Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ezek a küzdősportok mennyire...

Ezek a küzdősportok mennyire válnak be?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert egy ismerősöm jár kick-box edzésre. Nemrég óta nyomja. És mondja, hogy ez jó testmozgás, meg ha beléd kötnek, leakarnak verni, akkor meg tudja magát védeni.

Én nem akartam szemét lenni, de nekem volt pár afférom és tudom, hogy általában egy járókelőre úgy mennek rá, hogy legalább ketten és van náluk valami ütő vagy szúró fegyver. Nem mondom, hogy mindig így van, de ezek a csávók a túlerőben hisznek általában. Mit ér ilyenkor egy küzdősport, harcművészet?



2017. dec. 7. 21:26
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Hát ha mázlid van, akkor képzetlenül is kirúghatod egy ember kezéből a kést.
2017. dec. 13. 13:05
 32/39 anonim ***** válasza:
Igen ha mázlid van, de 2 vagy 3 ember ellen is esélyed van verekedni képzetlenül? Vagy jobb a tudat hogy te muay thai harcos vagy vagy kick bokszos és neked a technika a fejedben van, és akár késsel akár ököllel jön valaki, azt "igazi erővel" lefekteted? Ugyanis egy ütést, rúgást nem elég nézni vagy internetről tanulni, azt tanulni kell, hol vidd bele az erőd, mi az a pont ahol meg kell húzni és hogyan tudod a maximális erődet kiadni a legrövidebb idő alatt. A gyorsaság a legfontosabb a küzdősportokban. Szóval a kérdésedre a válasz hogy mennyire válnak be a küzdősportok: Esetek nagy többségében beválik, legyen szó 2-3 fős támadásról vagy bulis verekedésről, kivéve a radikális szituációt mikor 3 ember 3 kést ránt elő. Mondjuk úgy, ha tudsz ilyen fajta küzdősportot az életbe hogy megvédd magad, tettél egy nagy előrelépést, ennél többet fegyverrel tehetsz, de utcán gázriasztós engedélyezett csak, de mire előveszed 2 emberre, lehet hamarabb lerúgod, viszont 3 késes támadó ellen már a gázriasztó pisztoly hatásosabb mint a kezed vagy a lábad persze ha nem futsz el ;)
2017. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Okés, köszi, hogy válaszoltál. :)
2017. dec. 14. 09:51
 34/39 anonim ***** válasza:
Jó :D de azért ne csak a 16 éves réti legényeket nézzük :D egy 8-10évet börtönviselt ember legalább úgy üt mint aki boxolt 5-6 évet rendszeres és rendes edzésmunkával, + a fizikuma is mázsa körül mozog az esetek többségében meg tud bánni a késsel. Teszem azt aki 11 rendbeli rablásért vagy stsért ült, az legalább 40-50 embert kifosztott már az utcán. Arra az esély hogy te majd kis amatőr thai boxoskén kirúgod egy ilyen ember kezéből a kést kb 0. A profiknak mármint akik szponzorált versenyeken muhayt thaibol meg k1ből keresik a pénzüket is 40-50 százalék esélyt egy ilyen támadó ellen. Hogy 2 ilyen ellen sérülés nélkül kijöjjön 20at. Hogy 3 vagy több ellen meg 1-2t. De itt már a százalékokat csak az adja hogy milyen gyorsan tudsz futni. Nem lesznek kedvesek meg sportszerűek, fordulsz ki éjjel a kis átkötő utcáról, telibever plekniből egy boxerrel a másik meg hozzá is vágott a falnak, ha eszméletednél vagy egyáltalán akkor te már nem fogsz ezekkel nekiállni dulakodni hanem hanyatt homlok menekülsz. És itt kés vagy 3. támadó elő sem került.
2017. dec. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Kedves Magyar Honvéd! Nem tudom miért nem akarod beismerni hogy sokat ér a küzdőharc a mai világban és miért fogod a radikális példákat meg a börtöntöltelékeket, biztos van rá okod... viszont az hogy 8-10 évet börtönviselt emberrel találkozz az utcán megint olyan példa amire pár % esélyed van, ugyanis azok nagy része börtönben marad vagy ha szabadul csinál valamit amiért bevarrják egyből. Persze ha nem a dagadt kan cigányokra gondolsz a 8 kerből akiken annyi izom van mint rajtam haj (kopasz), de persze erre is van esély hogy egy ilyennel találkozz hisz miért is ne, azonban te szerintem sokat láttad a vitathatatlan 1,2,3,4-et mert itt a börtönökben nem mindenki Tyson aki leül ennyi évet :) Átlagban 2 év thai boksz vagy k1 tapasztalattal már jó eséllyel győzöl az utcán, nyilván ennyi erővel mondhatom azt hogy nem 2 éve nyomja hanem 7-8, szóval ugyan ott lennénk, a te akaraterőd szab határt mennyire leszel képzett, de átlag helyzetbe simán megvagy 1-2 év ilyen múlttal is. Az hogy a réten 16-17 évesekkel találkoztak haveromék, lehettek volna 21 ek is mert fizikai szinten nem sok különbség lenne, hiszen egy 17 éves is lehet izmosabb egy 21 évesnél, viszont ha a 6 támadóból mind a 6 küzdősportol 1-2 éve szintén ,lehet nem verték volna el őket, de ez már megint radikális példa rá. A szituáció sok mindenről dönt, de maradjunk szerintem annyiban hogy van értelme tanulni, és 2-3 embert lenyomsz utcán, ha nem mácsétével jönnek meg késsel és persze ha nem a vitathatatlanból szabadult börtön csávók, amire valljuk be 10% alatti az esélye ;)

