Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Triatlonon van valami megkötés...

Triatlonon van valami megkötés a bringára?

Figyelt kérdés
Lehet indulni régi (kb 25 éves) országútival is vagy muszáj vennem ezért egy újat több százezerért?
2019. nov. 22. 08:15
1 2 3
 1/30 subrette ***** válasza:
100%
Nincs megkötés. Sokan retró biciklivel vagy montival mennek az első versenyükre, mert olyan van nekik.
2019. nov. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
De később azért illik valami normálisabbat venni?
2019. nov. 22. 09:33
 3/30 subrette ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem illik - nem illik kérdés, hanem érdemes venni, ha komolyan gondolod. Nem kell csúcsszuper bringa, de egy középkategóriás mai bicikli messze jobb, mint egy pár évtizedes. Könnyebb és jobb a váltója, elérhető áron kapható már 10-es fogaskerék sor hátul, a hajtóműhöz meg 3-as tányért vegyél, ha nemcsak síkon akarsz tekerni.
2019. nov. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Barátom az első versenyén egy Csepel 10 sebességes régi versenybiciklivel ment... pont azért, mert még nem tudta eldönteni, hogy akarja-e csinálni ezt a versenyzés dolgot hosszabb távon, így nem akart egy csomó pénzt kiadni.

Végül is neki megtetszett, és vettünk is egy komolyabb kerékpárt, ámbár használtan (sokkal olcsóbb volt úgy).

2019. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Én nem versenyző meg élsportoló akarok lenni. Csak magamért. Az nem nagyon érdekel, hogy 3 perccel gyorsabb legyek. Nekem ez nem számít.
2019. nov. 22. 11:38
 6/30 anonim ***** válasza:
Ha már feltette a kérdést a kérdező, akkor én meg megkérdezem, hogy ugyevel szabad indulni nem országutival is, tehát pl. trekkinggel vagy mountain bike-al. Azért kérdezem, mert én magam nem vagyok triatlonos, de egyszer megcsinálnék egy fél ironmant, később lehet, hogy egészet is, viszont külön bringát ehhez nem vennék.
2019. nov. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%

Ha magáért csinálja az ember akkor is felmerül benne,hogy lehetnek jobb...pláne egy jobb bringával. Mert bennem is felmerült. Mondjuk pont nem triathlon esetén ahol,ha a bringával nem szopsz akkor több erőd marad az uszásra,futasra ami még magadért sem árt.


Ha tényleg nagyon magadért csinálod és amúgy hidegen hagy a bringánzás akkor nem érdemes újat venned.

2019. nov. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Lehetne jobb persze. Mi az a jobb? Ezt senki nem írja le. Mondjuk most 32 és átlaggal tolom le a 90km et akkor egy újabb bringán mennyivel fogom? 34? Azért nem éri meg százezreket rákölteni... Nekem mindegy, hogy a végén 57 vagy 62. Helyen végzek.


Ettől még szeretek bringázni. De csak akkor költenék rá ha valóban értékelhető előnyt ad.

2019. nov. 22. 21:26
 9/30 tothp ***** válasza:
100%
Tudtommal nincs megkötés. Minden klasszikus biciklikategóriával teljesíthető. Ha nem mással akarsz versenyezni, "csak" magadat kipróbálni, legyen egy üzembiztos akármilyen biciklid. Egy 25-30 éves országúti kezdésnek pont megteszi. Aztán ha úgy gondolod, határ a csillagos ég.
2019. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Nem, a határ az a józan ész. Hányszor kell leírnon még?! Biztos nem fogok erre százezreket költeni. Nem vagyok megőrülve.
2019. nov. 23. 22:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!