Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ezek a küzdősportok mennyire...

Ezek a küzdősportok mennyire válnak be?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert egy ismerősöm jár kick-box edzésre. Nemrég óta nyomja. És mondja, hogy ez jó testmozgás, meg ha beléd kötnek, leakarnak verni, akkor meg tudja magát védeni.

Én nem akartam szemét lenni, de nekem volt pár afférom és tudom, hogy általában egy járókelőre úgy mennek rá, hogy legalább ketten és van náluk valami ütő vagy szúró fegyver. Nem mondom, hogy mindig így van, de ezek a csávók a túlerőben hisznek általában. Mit ér ilyenkor egy küzdősport, harcművészet?



2017. dec. 7. 21:26
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
39%
Sokat számít. Például egy Boxoló egy másodperc alatt leüt 2 embert, hiszen kihasználja a meglepetés erejét és csatt-csatt. De vannak szituációk, amikor tényleg jó futni és akkor a küzdősport által adott állóképesség sem hátrány. Illetve mégiscsak több olyan helyzet van, amikor nincs fegyver, nincsenek annyira sokan sem, egyszerűen csak egy mitugrász pampog neked, lököget a sorban, neked megy autóval és te vagy a hibás, ilyenkor tökéletes egy küzdősport. Vagy mondjuk látod, hogy mást támad meg valaki és az nem tudja magát megvédeni, akkor odamész, leosztasz neki egy állast és kész is. Az önvédelem egy nagyon összetett dolog, valamikor tényleg meg kell adni magad, valamikor futni kell, de sok eset van, amikor életet menthet.
2017. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
44%
Az utolsó mondat kicsit nem sikerült. Így van helyesen: "Az önvédelem egy nagyon összetett dolog, valamikor tényleg meg kell adni magad, valamikor futni kell, de sok eset van, amikor életet menthet a küzdősport."
2017. dec. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
0%

1. Tényleg jó testmozgás.


2. Jó önvédelemre, mert ad egy jó kiállást, nem téged fognak elsőnek kipécézni. Ha egy olyan ember támad rád, aki nem tanult küzdősportot, akkor előnyben vagy.


Az viszont a legnagyobb hazugság a harcművészetek világában, hogy létezik olyan küzdősport/harcművészet/önvédelmi rendszer, ami jó több ember ellen. Ahol azt állítják, hogy megtanítanak egyszerre több ember ellen küzdeni, onnan menekülni kell.

Mint ahogy az utcán is több támadó elől.

Ebben teljesen igazad van, ilyenkor sajnos tényleg nem ér semmit.

Ettől függetlenül viszont előfordulhat, hogy egyedül van a támadód, és akkor jól jön, ha meg tudod védeni magad.

2017. dec. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
47%

Marhaság, hogy nem ér semmit több támadó ellen. Hogyne érne?! Most szerinted 2 kocka informatikus majd le fog verni egy 2 éve Boxolót? El sem tudnák találni, az meg 1-1 ütésből megfektetné mindet. Egy küzdősportolónak hatalmas fölénye van egy átlag emberhez képest. Láttam videót és hallottam is arról, hogy egy Birkózó osztotta a pofonokat 4 ellen, Thai Boxoló barátomba is belekötött 3 cigány és rommá verte mindet. Egy küzdősportoló emberfeletti erőkkel bír az átlag emberhez képest. Aki ezt nem látja, az nem csinál semmit, ez esetben miért válaszol ilyen kérdésekre, ha nem ért a témához? Egy baráti sparringban még azt mondom, hogy a túlerő nehezebben leküzdhető dolog, de utcán, ahol az életedért küzdesz, ott nem annyira. Egy küzdősportolónak jóval nagyobb állóképessége van, kitartóbb, magasabb a fájdalomküszöbe, gyorsabb, jobban kezeli a stresszhelyzetet, nem rándul össze, ha esetleg megütik véletlenül, de ami még egy fontos tényező, hogy ha nem is napi szinten, de heti szinten bunyózik. Nehogy már itt valaki azt állítsa, hogy majd 2-3 átlag Dénes le fog verni egy 3 évnél régebb óta edző küzdősportolót! Egy Boxoló igaz csak ütni tud, de ha a Thai Boxot nézzük, akkor egy 4 éve Thai Boxoló egy rúgással kivonja a forgalomból Dénest úgy, hogy annak egy hétig dolgoznia se kell menni.


Erről ennyit. Tessenek lemenni egy edzésre és figyelni, hogy kezdőként mennyi esélyed van egy haladó ellen, ha ringbe kerültök, illetve figyelni, hogy a profik, hogy nyomják. Teljesen más élőben, mint YouTubeon nézni a dolgokat. Illetve ha majd ti is eljuttok egy szintre, akkor majd megértitek ti is mindezt.

