok alatt össze lehetett szedni egy jó kis felütéses defektet). A gyakorlatban is használható nyomás kb. 8 bar volt. Függetlenül attól, mi volt ráírva (gy.k. Max i flate to 6 bar).

És ez nem vélemény, hanem tapasztalat - és nem csak az enyém...

2020. máj. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!