Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ktm biciklik milyen minőségűek...

Ktm biciklik milyen minőségűek nagy általánosságban?

Figyelt kérdés

2019. aug. 20. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Mire szeretnéd használni?

Például édesapám hatvan+ éves, vett egy 160-170 ezer forintos KTM város kerékpárt agydinamóval, modern pofozóváltóval, aluvázzal, nagyon boldog vele és tényleg nagyon jó minőségű kerékpárt vett. De most ettől, hogy egy országúti, vagy xc kerékpárjuk jó-e?

2019. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak úgy bohóckodni vele, tekergetni vele össze vissza, egykerekezni, farolgatni, ugratni meg ilyenek..
2019. aug. 20. 14:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Aha. Régen jártam dirt-cross-trial pályára, ott sok ktm volt. Főleg ilyen montik, vagy azokból épített más. Ebben a világban elég nagy név a ktm, gondolom, nem ok nélkül. Motor és kerékpár téren se tegnap kezdték. Szerintem arra, hogy gyakorolj, meg ismerkedj, tökéletes választás.
2019. aug. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MGéza ***** válasza:
KTM ilyen téren nagy márka, az egyik legjobb, főleg off-road tapasztalatuk jelentős mint motor és mind kerékpár téren. Persze nem mindegy mit veszel, nyilván egy alap Chicago ugratásra, ilyesmire alkalmatlan.
2019. aug. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Szerintem a KTM egyáltalán nem egy nagy márka, ha mountain bike-ról van szó. Persze túra és XC mountain bike-ban azok, viszont Enduro, Downhill, Dirt kategóriában szinte alig van pár modelljük. Például downhill bicikliből csak az Apex és Ratchet van, ami már nem is mai technológia. Szerintem érdemes inkább egy valódi nagy bicikligyártó termékére beruházni (Trek, Specialized, Santa Cruz, YT, Canyon, Nukeproof, Dartmoor) csak sajnos ezek közül pár márka nem elérhető magyarországon. Persze visszakanyarodva jó minőségű a KTM, csak az a baj, hogy a motorok miatt lett felkapott márka a biciklisek között, de aki egy picit ért hozzá, az látja, hogy kicsit túl vannak értékelve. Például vegyünk egy Rockrider 560-at és egy KTM Chicago Disc H-t. Ha szerinted valaki egyáltalán nem ért az alkatrészekhez, akkor melyiket fogja megvenni? Nyilván a KTM-et, mert nagyobb márka. Viszont itt már nem nagyon azt kell nézni, hogy milyen márkának a matricája van a vázon (mert a bicikli márkája kb. csak a vázat gyártja) hanem a fontos dolgok: váltó, hajtás, fékek milyen márkájúak.

Ameddig egy 200 ezres KTM chicago-n valami nevenincs négyszögtengelyes hajtás van, addig egy Rockrider 560-on már Sram Integrált hajtómű. És ez igaz még a váltóra is (fékek nagyjából ugyan olyanok), de a rockrider kerül 190 ezerbe, a KTM meg kb. 200-210-be, és mégis gyengébbek ezek a kritikus alkatrészei.

2019. aug. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A KTM váz ugyanaz minőségben mint a legtöbb nagy gyártó. Nyilván típuson belül vannak komoly eltérések, fejlesztések, megoldások. A KTM-el csak egy nagy baj van: a márkanévért hatalmas felárat fizetsz. Semmi másért, csak azért a 3 betűért.
2019. szept. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!