Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a boksznak rossz a védekezése?

Figyelt kérdés

Többször olvastam már ezen az oldalon,hogy a bilsznak nincs semmi védekezése,a thai box védekezése sokkal jobb stb..

Akkor mi ez?

[link]



2017. márc. 31. 17:21
1 2 3
 11/24 Zedricht ***** válasza:
Nem rossz a védekezés, de ők nem rugdosódnak, ez egy gyengepont. A másik pedig, ha nem elég erős és kezen verik akkor magát veri el.
2017. ápr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
65%

"Ellenem nyugodtan ringatózhat így Tyson, elrúgnám a térdét, vagy a tökeit (vagyis én talán nem, de egy haladó rúgás centrikus stílust képviselő már lazán), aztán kész"


Jó isten gyerek,te mi a fenét szedsz ? :DDDDD


A fénykorában lévő Tyson 4-szer roncsolta volna szét a koponyádat mielőtt te elkezded a híres-neves Kung-fudat.(És ezzel nem bírálni akarlak sem téged,sem pedig a stílust,de akkor is így van.)

2017. ápr. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
46%
Csak azt nem értem igazából, hogy mi értelme összehasonlítani Mike Tysont egy kungfus csávóval. Semmi köze a boxnak meg a kungfunak egymáshoz... Jó, mind a kettő küzdősport, de ennyi. Olyan ez mintha összehasonlítanád a kosárlabdát a focival, mind a kettő labdajáték de k#rvára semmi köze a kettőnek egymáshoz. Ennyi erővel azon is lehetne vitázni, hogy mennyire csicska a Cristiano Ronaldo, mert a Michael Jordan kosárpályán simán bealázná, meg fordítva... Csak az a bökkenő, hogy ők ketten soha nem is találkozhattak volna élesben a pályán, mert két teljesen különböző sportot űznek. Kosárban értelemszerűen Jordan nyerne, fociban meg Ronaldo. Ugyanez igaz a küzdősportokra is, boxban nyilván nyerne Tyson, de elment volna Tyson thai boxolni akkor akármelyik közepes képességű profi thai boxos lenyomta volna, mert a thai box nem Tyson sportja, ugyanúgy ahogy Ronaldonak sem a kosár, jóhogy elverik benne abban a szabályrendszerben. Két dolog miatt nincs értelme ilyeneket összehasonlítani: Nem gyakran fognak két különböző stílus képviselői találkozni a ringben, de ha találkoznak is (pl. most a Mayweather v McGregor boksz meccs) akkor is egyértelmű, hogy aki "otthon van" az nyerni fog. McGregor akár az utcán akár a ketrecben MMA szabályrendszerben szétkapná Mayweathert, de mivel a ringben lesz a meccs box szabályokkal ezért Mayweather fogja szétkapni McGregort. Ugyanúgy, ahogy Jordan szétszedné a kosárpályán Ronaldot... Ugyhogy k#rvára semmi értelme ezeknek az összehasonlításoknak... Az utcai bunyóhoz meg annyit, hogy az utca nem a ring... Az utcán rohadtul nem számít, hogy ki boxol meg ki kungfuzik, stb., mert hiába vagyok én boxoló és jön a kungfus és rugdosódni akar, felkapok egy széket vagy egy sörösüveget azt fejbebaszlak vele. Akkor mi lesz majd a nagy kungfuval? Volt ilyen személyes tapasztalatom is, a teremben ahova járok volt egy srác, thai boxoló, balhéba került egy szórakozóhelyen. Hiába volt ő küzdősportoló akik meg megtámadták csicska senkik, mégis ő baszott rá, mert amíg az egyik ott kalimpált előtte és vele foglalkozott, addig a másik felkapott egy sörösüveget azt nyakonbaszta vele... Na ilyenkor miben segít a küzdősport?? Szarban sem.... A küzdősport szart sem ér az utcán, hiába vagy te Mike Tyson vagy Bruce Lee, a kés attól még ugyanúgy átmegy a hasadon, a sörösüveg ugyanúgy szétcsattan a fejeden, hátulról megtámadhatnak és nem lesz ott a bíró, hogy megvédjen.. Tessék ezt tudomásul venni és sokkal szerényebben viselkedni, meg az ilyen összehasonlításokat befejezni, mert semmi értelme nincs...
2017. ápr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
2017. ápr. 1. 12:54
 15/24 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy film...
2017. ápr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"lletve ha már Mike Tyson, akkor neki méltó ellenfelet kell adni, nem pedig Boxolni amúgy nem tudó átlag embereket. Ellenem nyugodtan ringatózhat így Tyson, elrúgnám a térdét, vagy a tökeit (vagyis én talán nem, de egy haladó rúgás centrikus stílust képviselő már lazán)"