2017. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
37%

Gondoltam, hogy jönnek majd az ilyen sztorik, hogy igenis én lerúgtam egyszerre három ember fejét meg közben lecsavartam két másikét.


Nem.


Ez még mindig a legnagyobb ámítás, ráadásul veszélyes ezt állítani. Valami szerencsétlen még elhiszi, aztán ahelyett, hogy elfutna a támadóitól, majd belerohan valamelyikbe, hogy ketten lefogják, a harmadik meg leverje/lerúgja a fejét/tökét/veséjét/tüdejét stb.

2017. dec. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
15%

"Gondoltam, hogy jönnek majd az ilyen sztorik, hogy igenis én lerúgtam egyszerre három ember fejét meg közben lecsavartam két másikét."


Az általam leírt tényekből honnan jött neked filmbeli jelenet?


Még egyszer elmondom akkor, skac! Ha nem értesz a témához, akkor menj és válaszolj olyan kérdésekre, amikhez értesz is. Kung-fu és Boxoló filmek nem adnak neked elegendő tudást ahhoz, hogy embereknek válaszolj kérdéseikre, mert félrevezeted őket. Tökéletesen leírtam érthetően a tényeket, ha maradsz az álomvilágban, akkor tessék, de ne vezesd félre az embereket! Fogd meg magad, menj le egy edzésre, kérj egy profit magad mellé és mondd meg neki, hogy megpróbálod megütni. Vagy nézz Youtubeon videókat, ha lusta vagy edzésre menni "Regular people vs boxers", ezt írd be és nézz pár videót.


Még egyszer mondom: egy küzdősportoló emberfeletti erővel rendelkezik egy átlag emberhez képest. Semmi esélye egy átlag embernek egy 3-4 év óta edző küzdősportoló ellen. Tessék elolvasni az előző kommentem még egyszer, ha elsőre nem sikerült megérteni, ott nagyon szépen elmagyaráztam a dolgokat.

2017. dec. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék. Ha 3-an lennének se találnák el, de ha még vissza is ütne a Boxoló, akkor 3 másodperc alatt lerendezne 3 embert, mert egy átlag Géza nem fog elhajolni egy profi Boxoló ütésétől, amint az a Géza csapkodása alatt bever egyet és ott vége is a harcnak.


Fegyver ellen már más a dolog, de most nem arról van szó. Az meg, hogy te itten ilyen filmbeli dolgokat képzelsz el, nagyon jól mutatja, hogy mennyire nem értesz a témához és elképzelni sem tudod, hogy hogy néz ez ki a valóságban. Innentől kezdve nem tudom, hogy miért akarod a magad téveszméjét ráerőltetni itt emberekre, akikkel hatással van az, amit mondunk.

2017. dec. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
34%
Arra is figyelni kell, hogy mi a szituáció, hol vagyunk. Egy parkolóban? Egy szűk utcában? A jeges úton? Focipályán? New Yorkban emberek között? Ezek is mind fontos dolgok, de egy jó harcos ezt fel tudja mérni, hogy most futás van, megadás, vagy felképelheti a 3 Jancsikát.
2017. dec. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
0%

Kedveském, itt egyedül te próbálod félrevezetni az embereket a marhaságaiddal.


Balszerencsédre veled ellentétben vannak itt olyanok, akik nem youtube videókból szerzik a tudásukat, hanem tényleg gyakorlott küzdőspotolók. Nem én veszem filmekből, amiket írok, pon te jössz ilyen lehetetlen szituációkkal, hogy egy ember legyűrhet hármat.


Egyszer kérdezd meg az edződet, hogy mi a véleménye erről.


De akkor pontosítok. Több ember ellen nincs esély megvédeni magad, kivéve, ha SűrítettLevegő vagy, mert ő már látott ilyet videón.

2017. dec. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

:D


Most a saját tulajdonságaid helyezed rám? :D Otthon ülő fotelharcosként mondod egy több stílust űzőnek, hogy vannak itt valódi harcosok is? :D Remélem nem magadra gondoltál. :D Privátban beszélgettem itt az általad valódi harcosoknak nevezett emberekkel és ők is ezen a véleményen vannak. Illetve élőben is megtapasztaltam a dolgokat veled ellentétben. ;)


Kérlek, a következő hiszti üzenetedben a tényekre, amiket leírtam, reagálj ellentényekkel, mert eddig csak a sírásoddal próbálkozol meggyőzni engem, de az nem lesz elég, a tények akkor is tények maradnak, ha valaki könnyeket hullaszt miattuk. :)

2017. dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!