Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ezek a küzdősportok mennyire...

Ezek a küzdősportok mennyire válnak be?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert egy ismerősöm jár kick-box edzésre. Nemrég óta nyomja. És mondja, hogy ez jó testmozgás, meg ha beléd kötnek, leakarnak verni, akkor meg tudja magát védeni.

Én nem akartam szemét lenni, de nekem volt pár afférom és tudom, hogy általában egy járókelőre úgy mennek rá, hogy legalább ketten és van náluk valami ütő vagy szúró fegyver. Nem mondom, hogy mindig így van, de ezek a csávók a túlerőben hisznek általában. Mit ér ilyenkor egy küzdősport, harcművészet?



2017. dec. 7. 21:26
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
28%

De engedd meg, hogy megkönnyítsem a dolgodat azzal, hogy elmagyarázom a helyzetet, mert szerintem neked nem esett le, hogy mi folyik itt.


Én nekem volt egy állításom, amit később tényekkel és komoly érvekkel alátámasztottam, innentől kezdve az állításom már nem minősül a szó szoros értelmében állításnak, hanem tény lett, maga a valóság. Tehát itt már bukta a te állításod, ami szembe ment az enyémmel, hiszen kiderült, hogy nekem van igazam. Ettől függetlenül én kérek tőled ugyanilyen tényeket és érveket a saját állításodra, mert én azzal akarok vitatkozni kulturáltan, nem a sírásod ellen, mert sajnos az ellen nem lehet, mert nem tudlak komolyan venni és csak röhögnöm kell. Szóval, kérlek ne kímélj, támaszd alá állításod annak ellenére, hogy én már megtettem, a saját állításom alátámasztottam, így már tudjuk, hogy nekem van igazam, ettől függetlenül tessék, a lehetőséget megadom. Hajrá! :)

2017. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
16%

Hát a pofád az nagy, az biztos :) Kár, hogy a témához 0 közöd van. Szerensére aki ezt olvassa, az ennyiből erre már rég rájött, úgyhogy nem fogja hagyni becsapni magát a baromságaid által.


Nem, kisöreg, nincs tapasztalatod. Nem támadott meg téged az utcán 3 ember, akiket 1-1 ütéssel kiütöttél. Youtube-ról tanulod a hadovát aztán aki tényleg küzdősportol, azt lefotelharcosozod, mert fáj az igazság, hogy a youtube tudásod éles szituációban nem válna be.


Ezért veszélyes az internet, mert az ilyen tudatlan bohócok simán fertőzhetik a többi embert a rákos véleményükkel. Szerencsére a te írásaidból annyira kitűnik a hozzá nem értésed, hogy senki nem fog komolyan venni.


De írkáld csak továbbra is, hogy tudsz 5 embert lezúzni egy ütéssel, aki olyan idióta, hogy ezt beveszi - bár ezzel valószínűleg egyedül vagy - az meg is érdemli.

2017. dec. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
28%

Ó, látom írtál valami agymenést. Sajnos nincs idegzetem most elolvasni, viszont rendes ember vagyok és a te tapasztalatlan fotelharcos fejeddel is átgondoltam a témát. Tehát te néztél filmeket és felfogtad, hogy az film, nincs olyan, hogy egy ember 20 percen keresztül bunyózik 20 ember ellen. Idáig jó vagy. Csakhogy utcán nem ez van, illetve Romániában élő barátom mesélte, hogy még anno a suliban egyik osztálytársa összekapott egy cigánygyerekkel és délután a gyerek egész családfája ott volt köbö 50 személyben, szóval hát előfordul ez is, és itt tényleg csak az van, hogy odaadod a pénzed, vagy ha szemben van veled az egész hadsereg, akkor hátra arc és futás.


De most nem hozzád beszélek, Xsjado, hanem az ide tévedő ártatlanokra, akikre káros hatással vannak a baromságaid, amiket összehordasz.


