Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 26os kerekű mtb-nak mennyire...

26os kerekű mtb-nak mennyire fújjam 1.9vastagságú kerekeit?

Figyelt kérdés

50 psi van ráírva, de elől mennyivel kevesebbet, hátul mennyit(én 60kg vagyok)


Azért fontos,mert slime van benne, és azt feltételezem,h kijön ha túl keményre fújom és mégse jó,ezért eresztenék belőle, de nem akarom,h felütéses legyen



2020. máj. 8. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

2.5 bar alatt fel lehet ütni, 3.5 bar felett pedig nagyon kemény, pattogós lesz.

Az 50 PSI kb 3.5 bar.

A külsőre a max. nyomást szokták ráírni, amennyit elvisel.

Nem extrém magas nyomás a 3.5 bar, ne aggódj!

2020. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb, hogy kitapasztald, illeve hogy milyen felületen mész. Aszfalton nyugodtan fújd 3,5-re, de terepre az sok lesz, nem lesz elég tapadáson. Ott minimálisra érdemes fújni, ahol még nem kell felütéstől tartanod. 60 kilósan szerintem 2 baron sem fog felütni, de figyeld, hogy hogy viselkedik. Esetleg próbáld mindig kicsit alacsonyabb nyomáson, és amikor már érzed, hogy nagyon benyomódik a köveken, padkákon, akkor fújd visszább kicsivel.

A slimenak amúgy működni kell nyomástól függetlenül.

2020. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Fújd bele a maximumot, azért írták rá. A Slime nem fog gejzírszerűen távozni, ha defektet kapsz, a mikroszkópikus lukat eltömíti és nem jön ki több. 5-6 baron is stabil a Slime használat.

És nyilván nem kősziklás hegyiversenyekre fogsz most rágyúrni, úgyhogy én nem javaslom a nyomás csökkentését, akármilyen megfontolásból sem. Ha leereszted a gumit, akkor be fogsz tojni, annyire megnő a gördülési ellenállás (3,5 bar sem jelent még kemény gumit)

Annyit érdemes szem előtt tartani, hogy mivel vizes anyag, a szelep közepes idő alatt (hónapok) eloxidálódhat, emellett a Slime néha el is tömítheti a szelepet, ekkor nem lehet se pumpálni rendesen, se leereszteni rendesen (ugye miért pont a szelep réseit ne tömítené el, ha pont ez a dolga : )) Ilyenkor vagy cseréled a 70 Ft-s szelepet, de egyébként vízben ki is mosható. És az indulás utáni időben még nem teljes a védelme, kell vele menni, hogy szétterüljön a folyadék.

2020. máj. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért írják rá a maximumot, hogy annyira fújd!

Outi külsőknél ez majdnem igaz, de montinál semmi értelme. 26x1.9-nél a 3.5 bár már igen keménynek számít. Terepeztem én 4 báron is, de annak csak annyi volt az értelme, hogy biztosan ne üssem fel.


60 kilósan is fel lehet ütni a 3.5 baros gumit, ha elméred az ugrást és éppen egy kőre érkezel. És itt nem ugratásra kell gondolni, csak síkon vagy akár emelkedőn át akarsz ugrani egy követ.

2020. máj. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Nem azért írják rá a maximumot, hogy annyira fújd!"

Tehát, mit jelent a "maximum" szó?

2020. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Alex Fly ***** válasza:

A ráírt "maximális nyomás" a gyártó által ajánlott nyomásértéket jelenti. Ettől az igényeid alapján el lehet térni. Az elterjedt horrorisztikus legendákkal pedig nem kell foglalkozni: egy jó minőségű kerékre szakszerűen felszerelve a ráírt nyomásérték minimum kétszereséig nem szabad gondot okoznia. Mondjuk ez azért már elég extrém, nem igazán ajánlható (HC városi bringásoknál volt elterjedt a 28_622 SportContact használata a gyári 6 bar helyett 10 bar környékén)...

Röviden: kezdd az ajánlott 3,5 barral, próbálkozz kissé magasabb vagy alacsomyabb értékekkel, aztán egy idő után majd kitapasztalod a neked megfelelőbb pontos értékeket...

2020. máj. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenkinek!
2020. máj. 10. 16:14
 8/12 anonim ***** válasza:

Látom, sokan nem tudják értelmezni a maximális szót.

A gyártó szerint ekkora nyomást bír a külső. (Persze ráhagyással, hiszen a legtöbb pumpa pontatlannul mér.) Tehát ez a maximum, amit biztonsággal használhatsz.

Egy jó minőségű külsőt felfújhatok 4 barra is, ilyen érték is szerepel rajta. De tubelessként miért tennék bele 2 barnál többet?!


Ha ajánlott érték lenne, akkor legalább egy tartomány lenne megadva.

2020. máj. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sokan meg azt nem látják, hogy a kérdező egy hétköznapi bringás, hétköznapi bringával és nem azon kombinál, hogy éppen tubelessként hogy lehetne használni a filléres gumiját, mert azt sem tudja, hogy mi az és k. sokra megy az ilyen tanácsokkal. De ha előző, neked jobb, akkor nézz meg egy közönséges bicigligumit, jó eséllyel tartomány lesz ráírva. De alapjában azt nem értem, miért akarod rábeszélni a kérdezőt, hogy lapos gumival járjon? Már ha te írtad az előző válaszokat.
2020. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha tudsz olvasni, akkor láthattad volna, hogy nem akarom rábeszélni arra, hogy lapos gumival járjon.

Viszont, ha egy érték van ráírva, akkor az egy maxumim érték. Ezt ajánlottnak értelmezni egyész egyszerűen butaság. Nem igaz, hogy ez ajánlott érték.

MTB külsőnél pedig a nyomás nem egyenes arányos a gördülési ellenállással. Még aszfalton is gyorsabb lehet, ha megtalálja az ideális nyomást.

60 kg-mal bővel elég a 3 bar is. Terepen sokkal jobb tapadása lesz, mintha 3.5 baron pattogna.

Max. 5 évente lesz egy felütéses defektje.

2020. máj. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!