Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Igaz, hogy a birkózás a...

Igaz, hogy a birkózás a legkeményebb, leghatékonyabb küzdősport?

Figyelt kérdés

A testharc dominál az állóharccal szemben.Jön egy bokszoló,a birkózó elkapja a lábát és földreviszi.Jön egy thai boxoló,kickboxoló,kravmagás,wingchunos stbb..,a birkózó elkapja a lábukat és földreviszi őket.Van egy 2 méteres 110 kilós kidobó.A 160 centks birkózó felborítja és a földön szétveri a fejét.Mindenki addig kemény,amíg nem találkozik egy birkózóvak lásd.CroCop vs Randleman.Szóval írhatjátok itt,hogy kungfuval megveritek a thai boxost,toorkon ütitek,mindenféle tiltott technikát használtok,csak nehogy jöjjön a birkózó...

Egyetértetek?



2015. dec. 30. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha elkapja, ha nem és kap néhány ütést/rúgást akkor meg kicsit elfárad.
2015. dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi ez az idióta farokméregetés megint? És ha jön Józsi bácsi és beleállít egy fejszét mindenkinek a fejébe, akkor onnantól a favágás a legerősebb harcművészet? Vagy ha a birkózót véletlenül pont telibe kapja a kőműves Kálmán parasztlengője, akkor onnantól a malter cipelés a király?
2015. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ahogy irtad a kerrdesedben teged nem lehet meggyozni az ellenkezojerol. Akkor mit varsz, hogy majd 10 - 15 random emberr magamat is belerrtve majd igazolja a kis fantaziadat es akkor igaz is lesz?

Ha ennyire biztis vagy a tudasodban, keress egy boksz, thai box, krav maga, wing vhun stb termet, tisztelettel kerd meg az edzot, hogy bemutathasd a verhetetlen tudasod es majd gyere vissza beszanolni.


Sok siker kis padawan!

2015. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Ez egyértelműen egy provokatív kérdés, mert ennyire sötét senki nem lehet a témához. A birkózás egymaga elég csáré. Ha az ellenfele nem bábu, illetve nem holt részeg, akkor eleve esélytelen. Thai Boxolónak próbáld meg elkapni a lábát, meg fogsz lepődni. Wing Chun-os emberkének elkapod, leviszi a súlyát és szarrá könyököl, Boxoló meg hátralép és közben beveri tízszer a fejét. Mit írtál még? Kick Boxoló lerúgja még a harc előtt, Krav Maga meg elég technikás, úgyhogy az is fejreállítja. A birkó egymagában kevés. Utcára a Dezső ellen tényleg jó, de más, tapasztalt harcos ellen mondhatni esélytelen.
2015. dec. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Van egy 2 méteres 110 kilós kidobó.A 160 centks birkózó felborítja és a földön szétveri a fejét."


Itt kezdtem el röhögni. Azért minden testi adottságnak van egy határa. 160 centis birkózó max 65-70 kiló körül mozog, 110 kilós 2 méteres ember meg azért előnyben van, már csak a végtag hosszúság miatt is. Van 30-40 centi magasságkülönbség (mondjuk nem pont 2 méter a kidobó, esetleg kevesebb), tehát simán fejbe cipőzi a birkózót mire odalépne hozzá és megragadná. Másik, hogy hiába kapja el a lábát, ha a kidobó rádől a nagy súlyával és lenyomja. 40 kiló súlytöbblet igencsak számít. Bedobhatna egy szuplexet is, de ahhoz közel kell menni. Azt meg nem ússza meg sérülés nélkül. Vagy ha mégis közel kerül, akkor elkezdenek "ölelkezni" a kidobóval, ott meg megint ott a plusz súly.

Egy azonos súlyú bokszolót vagy bármi egyebet viszont lenyomhat a birkózó.

2015. dec. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok birkózó,csak majd szeretném elkezdeni.Van egy osztálytársam,aki szereti a kisebbet bántani,osztálytársamat is állandóan veri.Egy fejjel magasabb és 27kilóval nehezebb.Bokszolt.Egyszer elkezdett felém hadonászni bokszütésekkel,én nekiugrottam,megfogtam a lábánál vagy a derekánál és bármiféle erőlködés nélkül úgy földhöz ba***tam,hogy csak nyekkent.Nem tanultam,csak láttam,ahogy az MMA-sok csinálják a tv-ben.Egy igazi birkózó sokkal jobban csinálta volna.Olyan meg szidhatja a birkózást aki a Liba kungfut ajánlja önvédelemre...
2015. dec. 30. 15:37
 7/13 anonim ***** válasza:
Hozzánk lejöhetsz, vagy tatabányára, vagy a fradiba hétköznap, nyugodtan megpróbálhatsz felborítani a felnőttek közül bárki, még csak ütni meg rúgni sem fogunk. :)
2015. dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"27kilóval nehezebb"


Dagadt ugye?

2015. dec. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Szóval a birkó mindent ver, mert "12 évesen elvertem egy kitudja mennyire képzetlen magát boxolónak nevező osztálytársam" meg " az mmaban is ezt látom".


A lábfelszedést legjobban nem a birkón, hanem bjj-n fogos megtanulni. De egy kicsit is rutinosabb ellenfél, előredönti a testét, kinyújtna a lábait, és máris vert helyzetben vagy, ju jitsura 1 kyura már 4 különböző fojtást tanítanak, amit egy ilyen helyzetben gond nélkül alkalmazni tud bármilyen judos vagy ju jitsus, gí nélkül. Ha egy technika mindent verne, akkor mmaban senki nem ütne meg rúgna meg földharcolna, hanem csak lábfelszedést csinálna.

2015. dec. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Általánosban én is azt hazudtam, hogy bokszolok, de meg is vertem mindenkit.
2015. dec. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!