Tehát te lennél valószínűleg a méltó ellenfele? Most komolyan? A 17(talán már 18 is?) éves gyakoris kung fu megmondó? Tényleg hagyd abba a drogokat.

2017. ápr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Igen,egy film.De miért is hülyeség összehasonlítani?Egy kosaras meg egy focista nem tud egymás ellen menni,de két küzdősportoló tud egymással bunyózni..
2017. ápr. 1. 17:56
 18/24 anonim ***** válasza:

Bocs, nem olvastam el a hozzászólásokat.


Mike Tyson kipróbálta magát a K1-ben. Nem sok vizet zavart ott.


Boxban van kesztyü, ami mögé lehet bújni. kesztyűnek van egy térfogata. Elég nagy ahhoz, hogy a kesztyüs támadásokat kesztyüvel védeni tudja. No de mi van akkor, ha nincs rajta kesztyű, és a támadás sem kesztyűvel történik? Erről vagy egy jó cikk a figthermagazin oldalán. Hozzászokik a kettős fedezékhez, és csodálkozik, hogy az ütést utcán bekapja. kettős fedezék boxban jó. Amugy a támadást nem bent, hanem kint kell védeni. Elhajlásokban meg az a veszélyes, hogy egy képzetlen eltalálhatja ugy, hogy nem arra számit. Gondolok itt olyan szitukra, mikor egy full amatőr sakkozó megver egy profit. Mert a profi próbálja kideruteni, mi a stratégiája a full amatőrnek, akinek amugy nincs, és szépen veszi le a profi figuráit, aki a végén feladja, mert nincs mivel lépnie.

Mike Tyson jó boxolo volt. Nagy ütőerő, könnyed mozgás, remek ritmusérzék. Na de hány boxolo van, akik a kisujjáig sem érnek fel? Hány olyan boxolo van, akik csak tölteléknek van a profik közt? Mike Tyson szinte erre született.

2017. ápr. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Mike Tyson a K1-ben??Erről még nem hallottam és nem is találtam róla semmit!

[link]

Itt kesztyű nélkül bokszol

2017. ápr. 2. 12:36
 20/24 anonim ***** válasza:

Azért hülyeségeket ne beszéljünk már!

Utolsó jó hogy nem mondja azt hogy egy boxolót össze ver egy átlagember csupán mert a boxoló kesztyűben eddz. Inkább gyakoroljon valaki bunyózni 30 unciában, mint hogy a gépet nézze egész nap. Egyébként is aki utcán akar jó lenni az tanulja a védéseket amelyek kesztyű nélkül is működnek és megeddzi a karjait. Aki meg sportolni akar annak meg egészségére! (bár az is összerak egy átlagembert).

Amúgy meg 5 év boksz (vagy bármi más) után nem ellenfél egy jóska-pista, 10 év után már nagyon 3 sem. És egy stílust sem kéne fikázni, főleg a fotel harcosoknak! Inkább járjon valaki egy no contact karatéra, mint hogy otthon üljön.


De nem is értem minek törődök ilyen emberekkel, ahelyett hogy mennék ki edzeni. Honvéd teszi jól, ő már nem is írogat ide, inkább csak edzik és még jobban maga mögött hadja a megmondó embereket!

2017. ápr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!