Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a véleményetek a Barantáról?

Mi a véleményetek a Barantáról?

Figyelt kérdés
Csak olyan emberek válaszoljanak akik valameddig űzték a barantát, vagy egyéb harcművészetben/küzdősportban jártasak.

2015. okt. 22. 13:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nagy marketinges ötlet volt, lol.
2015. okt. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
hulyesegnek tartom.
2015. okt. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
HYPE
2015. okt. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Valahogy hasonlóan gondolom én is. Egy ideig csináltam ( mert vannak benne olyan dolgok amit érdemes volt elsajátítani ). De amúgy tapasztalatlan embernek soha nem tudnám ajánlani.
2015. okt. 22. 14:39
 5/21 aikiboxer ***** válasza:
73%
Nem nagyobb hülyeség mint a többi magyar stílus, a ZBK kempo karate, a dzsindzsó, a hun-gar kung-fu, a Jakab kung-fu, a Kelemen ju jitsu stb. stb., csak ennek van magyar arculata is, nem próbálja meg magát kung-fuként, karateként stb. eladni.
2015. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

"Nem nagyobb hülyeség mint a többi magyar stílus, a ZBK kempo karate, a dzsindzsó, a hun-gar kung-fu, a Jakab kung-fu, a Kelemen ju jitsu stb. stb"


OMG!!!

Először is, az nem "hun-gar" kungfu, hanem Hung Gar (Kuen) kungfu! Nem magyar stílus, és még csak nem is magyarosított stílus! Hanem egy eredeti kínai kungfu irányzat az 1700-as évekből!


Jakab kungfu sincsen, amire Te gondolsz, annak a pontos neve 'Jakab Lajos Önvédelem'. Köszönő viszonyban sincs a kungfuval.


A többit mondjuk jól írtad, a Zen Bu Kan Kempo Karate, a Kelemen-ryu ju-jitsu, azok tényleg magyar "találmányok.... olyanok is.


Na de a kérdésre is válaszolva. A baranta, nem igazán harcművészet, inkább hagyományőrző aktív szabadidős tevékenység.

2015. okt. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A Jakab önvédelem nem rossz, vannak hiányosságai, de azért ne említsük egy lapon a barantával.
2015. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom mióta hülyeség egy olyan stílus, ami nem humbákságból áll konkrétan, mint az aikido, hanem valós küzdelem van mindenféle típusból.ZBK kempoztam 2 évig és nem tudom mi a bajod vele konkrétan.Én meg az aikidot tartom az egyik legnagyobb hülyeségnek a harcművészetek között, ha már nagyon bele akarunk menni.
2015. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 aikiboxer ***** válasza:
100%

Oké a hung gart rosszul tudtam, bocsi és köszi a javítást!


És rosszul fogalmaztam igazatok van: nem azt akartam eredetileg írni, hogy a többi de facto hülyeség; hanem, hogy a baranta sem az, ha a többi sem.


A Jakab kung-fut így hívták Százhalombattán mindig is, és nem mondtam, hogy rossz, csak hogy magyar alapítású.

2015. okt. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Na, kedves Aiki, ezekután a küzdősport és harcművészeti hozzászólásaid nem relevánsak. :) Trollkodás. :)


Baranta is jó dolog. Mozgás a lényeg, és nem az otthoni tespedés. Összehasonlítani akármilyen küzdősport vagy harcművészettel? :)

Mindig is érdekelt életem során a magyar történelem, a magyar hagyományok, de mikor Vukicsék elkezdték terjeszteni a barantát, én is csak néztem mint a vett malac, hogy ez meg mi, ez honnan, nekem ez új, de még a szó is. Vitézlő oskola már inkább. Viszont amit csinálnak lelkesen, azért le a kalappal előttük.


Jakabhoz meg csak annyi, ifjú korunkban mi is hallottunk erről a Jakab kung-fu-ról. :)

2015. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!