Elmondom, hogy mi a helyzet. Egy küzdősportoló, pláne aki több, mint 5 éve csinál valamit, az mind fizikailag, mind élettanilag, mind mentálisan jóval az átlag ember fölött van. Az átlag ember mellett egy ilyen küzdősportoló egy szuperman. Mit jelent ez? Gyorsabb, robbanékonyabb, nagyobb az állóképessége, jobban kezeli a stresszt és jelentősen nagyobb fizikai fölénye van. Egy átlag embernek semmi esélye nincs egy ilyen ember ellen pusztakezes harcban, ott a videó erre példának, tessenek megnézni. A másik meg, hogy ahogy Xsjado sem látja, úgy a többi átlag ember sem lát bele abba, hogy mennyire nincs semmi védelme az embernek. Boxon, ha egy kicsit feljebb van a kezed, már leverik a léped, ha kicsit lent van a kezed, már orrba vernek, ha támadás közben nem véded magad, akkor a kezed alatt ütnek be és vernek le. Egy átlag ember ütése Boxoló szemmel nézve gusztustalan és egyszerűen nem igényel védelmet, mert a csapkolódása alatt beverne egyet neki és dőlne el, mint a lőtt róka, és ez már az átlag ember első ütése után megtörténne. Ha van még egy barátja, az a Boxolót pont nem érdekli, ő gyorsabb, mint az átlag ember, lép egyet oldalra, megvárja, amíg az ember keze megindul és beelőzi egy közbeveréssel és az is dőlne, mint a lőtt róka. Ez 2 ember egy profi Boxolónak. Talán nekem nem menne így, de aki már 3-4 éve csinálja, nem nagy dolog neki 2 paraszt. 3 ellen már 5 év pluszban jó lenni és persze akkor is történhet bármi, semmi nem 100%, de a Box edzőm lenyomna 3 embert simán. Ahogy az az ember kinéz és amilyet üt, meg ahogy mozog, 3 ember neki nem probléma.


Szóval egyszerűen felfoghatatlan számomra, hogy Xsjado, hogy lehet ennyire vak, de szerintem ő is érti, hogy nekem van igazam, hiszen tényei nincsenek, míg nekem vannak, csak kellemetlen kimondani, hogy "hülye voltam", ugye? :) No, nem baj. Nem szekállak, élj tovább álomvilágban, csak hanyagold ezt a témát, mert másra káros hatással vagy, ezért foglalkozom veled, mert amúgy nem állok szóba olyanokkal, akik nem ütnek meg egy minimum szintet az intelligenciában, de most muszáj volt, mert idejön valaki kívülálló és még a végén neked hisz. De szerencsére, aki egyszer járt már Box edzésen az tudja, hogy nekem van igazam. :D


Miközben ezt írtam, leesett, hogy hogy gondolkodol! Szerintem te úgy csinálod, mint a videójátékokban, hogy pontozol, nem? Egy embernek mondjuk van 100 erőpontja, egy medvének van 500, és akkor szerinted 6 ember le tudna nyomni egy medvét és 1 embernek azért nincs esélye 2 ember ellen, mert 200 az több, mint 100, ugye? :D A sok Mortal Combat is káros tud lenni. :) Gondolom onnan jön még ez a végtelen "tapasztalatod". Másra nem tudok tippelni, hogy hogy lehetsz ennyire tévhitben.


No, de alátámasztottam magam elégszer, mostmár mindenki látja, hogy nekem van igazam, befejeztem. Lehet nyivákolni, Xsjado! :) De azért egyszer nézz le egy Box edzésre, hogy megvilágosodj. :)


Minden jót!

2017. dec. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
20%

Én nem tudom, hogy mik ezek a sületlenségek, amiket te filmekről meg játékokról hadoválsz, de mutatja a szintedet. Azt is megerősítetted, hogy tényleg nem kellett még használni utcán a "tudásodat", köszönöm. Tudom, hogy könnyebb azt leírni, hogy nem akarod elolvasni, amit írok, mint válaszolni arra, amit nem tudsz értelmesen megcáfolni. De ha neked 4-5 év tapasztalatod van, akkor bizony befogod a pofádat és elbújsz átgondolni az életed, te iks sz*ros :D 14 éve gyakorlok küzdősportokat, úgyhogy egyből ki tudom szúrni az olyan dilettáns bohócokat, mint te, akinek csak a szájkarate megy.


