Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ezek a küzdősportok mennyire...

Ezek a küzdősportok mennyire válnak be?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert egy ismerősöm jár kick-box edzésre. Nemrég óta nyomja. És mondja, hogy ez jó testmozgás, meg ha beléd kötnek, leakarnak verni, akkor meg tudja magát védeni.

Én nem akartam szemét lenni, de nekem volt pár afférom és tudom, hogy általában egy járókelőre úgy mennek rá, hogy legalább ketten és van náluk valami ütő vagy szúró fegyver. Nem mondom, hogy mindig így van, de ezek a csávók a túlerőben hisznek általában. Mit ér ilyenkor egy küzdősport, harcművészet?



2017. dec. 7. 21:26
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2017. dec. 9. 14:10
 22/39 anonim ***** válasza:

"Egy tapasztalt ökölharcos 2-3 ember ütései elől még el tud hajolgatni, de onnantól hogy körbeálljál, lefogják, nem tud mit csinálni. Aki kés vagy több támadó elleni szituációból sérülés nélkül kijött az sosem hencegne ilyennel, mert tudná hogy csak a szerencséjén múlt hogy nem kellett összevarrni vagy rosszabb."


Egy tapasztalt öklöző bele se menne egy ilyen küzdelembe , mert tudná hogy nagyon kevés esélye van . Elhajolna 2-3 ember ütései elől ? Mikor ? Ha egymás után ütnének tehát egyszer az egyik másszor pedig a másik . Csak sajna mind egyszerre fogják támadni hősünket , tehát itt bukott a dolog . Ill a támadóknál érdemes számítani arra is hogy nem a fair play szabályai szerint nyomják majd , tehát lehet hogy valamilyen eszköz is előkerül valamint ha nem is TKD mesterek de a lábukat is használják majd .

2017. dec. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Hát igen, én láttam már olyat, hogy 6 arc rászaladt egyre és rommá verték a csávót, eltaposták.
2017. dec. 10. 21:10
 24/39 anonim ***** válasza:
Erről van szó , nem is kell lefogni . Elég ha egyszerre ütik-rúgják ahol érik .
2017. dec. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Te Levegő!


Önvédelem elsősorban arról szól, hogy okozz meglepit, majd fuss. Megvédheti magát az ember valami önvédelmi vagy küzdősport multal a háta mögött egy ember ellen, még talán reálisan is. De két vagy több ember ellen, már jóval kevesebb az esélye.


Első videón egy aránylag tapasztalt boxolo spéciz ki magának olyan embereket, akik látszólag soha nem tanultak semmit. Így könnyű. Még igy is koncentrálnia kell, és hátra meg nem figyel, kapná a tockost, már fekszik is. Ha valós lenne, miért nem profi világbajnok? Másik videón tisztán látszik, hogy megrendezett.


Másik kérdésnél próbálom neked elmagyarázni, egy éles helyzetben az utcán, nem biztos hogy ilyen vagy olyan bajnok fog beléd kötni. Két kocka informatikus meg pláne. ( azért nem kell leszólni Őket, én is ebből élek :) ) Agymenők? Önvédelmi edzésen be lehet gyakorolni szépen egy két szituációt, ami talán az életben is elmegy. Mi szoktuk azt gyakorolni, társ valahogy támad, nekem meg kell védenem magam. Egy ember ellen! Több ember ellen, jobb a futás, és biztonságosabb is. Ha csajjal vagy, akkor esetleg kivagyiságból beleállsz, ök meg a kést a bordáid közé. Mindig meg kell tervezni a biztonságos utat, főleg sötétbe, főleg ha lánnyal vagy. Nem éri meg hősködni.

2017. dec. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Nah azért ha a támadóid nem 12 évet ültek a csillagban akkor nem biztos hogy le tudnak simán verni. [link] Ha nem plekniznek le és random szóváltás után ugranak neked mint a videóban, azért van esélyed. A körülményektől sok minden függ. Hogy hol és kik a támadóid. És azért az elég ritka még pest sötétebb zugaiban is, hogy minden előzmény nélkül valaki rád támadjon. Az ilyeneket 99%ban megelőzi valamilyen szóváltás. Amit már ott verbálisan meg lehet előzni.
2017. dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

[link]


Megint nyertem. 😁

2017. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Uhh látom jól összeugrott a nèp xd

Na figyu mindenki. Kb elolvastam a kommenteket vègig ès annyi mondandóm lenne, hogy Muay thai bokszos csapattársam mondta hogy ültek kint a rèten ès dumáltak mikor 6fiatal 16-17 èves beszólogattak nekik, ők ketten voltak ès elintèztèk mind a 6ot... Szóval józan paraszti èsszel is 3-3 jutott egy főre. 2. Amit írt vki hogy 3an vannak abból 1 figyelem terelő a másik 2 lefog. Elèg hülyènek kell lenni ha valakinek nem esik le egy ilyen szitu, azèrt egy muay thai bokszos vagy kick bokszos aki lábmunkával harcol simán eltud táncolni. Ha valaki olyan mamlasz akkor is fejen fejeli a hátsót vagy könyöklès ès egy fordulattal alkarral beveri az orrát 1 nek ès kapásból 2v1 van, ha be nem ilyednek es nem futnak el. Ennyi lett volna az en velemenyem meg rálátásom.

Písz :)

2017. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Igen, ha fososak, és lefekteted az elsőt, akkor lehet nem lesz kedvük folytatni.
2017. dec. 12. 12:45
 30/39 anonim ***** válasza:

Ha még lenne is kedvük folytatni kapásból 2 az 1 ellen lenne ami már jobb esély sokkal, és aki 1-2 éve muay thai bokszol vagy kick bokszol esetleg MMA az szilánkosra veri az arcukat.

Ja a másik kedvencem, "késes támadó ellen minden hiába". Miért is? Ha 1 ember előkapja a kést akár ki is rúghatod, honnan tudod hogy ha futsz te gyorsabb leszel? Alap szabály hogy nem forditasz hátat a támadónak! Nyilván ha 3 an vannak és mind a 3 egy pillangót elővillant futsz mint aki az olimpián van távfutó, hisz 3 ellen esélytelen, de 1 ember ellen még lábbal elég sok esélyed van, hisz hosszabb mint a keze kivéve ha te vagy 160 ő meg 210.

Persze az csak a muay thai és társaira vonatkozik, egy sima ökölvivó max 2v1 et hoz le de azt is sérüléssel valszeg, viszont 1v1 elleni késes támadásnál szintén alig van esélye, hisz nem olyan a beállitottsága.

2017. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!