ÉS még egy példa zárásképp, most volt pár hónapja hogy buszon 2 támadóból az egyik bevert egy srácnak akinek szilánkosra tört az arca, és egy szinész 8 év Kick bokszal úgy megverte hogy leesett a buszról a támadó és elfutott, aki a kép alapján minimum 100kg volt... való életi példa. :D

2017. dec. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Te az előbb még ilyeneket írkáltál hogy majd kirúgod a kezéből a kést meg hasonlók :D. Én arról beszéltem hogy egy rablás hogy néz ki. Amit pontosan tudok, mert ilyen területen dolgoztam kresként sokáig. És tudom hogy milyen kaliberű emberek ülnek a csillagban az előző kommentemben leírt bűncselekmények miatt. Soha sehol nem írtam olyat hogy ne lenne haszna a küzdősportnak. Utcai nagymenőket meg discopatkányokat 3asával ki lehet vagdosni 4-5 év judoval. De késeltek már meg birkozó bajnokot is, de a 2.danos aikido mester kollegamat is 4 öltéssel kellett összevarni. Életbiztosítást semmi nem ad. 1-2 év bunyó meg maximum hamis önbizalmat. Jah meg te leszel a falu királya :D komoly elismerés. Ha szakirodalmat akarsz olvassd el Rory Miller: Konfliktus és erőszak c. könyvét. Nekem nincs erőm vitatkozni olyan dolgokon amiket nagyon jól tudok :D ha meg a hozzáértésemet kérdőjelezed meg, akkor gondolom nem sok ideje olvasgatod ezt az oldalt.
2017. dec. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Nem kell bemutatnod hogy néz ki egy rablás, csak szimplán idegesitő hogy mindent megakarsz magyarázni még azt is ami nem úgy van :D Nem fogom ismételgetni önmagamat ne haragudj, én elmondtam a véleményem és ész érvekkel támasztottam alá. Attól hogy te láttál pár "nehéz kaliberű" embert még nem jelenti azt hogy mindenki olyan mivel utcán nem minden 2. ember börtöntöltelék. Judó,aikido? Most ugye vicceltél kr es koma? :D Judó az ami jól van oktatva de az 1-1 elleni küzdelmes, igy 2-3 ember ellen kuka, aikido? M.o-n nevetség és vicc kategória az oktatása, egy k1, mma, muay thai európai bajnokokat nevelnek itthon ki belőlük, ami 2 év edzés alatt is messze meghaladja ezeket a szinteket, és ezt minden küzdősportban jártas személy tudja. Még betérdelés sem szükséges késes támadónál, elég egy körives fejrúgás és földön van az ember kés kirúgása nélkül, és nekem ne mond hogy a kigyúrt, 10 év börtönt töltött ember majd kivéd egy olyan robbanékony fej rúgást vagy toló rúgást amit aktiv sportoló űz mert akkor ideje betekintened egy-egy edzésre. Beválnak a küzdősportok nagy %-ban és ez ellen nem vitatkozhatsz te sem, de ha abban a tudatban vagy hogy minden 2. ember börtönből szabadult, késelős, vadállat arról nem tehetek. Még mindig a leglehetetlenebb példát mondod ami megtörténhet egy emberrel az utcán. De még 1x mondom, nem ismételgetem magam.
2017. dec. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
Hát kést max. akkor tudsz kézből kirúgni, ha leállnak arcoskodni meg hadonászni a levegőben. Akkor sikerül, ha szerencséd van és eltalálod. De általában gyorsabban beléd vágják, mint hogy eszmélnél.
2017. dec. 15. 21:14
 39/39 A kérdező kommentje:
Meg Magyar Honvédnak igaza van abban, hogy a sittesek bentről általában keményebben jönnek ki, mint ahogy bementek. Nem mondom, hogy mind Vin Diesel testalkattal jön ki, de azért van 1-2, amelyik elég szép legény. Meg bent gyakorolják a verekedést azért, megy a papucsozás, combos, stb. Gyakori az is, hogy beléd állnak és akkor a tiszteletért verekedni kell.
2017. dec. 15. 21:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!