Ennyit voltam hajlandó még a fogyatékosra pazarolni az időmből, és akkor most a többi olvasónak még egyszer nyomatékosítom:

A legnagyobb és legkárosabb hazugság a küzdősportokban/harcművészetekben, hogy létezik olyan stílus, ami hatékony több ember ellen.

Aki ezt állítja, az

a) hazudik

b) hülye

c) mindkettő.

Szegény SűrítettLevegő valószínűleg el is hiszi a saját marhaságait, amiket hajtogat, mert megnézett pár harcművészetről, vagy inkább szuperhősökről szóló filmet.

2017. dec. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Több ember ellen akkor van esélye ha az a több ember nem viselkedik egy csapatként,hanem (mint a filmekbe) illedelmesen sorba állnak a pofonért. De kicsit is összeszokott csapat úgy helyezkedik, hogy egy elterel a másik 2 meg mögé kerül és adott jelre lefogják a boxolót-thaiboxost stb , egy meg fejbeveri-rúgja aztán földrerántják és 3 an tapossák tovább ,hogy többet fel sem áll. ez a valóság. És akkor a mindig 1-2 haleffal járókról még nem is beszéltem mert mire kiüti az egyiket a boxos, már 4 lyukból vérzik..
2017. dec. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
0%

Találtam még egyet: [link]


😊


Remélem azért tudsz majd aludni, Xsjado. :D Ennyi ténnyel még nem tiportak le a föld alá, szerintem. :D

2017. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Srácok ne veszekedjetek. :)
2017. dec. 8. 21:04
 18/39 anonim ***** válasza:
Hogy aludjak nyugodtan? Azzal nem lesz gond, de látom te még mindig nem bírtál belenyugodni, hogy valaki nem veszi be a marhaságaidat. Unalmas vagy.
2017. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

Xsjado hagyd levegőt , nem enged a 21-ből és csak hozza a szokásos formáját . Kár vele vitába szállni , 18 éves és azt hiszi hogy ő találta fel a harcművészeteket . Olyan stílusokat fikáz amelyek több helyen bizonyítottak, ill a másik véglet hogy a sz.rt fogja mindenek fölébe helyezni .


A kérdezőnek . Nos a haverodnak igaza is lehet akár hogyha 1 személy köt belé . Már a 2-höz extra nagy mázli kell és sok sok tapasztalat . Több ember ellen csak akkor van esélyed ha te is használsz valami fegyvert . A kali pedig egy fegyveres művészet ( főképpen , mert azért egy komplex stílusról beszélünk aminek van pusztakezes része is ). Hogy jól tudjon valaki bunyózni , ahhoz tapasztalatot kell szereznie a verekedés terén . Lerövidítve kell a sparring , de nem a simogatós fajta hanem a full contact , mert ebben szokod meg a "kemény pofonokat" és nem ér majd meglepetésként egy-egy bekapott találat . Tehát ha valaki akar egy jó alapot akkor érdemes boxot , kickboxot , muay thai-t , savate-ot.... .... , kali-t , scherma-t.... és defendo-t vagy más önvédelmi rendszert ( kivéve a krav magát mert az csak pénzlehúzás ) valamint birkózást tanulnia .


Ja levegő mi is a bajod a kickbox-al ? Írd már le részletesebben hadd tanuljunk már egy íly bölcs mestertől mint szerény személyed .

2017. dec. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
Egy tapasztalt ökölharcos 2-3 ember ütései elől még el tud hajolgatni, de onnantól hogy körbeálljál, lefogják, nem tud mit csinálni. Aki kés vagy több támadó elleni szituációból sérülés nélkül kijött az sosem hencegne ilyennel, mert tudná hogy csak a szerencséjén múlt hogy nem kellett összevarrni vagy rosszabb.
2017. dec. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!