Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hozzá értők véleményét kérném....

Hozzá értők véleményét kérném. Nem vagyok analfabéta sport ügyileg. Tehát egy két dolgot tudok. Véleményetek szerint, ha el szeretnék kezdeni MMA-zni mi lenne a legjobb alapozás rá?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra.. Földharcok közül mi a legmegfelelőbb..Judo-Jitsu-Birko. Jitsuztam 3 hónapig,sajnos abba kellett hagynom családi okok miatt!.

Újra el szeretném kezdeni,de 1-2 év után el szeretnék menni MMA Klubba edzeni. 16 évesen leszek áprilisban.

Következő kérdés : Állóharcok közül mi a legmegfelelőbb?

Gondolkozok a Thai-Boxon..Bármilyen ötletet meghallgatok.Gondolkozok azon is,hogy elérnék xy Földharcba egy szintet majd elmegyek máshova.



2017. jan. 8. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Ökölvívás + Brazil jiu-jitsu. Ezt nyomasd 2 évig. Ezek a legfontosabb alapok, ütés + földharc.

Utána mehet az MMA, és ha nagyon akarsz rúgni is, akkor MMA mellé mehet a muay thai is, akár.


Mondjuk én (hangsúlyozom ez már csak az én EGYÉNI véleményem!) több időt szánnék az alapozásra. Tudom, hogy jitsuztál 3 hónapot, de sajnos 3 hónap az nagyon kevés. (Amúgy japán vagy brazil jitsu volt? Mert ha japán, akkor 3 hónap az pláne dupla nulla, és ez most nem sértésből mondom.)

Boksz + BJJ 2 évig, utána Thai box + BJJ 1 vagy 2 évig.


Én 3-4 évet alapoznék, ennyi idő alatt már jóval rutinosabban lehetne MMA-zni elkezdeni.

2017. jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy brazil jitsuzni tudjon a földön, előbb meg kell teremteni a földharc szituációt, vagy is földre kell vinne az ellenfelet. Azaz SZÓ SZERINT le kell BIRKÓZNI.


Érdemesebb szerintem birkózással kezdeni. Sárkánynak igazat adok abban, hogy 1-2 év alapozás az kevés (bár több a semminél). Ha a helyedbe lennék kérdező, akkor így csinálnám:

2 évig, Box+birkózás (szabadfogású) utána 1-2 évig muay thai+birkózás. Aztán mennék Mma-ra. De, az MMA edzések mellett eljárnék külön bjj-zni.

2017. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
AZ ÖKÖLVÍVÁS ÉS A BIRKÓZÁS AZ ISTENEK STÍLUSA!!! A MENNYEI TÖKÉLETESSÉG MANIFESZTÁLÓDÁSA, AZ UNIVERZUMOK EGYESÜLÉSE!!!!
2017. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha Bp-i vagy, akkpr amit 1es írt jó, ha vidéki, akkor válaszd azt, ami színvonalas képzés elérhető...

Pl ha székesfehérvári vagy, akkor kempo -judo...

2017. jan. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ökölvívás ami tényleg jó alapot ad de ezt keverheted is pl vagy birkó vagy BJJ stílussal . Utána jöhetne a muay ami rúgásokat is tanít de itt is bevihetsz test/földharc stílust kiegészítésképpen
2017. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A Thai-Box+BJJ Kombóval gondolkoztam.

Olyan heti 3-4 Jitsu és 4 Thai Box.Véleményetek szerint ez? Boxxal azért nem vagyok kibékülve,mert hosszú,erős lábam van,és véleményem szerint ezt ki kéne használni.Persze Tusztában vagyok azzal,hogy nagyon fontos az álló!!! A válaszokat köszönöm.Remélem még jön sok komment.

2017. jan. 11. 19:45
 7/9 anonim válasza:

Én judozom de azt nem ajánlom MMA alapozásához.

Mert ott a földharc csak 45% a többi álás.DE azért kiprobálhatod, sok teknikát el lehet sajátítani ami hasznos lehet.

2017. jan. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még kb 1 évet várni kellene szerintem, bár attól függ... fiú vagy, vagy lány?
2017. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Fiú. 15 éves, 175cm 66kg
2017. jan. 12. 21:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!